
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 жовтня 2017 р. Справа №805/3196/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови:
Донецькій окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Христофорова А.Б..,
при секретарі Кульматицької В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ-2» про анулювання ліцензії серії НР №1462-м від 19.09.2011, -
В С Т А Н О В И В:
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада, позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ-2» (далі - ТОВ «СКІФ-2», відповідач) про анулювання ліцензії серії НР №1462-м від 19.09.2011.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами позапланової перевірки ТОВ «СКІФ-2» позивачем 14.07.2016 року ухвалено рішення № 1634, яким у зв`язку з відсутністю мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 за програмною концепцією 24 год./доб взято до відома наявність порушення ліцензіатом ч.7 статті 27, п.а ч.1 статті 59 Закону України «Про телебачення та радіомовлення». Відповідачу рекомендованим повідомленням надіслано розпорядження Національної комісії №17/2178 про необхідність усунення порушень законодавства протягом місяця. За результатами неодноразових моніторингів та проведення перевірок зафіксовані ознаки порушення Закону України «Про телебачення та радіомовлення», що свідчить про неусунення порушень та невиконання рішення Національної ради, що є, відповідно до п.5 ч.5 ст.37 вказаного Закону, підставою для звернення до суду з позовом про анулювання ліцензії. Таким чином, відповідачем порушуються вимоги Закону України «Про телебачення та радіомовлення», в результаті чого ліцензія на мовлення серії НР №1462-м від 19.09.2011 підлягає анулюванню.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, через відділ документообігу та архівної справи надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заперечень до позову та заяви про розгляд справи без його участі до суду не надав. Про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
У відповідності до приписів ч.2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін.
Розглянувши надані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має статус постійно діючого колегіального органу, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері радіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому повноваження.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СКІФ-2» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 19382814, вул.Богдана Хмельницького, 21, м.Костянтинівка, Донецька область, 85133) та в даних правовідносинах, у відповідності до вимог ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.
Судом з матеріалів справи встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «СКІФ-2» 19.09.2011 року отримано ліцензію на мовлення серії НР №1462-м, строк дії ліцензії з 19 вересня 2011 по 19 вересня 2018 року.
Відповідно до ч.1 статті 23, ч.7 статті 27 Закону України «Про телебачення та радіомовлення» ліцензування мовлення здійснюється виключно Національною радою відповідно до порядку та вимог, встановлених цим Законом та Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення"; ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії. Національна рада контролює виконання ліцензіатами умов ліцензій, а в разі їх порушення - застосовує штрафні санкції відповідно до вимог цього Закону.
Відповідно до п.п.а,б ч.1 статті 59 Закону телерадіоорганізація зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії;виконувати рішення Національної ради та судових органів.
Відповідно до ч.1 ст.70, ч.1,2 ст.73 Закону Національна рада здійснює контроль за дотриманням та забезпечує виконання вимог законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення;питання про порушення ліцензіатом законодавства або умов ліцензії розглядаються на засіданні Національної ради в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення"; Національна рада починає розгляд питання про порушення ліцензіатом законодавства або умов ліцензії на підставі актів перевірки.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення №1634 від 14.07.2016 року взято до відома наявність порушень ТОВ «СКІФ-2» ч.7 статті 27, п.а ч.1 статті 59 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», зобов`язано ліцензіата протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Вказане рішення було прийнято на підставі листа ТОВ «ЗЕОНБУД» з інформацією про відсутність ефірного мовлення ТОВ «СКІФ-2», оскільки ліцензіат не подає сигнал до станції мультикомплексування багатоканальної телемережі МХ-5, що знаходиться у м.Покровську (Красноармійську) Донецької області.
Рішення надіслано поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням та отримано відповідачем 03.08.2016 року.
Рішенням Національної ради №63 від 24.01.2017 року призначено позапланову перевірку діяльності відповідача з метою дотримання вимог законодавства, а також виконання рішення Національної ради №1634 від 14.07.2016 року.
На виконання зазначеного рішення уповноважений працівник секретаріату представника Національної ради у Донецькій області був направлений для здійснення перевірки.
Згідно службової записки складено акт про неможливість проведення перевірки, оскільки телерадіоорганізація діяльності не здійснювала, колектив звільнено, обладнання продано.
Рішенням Національної комісії №1579 від 31.08.2017 року визнано факт невиконання відповідачем розпорядження №17/2178 щодо усунення порушень ч.7 ст.59 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», вирішено звернутись до суду про анулювання ліцензії.
Отже у судовому порядку встановлено що відповідачем порушено ч.1. ст.70, ч.1, 2 ст. 73, ч.1 ст.74, ч.1, 2 ст.75 Закону України «Про телебачення та радіомовлення».
Виходячи з наведеного та вимог законодавства ліцензія на мовлення, видана Товариству з обмеженою відповідальністю «СКІФ-2» серії НР №1462-м від 19.09.2011 підлягає анулюванню, а тому суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, що спростували б доводи позивача, відповідач суду не надав.
У відповідності до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "СКІФ-2" про анулювання ліцензії - задовольнити.
Анулювати ліцензію на мовлення, видану Товариству з обмеженою відповідальністю "СКІФ-2" серії НР №1462-м від 19.09.2011.
Вступна та резолютивна частини постанови виготовлено 02.10.2017 року
Повний текст постанови виготовлено 06.10.2017 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.