
Код суду 233 № 233/4695/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2017 року м.Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької областіСтадченко О.В., розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, які надійшли з військової частини А0641 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, який народився 23 липня 1990 року в м.Тернівка Дніпропетровської області, є громадянином України, ІНН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, одруженого., який має на утримання двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2, 06 січня 2013 року та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, знаходиться на дійсній військовій службі військова частина А0641 за контрактом, має військове звання солдат та займає посаду водія 2 аеромобільно-десантного взводу 2 аеромобільно-десантної роти військової частинаиА0641, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
- за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-19, ч.2 ст.172-15 КУпАП та якому розяснені права відповідно до ст.ст.10, 63 Конституції України і 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем, 28 вересня 2017 року приблизно о 18 годині 00 хвилин на території військової частини А0641 розташованої по пр.Ломоносова,161а м.Костянтинівки Донецької області, порушив правила поводження зі зброєю, передбачені Інструкцією про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України № 359 від 29.06.2005 року зі змінами внесеними наказом Міністерства оборони України № 569 від 20.10.2015 року.
Крім того, ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем, 28 вересня 2017 року приблизно о 18 годині 00 хвилин, на території військової частини А0641, розташованої по пр.Ломоносова,161а м.Костянтинівки Донецької області, недбало ставився до військової служби.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав свою вину у скоєнні вищевказаних правопорушень, щиро розкаявся, пояснив, що приїхала його дружина, тому він пішов з наряду. Зброю залишив у автопарку.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 його вина у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення № 88 від 02 жовтня 2017 року, № 87 від 02 жовтня 2017 року, які відповідають вимогам ст.256 КУпАП; поясненнями правопорушника ОСОБА_1; копією військового квитка на імя ОСОБА_1; копією витягу з наказу № 297 від 16 серпня 2017 року про прийняття ОСОБА_1 в добровільному порядку на військову службу за контрактом на посаду старшого водія 2 аеромобільно-десантного взводу 2 аеромобільно-десантної роти.
Вислухавши пояснення ОСОБА_4, оцінивши в сукупності докази, вважаю, що в діях останнього вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.172-19 ч. 1 КУпАП - порушення правил поводження зі зброєю та ст.172-15 ч.1 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, що мало місце 28 вересня 2017 року.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-19 КУпАП за кваліфікуючою ознакою вчинене в умовах особливого періоду та ч.2 ст.172-15 КУпАП за кваліфікуючою ознакою - вчинене в умовах особливого періоду, виходячи з наступного.
Згідно ст. 8 Конституції України в Україні визнається і дії принцип верховенства права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не можу бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.1 Закону України «Про оборону України» від 06 грудня 1991 року № 1932-Х11 зі змінами: особливий період період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21 жовтня 1993 року із змінами, а саме: особливий період це - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами Українисвого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України,якийнастаєзмоменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації, чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ст. 106 Конституції України рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях приймає Президент України відповідно до закону.
Отже, аналізуючи вищевказані норми Конституції та Законів України можна зробити висновок, що дія особливого періоду в державі Україні обмежується строками, встановленими для проведення мобілізації, або часом, протягом якого діє воєнний стан і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. В умовах відсутності рішення про оголошення війни або мобілізації чи закінчення строків, встановлених для проведення мобілізації, особливий період не діє. Таким чином, особливий період в Україні діяв з 18 березня 2014 року по 02 травня 2014 року, з 07 травня 2014 року по 21 червня 2014 року, з 24 липня 2014 року по 07 вересня 2014 року, 20 січня 2015 року по 17 серпня 2015 року, відповідно, тобто на час оголошення проведення мобілізаційних заходів згідно доуказів Президента України «Про часткову мобілізацію».А починаючи з 18 серпня 2015 року особливий період не діє.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_4 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, характер вчинених ним адміністративних правопорушень, оцінивши докази, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно з ч. 1 п. 12ст. 5 Закону України «Про судовий збір»військовослужбовці, військовозобовязані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, повязаних з виконанням військового обовязку, а також під час виконання службових обовязків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 24, 27, 33, 172-15 ч. 1, 172-19 ч.1, 283 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-15 КУпАП та ч.1 ст.172-19 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 80 (вісімдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 ( одну тисячу триста шістдесят) гривень 00 копійок.
Штраф слід перерахувати на р/р 31111106700058, отримувач Костянтинівське УК/м.Костянтинівка/21081100, код за ЄДРПОУ 37890775, МФО 834016, банк ГУДКСУ у Донецькій області.
На підставі п. 12 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути предявлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя : О.В.Стадченко