ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.09.2017 Справа № 904/7181/17За позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Дніпро
до Публічного акціонерного товариства "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД", м. Дніпро
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Закарпатська митниця ДФС, м. Ужгород
про стягнення 105 075,12 грн
Суддя Ніколенко М.О.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 707 від 17.05.2017;
ОСОБА_2 - довіреність від 27.10.17;
від відповідача: ОСОБА_3, довіреність № 24-5-03 від 30.12.16;
від третьої особи: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Публічного акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» про стягнення 105075, 12 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані затримкою вантажу у звязку із митним оглядом на державному кордоні, внаслідок чого відповідачу нараховано позивачем до сплати додаткові витрати (плата за користування вагонами, зберігання вантажу, збір за маневрову роботу та інше).
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 12.07.2017 порушено провадження у справі та її розгляд призначено у засіданні на 26.07.2017.
Ухвалою суду від 26.07.2017 розгляд справи відкладено на 23.08.2017.
Через канцелярію суду, 19.08.2017 відповідач надав клопотання про залучення Закарпатської митниці ДФС до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Позивачем 23.08.2017 подано до суду клопотання про проведення судового засіданні по розгляду справи № 904/7181/17 в режимі відеоконференції із залученням до участі у справі працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця". Позивач просив проведення відеоконференції доручити Господарському суду Закарпатської області.
Представник позивача у судовому засіданні 23.08.2017 надав клопотання про продовження строку вирішення спору на 15 днів.
Ухвалою суду від 23.08.2017 строк розгляду справи продовжено до 26.09.2017. Відкладено розгляд справи на 18.09.2017. Задоволено клопотання позивача про участь працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Закарпатську митницю ДФС.
Зобов'язано позивача забезпечити явку відповідного працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця", який здійснював нарахування по затриманих по ст. Батьово з 05.01.2017 по 12.01.2017 вагонах, відправник ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", відправка зі станції Нижньодніпровськ Придніпровської залізниці.
Через канцелярію суду 12.09.2017 від позивача надійшов розрахунок провізної плати за спірними накладними.
Відповідач 18.09.2017 подав до суду відзив на позов, в якому заперечив проти задоволення позову, оскільки в актах загальної форми не вказані підстави для проведення огляду товарів, через що не можливо встановити за чий рахунок повинен здійснюватися огляд, по-друге, угодою № Н-34/98 від 13.10.2016 передбачено, що стягнення витрат можливе лише у випадку проведення митного огляду, а не прикордонного, до того ж в угоді зазначено, що стягнення витрат можливо як з відправника, так і з одержувача товарів, а позивачем не вказано на якій підставі він звернувся з позовом саме до відправника Крім того, термін дії угоди № Н-34/98 від 13.10.2016 на момент затримання вагонів вже скінчився.
Працівник (спеціаліст, фахівець) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" до Господарського суду Закарпатської області у судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Враховуючи неявку працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" у судове засідання 18.09.2017 та ненадання ним витребуваних судом пояснень, суд повторно, на підставі ст. 30 ГПК України, зобов'язав позивача забезпечити явку відповідного працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця", який здійснював нарахування по затриманих по ст. Батьово з 05.01.2017 по 12.01.2017 вагонах, відправник ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", відправка зі станції Нижньодніпровськ Придніпровської залізниці.
З огляду на відсутність у позивача можливості забезпечити явку працівника (спеціаліста, фахівця) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" у судове засідання в приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області, суд за власної ініціативи призначив проведення судового засідання 25.09.2017 з розгляду цієї справи в режимі відеоконференції, в порядку ст. 74-1 ГПК України..
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача заперечив проти задоволення позов, надав пояснення.
Працівник (спеціаліст, фахівець) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" до Господарського суду Закарпатської області у судове засідання 25.09.2017 не з'явився, про причини неявки не повідомив.
В порядку статті 85 ГПК України, у судовому засіданні 25.09.2017 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши надані документи і матеріали, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Між Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - позивач) та Публічним акціонерним товариством «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (далі - відповідач) 13.10.2016 було укладено договір щодо особливих умов перевезення № Н-34/98 (а.с. 23), відповідно до якого сторони погодили перевезення вантажу: трубна та колісна продукція (код ЄТСНВ 323024, 324012, 324046, ГНВ 73042910-73086071, 86071910). Станція відправлення: Нижньодніпровськ (450605). Відправник: ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод». Станція призначення: Захонь (МАВ) на адресу одержувача ЗАТ «Захонь-Порт». Категорія відправки: повагонна. Рід вагону: власні або орендовані на піввагони.
