
Справа № 453/167/17
№ провадження 2-а/453/32/17
У Х В А Л А
СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
05.10.2017 року Сколівський районний суд Львівської області в складі :
головуючого-судді Ясінського Ю.Є.
при секретарі Гринюк Л.Я.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні у м. Сколе Львівської області в приміщенні суду клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про передачу за підсудністю до Львівського Окружного адміністративного суду справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання його вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом.
05.10.2017 року представник відповідача ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Львівській області ОСОБА_1 в судовому засіданні заявила клопотання про направлення справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки вважає, що дана справа не підсудна Сколівському районному суду Львівської області.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечує щодо задоволення клопотання, вважає таке безпідставним.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи позивач ОСОБА_2 звернувся із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною відмову ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Львівській області у проведенні перерахунку пенсії у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268». починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплатити йому пенсію відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч. 2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльностіКонституцієючи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ (підвідомчість справ) визначенаст. 17 КАС України.
Згідно з ч. 1ст. 17 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Закріплений уКАС Українипринцип інстанційної підсудності розмежовує справи адміністративної юрисдикції у межах системи адміністративних судів між окремими її елементами. На відміну від юрисдикції, підсудність розмежовує компетенцію між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення справ, віднесених до їх юрисдикції.
Відповідно до ст. ст.18,19,20 КАС Українивстановлено предметну, територіальну та інстанційну підсудність.
Предметна підсудність визначає компетенцію різних ланок судової системи по розгляду адміністративних справ по першій інстанції залежно від предмета спору або суб'єктного складу сторін спірних правовідносин. Таке розмежування компетенції судових органів обумовлюється міркуваннями публічно-правового характеру стосовно найкращої організації судової влади - щоб створити для осіб, які потребують судового захисту, найбільш сприятливі умови для участі в судочинстві, для залучення всіх заінтересованих осіб і доказів у справі.
Пунктом 4 ч. 1ст. 18 КАС Українивстановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З аналізу вищенаведених нормКАС України, а також із назви самої статті «Предметна підсудність адміністративних справ» вбачається, що визначальним при з'ясуванні компетентного суду для розгляду і вирішення спору має бути предмет позову.
Як вбачається з адміністративного позову, між позивачем і відповідачем наявний спір, пов'язаний з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержанняпенсійних виплат, який належить розглядати в місцевому загальному суді як адміністративному суді, відповідно до ч. 1ст. 18 КАС України.
Враховуючи викладене, дана справа належить до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного з урахуванням правил територіальної підсудності визначеноїст. 19 КАС України, відтак в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючисьст. 18,19,22,165, КАС України, суд,-
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про передачу за підсудністю до Львівського Окружного адміністративного суду справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання його вчинити певні дії, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сколівського районного
суду Львівської області ОСОБА_4