
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
04 жовтня 2017 року№ 813/3350/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович, перевіривши матеріали позовної заяви Державної екологічної інспекції у Львівській області до Сколівського ДП «ОСОБА_1 ліспромкомбінат» про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2017 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції у Львівській області до Сколівського ДП «ОСОБА_1 ліспромкомбінат» про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю). Позивач просить суд «зупинити виконання робіт ДП Сколівського «ОСОБА_1 ліспромкомбінат» (80600, м. Сколе, вул. Героїв Маківки; ідентифікаційний код 29481630) щодо трелювання та вивезення деревини з вибіркової санітарної рубки 2017 року в кв.29 вид.18. пл.0,5 га Корчинського лісництва через кв.26 безіменним гірським потоком та через нього, який є притокою потоку «Пограничний», який в свою чергу впадає в р. Бутивля».
Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви в тому числі з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, а також чи підсудна така цьому адміністративному суду.
Позов Державної екологічної інспекції у Львівській області є адміністративним, оскільки є зверненням до адміністративного суду на виконання повноважень у публічно-правових відносинах (пункт 6 частини першої статті 3 КАС України). Позовна вимога застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням, предметно підсудна окружному адміністративному суду (пункт 2 частини другої статті 18 КАС України).
Відповідно до вимог частини першої статті 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Згідно з положеннями статей 9 та 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) містяться в тому числі такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб:
- найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності);
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код);
- організаційно-правова форма;
- місцезнаходження юридичної особи;
- дані про відокремлені підрозділи юридичної особи.
Якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Вирішуючи питання про територіальну підсудність цього позову суддя зясував таке.
Позивач у позовній заяві та долучених документах (направлення, акт перевірки, припис тощо) зазначив різні варіанти найменування відповідача: ДП Сколівський «ОСОБА_1 ліспромкомбінат», Сколівський ДП «ОСОБА_1 ліспромкомбінат», Сколівський військовий лісгосп ДП «ОСОБА_1 ліспромкомбінат».
У Єдиному державному реєстрі, що знаходяться у відкритому доступі (режим доступу: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) містяться такі відомості:
1) державне підприємство «ОСОБА_1 військовий ліспромкомбінат» (повне найменування), ДП «ОСОБА_1 військовий ліспромкомбінат» (скорочене найменування), ідентифікаційний код юридичної особи 08033772, місцезнаходження: 76014, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, вулиця Л.Ребета, будинок 6;
2) Сколівський військовий лісгосп державного підприємства «ОСОБА_1 військовий ліспромкомбінат», код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу 24981630, місцезнаходження: 82600, Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, вулиця Героїв Маківки, будинок 28, який є відокремленим підрозділом юридичної особи - державного підприємства «ОСОБА_1 військовий ліспромкомбінат».
Відповідно до вимог частин третьої та четвертої статті 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:
1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;
4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);
5) в інших випадках, встановлених законом.
Одночасно слід зауважити, що чинний КАС України не передбачає залучення до участі у адміністративній справі у якості відповідача структурних підрозділів юридичної особи.
Сколівський військовий лісгосп є одним із відокремлених структурних підрозділів юридичної особи, а тому не наділений процесуальною правосубєктністю та не може бути стороною адміністративного процесу. Отже, відповідачем у даному спорі є державне підприємство «ОСОБА_1 військовий ліспромкомбінат».
Оскільки відповідач зареєстрований в межах Івано-Франківської області, суддя дійшов висновку, що цей адміністративний позов територіально підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду (за місцезнаходженням відповідача).
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись 3, 18, 19, 50, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Львівській області до державного підприємства «ОСОБА_1 ліспромкомбінат» про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - повернути позивачу (разом з усіма доданими до неї матеріалами).
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Cуддя Москаль Р.М.