Пунктом 6 вищевказаного договору передбачене наступні додаткові умови: з метою збереження якості перевози мого вантажу відправником ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» на вагон встановлюється додаткове обладнання, яке не входить до тари вагона (знімний дах), з надійним закріпленням його на кузові на піввагона відповідно до розробленої схеми (МТУ, НТУ). Відправником або одержувачем оплачуються додаткові витрати повязані зі зняттям/накладанням даху та можливим вивантаженням вантажу у випадку митного огляду на державному кордоні.
Умови перевезення вантажів залізничним транспортом регулюються, зокрема, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про залізничний транспорт», Статутом залізниць України (далі Статут), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 № 457, Правилами перевезення вантажів та іншими нормативними актами.
Відповідно до ч. 1 ст. 306 Господарського кодексу України, перевезенням вантажів визнається господарська діяльність, пов'язана з переміщенням продукції виробничо-технічного призначення та виробів народного споживання залізницями, автомобільними дорогами, водними та повітряними шляхами, а також транспортування продукції трубопроводами.
Загальні умови перевезення вантажів, а також особливі умови перевезення окремих видів вантажів визначаються цим Кодексом і виданими відповідно до нього транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами (ч.5 ст. 300 Господарського кодексу України).
Положеннями ст.908 ЦК України визначено, що умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.
Нормативні документи, що визначають порядок і умови перевезень, користування засобами залізничного транспорту, безпеки руху, охорони праці, громадського порядку. перетину залізничних колій іншими видами транспорту і комунікаціями, пожежної безпеки, санітарні норми та правила на залізничному транспорті, є обов'язковими для всіх юридичних і фізичних осіб на території України (ст. 5 Статуту).
Накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником та залізницею на користь третьої сторони -одержувача. Накладна є одночасно договором на заставу вантажу для забезпечення гарантії внесення належної провізної плати та інших платежів за перевезення ( ст. 6 Статуту}.
За договором залізничного перевезення вантажу залізниця зобов'язується доставити ввірений їй вантажовідправником вантаж у пункт призначення в зазначений термін і видати Його одержувачу, а відправник зобов'язується сплатити за перевезення встановлену плату (ст. 22 Статуту).
Згідно зі ст.63 Статуту, Мінтранс разом із заінтересованими міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, відправниками та одержувачами у виняткових випадках, коли через особливі обставини перевезення окремих вантажів не може бути здійснено з дотриманням Правил, можуть встановлювати порядок перевезення таких вантажів на особливих умовах.
Перевезення вантажів на особливих умовах здійснюються за окремими договорами. При цьому сторони вправі передбачати у договорах додаткову відповідальність за виконання зобов'язань щодо перевезень вантажів.
У грудня 2016 року зі станції Нижньодніпровськ Придніпровської залізниці ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» на станцію призначення Захонь (Угорщина) здійснило відправлення вагонів №№ 57579831, 61738225, 62606546, 57579914, 61738670 згідно накладних №№ 851022, 851030, 851048, 851055, 851063 (а.с. 10-14).
Відправлення вагонів №№ 57579831, 61738225, 62606546, 57579914, 61738670 згідно накладних №№ 851022, 851030, 851048, 851055, 851063 проводилось на особливих умовах, про що маються відповідні відмітки в графі 20 накладних.
По прибуттю вантажу на ст. Батьово Львівської залізниці, спірні вагони було затримано для прикордонно-митного догляду з підняттям даху. Вагони було затримано з 05.01.17 о 06 год.40 хв. Та 10.01.17 о 16 год. 00 хв. випущено та відправлено на станцію Чоп для догляду в зоні митного контролю МЧ Львів. Після догляду, 12.01.17 о 13 год. 50 хв. вагони повернені на станцію Батьово Львівської залізниці. За даними обставинами було складено акти загальної форми № 91 від 10.01.17, № 8105 від 05.01.17, № 4506 від 11.01.17, № 4504 від 11.01.17, № 4507 від 11.01.17, № 4508 від 11.01.17, №4505 від 11.01.17, № 2801 від 12.01.17 (а.с. 15-22).
Таким чином, складені станціями Батьово та Чоп Львівської залізниці вищевказані акти загальної форми є документами, що підтверджують нарахування додаткових витрат для здійснення митного оформлення товарів.
Враховуючи вищевикладені обставини, за період затримки спірних вагонів з 05.01.17 - 06 год. 40 хв. до 10.01.16 - 16 год. 00 хв. Були нараховані додаткові збори, згідно актів загальної форми № 8105 від 05.01.2017. № 91 від 10.01.2017 станції Батьово Львівської залізниці. За період затримки спірних вагонів з 11.01.17 - 10 год. 15 хв. До 12.01.17 - 13 год. 50 хв. були нараховані додаткові збори, згідно актів загальної форми № 4506 від 11.01.17, № 4504 від 11.01.17, № 4507 від 11.01.17, № 4508 від 11.01.17, № 4505 від 11.01.17 по станції Чоп Львівської залізниці. Після проведення митного догляду з підняттям даху вагони було відправлено за призначенням.
