
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2017 р. Справа №805/2997/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Христофорова А.Б.,
при секретарі Кульматицької В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Донецькій області (далі - ГУ ДФС у Донецькій області, позивач) звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_2, відповідач) про стягнення фінансових санкцій, застосованих до відповідача згідно податкового повідомлення рішення №0000414000 від 05.05.2016 року в сумі 23 800 грн., обґрунтовуючи тим, що на підставі постанови по справі про адміністративне правопорушення адміністративної комісії при виконавчому комітеті Слов`янської міської ради від 05.11.2015 року контролюючим органом виявлено порушення, зокрема, статті 15, ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року (Закон № 481/95-ВР) - здійснення імпорту, експорту і оптової торгівлї алкогольними напоями та тютюновими виробами суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій; заборона продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
У зв'язку із виявленим порушенням Слов`янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області прийняло рішення № НОМЕР_1 від 05 травня 2017 року, яким застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 23 800,00 грн. згідно із абзацами п`ятим, дев`ятим частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР. Оскільки відповідач заоргованість самостійно не сплачує, позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості у сумі 23 800 грн. у примусовому порядку.
Представник позивача до суду з'явився та через відділ документообігу та архівної роботи суду надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про повернення поштового відправлення №8412206281745 без вручення.
У відповідності до приписів ч.2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін.
Суд, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, Головне управління ДФС у Донецькій області, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження.
Відповідач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_1) зареєстрований як суб'єкт господарювання з 11.04.2017 року номер запису 22770000000006228 за видом господарської діяльності: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, зазначене вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Судом встановлено, що відповідно до постанови про адміністративне правопорушення адміністративної комісії при виконавчому комітеті Слов`янської міської ради від 05.11.2015 року, яка набрала законної сили 15.11.2015 року, ОСОБА_3 у магазині за адресою: м.Слов`янськ, вул.Бульварна, 11 здійснила реалізацію пачки сигарет неповнолітньому.
Згідно інформації, яка надходить з ГУ ДФС у Донецькій області щодо видачі призупинення та анулювання ліцензій, ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями реєстраційний № 052215014679 з терміном дії 01.10.2015 01.10.2016 року отримав ОСОБА_1. Ліцензію на право здійснення роздрібної торговлі тютюновими виробами ОСОБА_1 не отримував.
На підставі вказаного Слов`янською ОДПІ Головного управління ДФС в Донецькій області зроблено розрахунок грошових зобов`язань ФОП ОСОБА_1.
Таким чином, контролюючим органом виявлено факт порушення ст.ст.15, 15-3 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та напоїв та тютюнових» в частині реалізації тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії особі, яка не досягла 18-ти років.
05.05.2016 року Слов`янською ОДПІ Головного управлінням ДФС в Донецькій області на підставі постанови про адміністративне правопорушення адміністративної комісії при виконавчому комітеті Слов`янської міської ради від 05.11.2015 сформоване податкове повідомлення-рішення №0000414000 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 23 800 грн. відповідно до абзаців п`ятого, дев`ятого частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР.
Податкове повідомлення-рішення надіслано відповідачу та отримано ним 17.05.2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Слов`янською ОДПІ Головного управління ДФС в Донецькій області було виставлено ФОП ОСОБА_2 податкову вимогу форми «Ф» №1076-17 від 17.06.2016 року податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями на загальну суму 23 800 грн. та направлена відповідачу поштою, яка згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вручена йому під підпис 19.07.2016 року.
Розмір фінансової санкції, застосованої до відповідача згідно з вказаним рішенням, визначений з урахуванням розміру штрафу, встановленого абзацами п`ятим, дев`ятим частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій. Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями ітютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом МіністрівУкраїни органами виконавчої влади в містах, районах, районах умістах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Як встановлено, контролюючим органом виявлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензій. Також було виявлено факт продажу тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Частиною четвертою статті 17 Закону № 481/95 визначено компетенцію органів, уповноважених застосовувати штрафні санкції за порушення норм цього Закону. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою статті 17 Закону, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Статтею 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.87.1-87.2 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно п.87.11 ст. 87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Оскільки податкова вимога форми «Ф» від 17.06.2016 року № 1076-17 виставлена з дотриманням вимог чинного законодавства України та станом на дату прийняття рішення, доказів оскарження чи виконання вищевказаної вимоги до суду не надано, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у розмірі 23 800, 00 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 2, 17, 72, 128, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд.-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_1) суму податкового боргу в розмірі 23 800,00 грн. з адміністративних штрафів та інших санкцій на р/р 31116106700075, за кодом бюджетної класифікації 21081103, ЄДРПОУ 37803368, отримувач: УДКС у місті Слов`янську Донецької області, банк одержувача ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081103.
Вступна та резолютивна частини постанови виготовлено 02.10.2017 року
Повний текст постанови виготовлено 06.10.2017 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.