1. Плата за користування вагонами:
По акту загальної форми № 91 від 10.01.2017 станції Батьово загальний час затримки склав 129 годин 00 хв.:
(84х 16+206,20)х2,302 - 50% * 5 вагонів = 8921,50 грн.,
де 16-ставка плати за кожну годину користування вагоном при простої понад 45
годин згідно таблиці 1 до розділу V Тарифного керівництва № 1;
206,20 - ставка плати за користування вагоном за 45 годин згідно таблиці 1 до розділу
V - Тарифного керівництва № 1;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016:
50 % - знижка на плату за користування вагонами;
5 - кількість вагонів.
По актам загальної форми №4506 від 11.01.17, № 4504 від 11.01.17, № 4507 від 11.01.17, № 4508 від 11.01.17, № 4505 від 11.01.17 станції Чоп загальний час затримки склав 28 год.00 хв.
43,20x2,302 - 50% * 5 вагонів = 248,50 грн.,
де 206,20 - ставка плати за користування вагоном за 45 годин згідно таблиці 1 до розділу V Тарифного керівництва № 1;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016;
50 % - знижка на плату за користування вагонами;
5 - кількість вагонів.
2. Збір за зберігання вантажу: по акту загальної форми № 91 від 10.01.2017 Станції Батьово:
4x62x2,302 + 4x62x2,302 + 4x64x2,302 + 4x66x2,302 + 4x65x2,302 х 5 діб = 14686,80 грн.
де 4 - ставка збору за зберігання 1 тонни вантажу у вагоні згідно п. 2.1 розділу 2 Тарифного керівництва № 1;
62 - кількість тонн вантажу у вагоні №61738225;
62 ~ кількість тонн вантажу у вагоні №57574914;
64 - кількість тонн вантажу у вагоні №57579831;
66 - кількість тонн вантажу у вагоні №62606546;
65 - кількість тонн вантажу у вагоні №61738670.
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016.
По актам загальної форми №4506 від 11.01.17, № 4504 від 11.01.17, №4507 від 11.01.17, № 4508 від 11.01.17, № 4505 від 11.01.17 станції Чоп:
4x62x2,302 + 4x62x2,302 + 4x64x2,302 + 4*66x2,302 + 4x65x2,302 х 1 доба = 2937,30 грн.
3. Збір за маневрову роботу: По акту загальної форми № 91 від 10.01.2017 станції Батьово
292,6x3x2,302=2020,70 грн.,
де 292,60 - ставка збору за 0,5 год. маневрової роботи згідно ТК № 1, розділ III, § 1, п. 1.8 рахуючи неповні півгодини за повні;
3 - кількість операцій за 1 год. 30 хв.;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016.
По акту загальної форми № 4504 від 11.01.17 станції Чоп:
292,6x2x2,302=1347,20 грн.
де 292,60 - ставка збору за 0,5 год. маневрової роботи згідно ТК № 1, розділ III, § 1, п. 1.8 рахуючи неповні півгодини за повні;
2 - кількість операцій за 1 годину;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016.
4. Довідка про перевезення телефоном:
3,3x1x2,302 = 7,60 грн.,
де 3,3 - ставка збору за довідку, згідно ТК № 1. § 10. розділ III таблиця 3:
1 - кількість повідомлень по телефону;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № НОМЕР_1 від 30.04.2016.
5. Збір за охорону вантажу:
24х129х2,302х5 вагонів = 35635,00 грн.
де 24 - ставка збору згідно таблиці 4 п.31 Розділу II ТК № 1 ;
129 - кількість вагонно-годин затримки;
2,302 - коефіцієнт підвищення згідно телеграми № 00018/ЦМ від 30.04.2016;
5 - кількість вагонів.
6. Розрахунок провізної плати від станції Батьово Львівської залізниці до станції Чоп Львівської залізниці за 16 км в два кінці:
Вагон № 57579914:766 х 2,834 = 2171,00 х 2 = 4342,00 грн.;
Вагон № 57579831: 769 х 2,834 = 2179,00 х 2 = 4358,00 грн.;
Вагон № 61738670: 769 х 2,834 = 2179,00 х 2 = 4358.00 грн.;
Вагон № 62606546: 769 х 2,834 = 2179,00 х 2 = 4358,00 грн.;
Вагон № 57579831: 766 х 2,834 = 2171,00 х 2 = 4342,00 грн.
Всього нараховано додаткових витрат у розмірі 105075,12грн. (з ПДВ).
Про вищевказані додаткові збори позивачем було здійснено відмітки у залізничних наладних.
Частиною 1 статті 4 Митного кодексу України встановлено, що митний контроль - це сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку. При цьому, митні формальності - сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і органами доходів і зборів з метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.325 Митного кодексу України за письмовою заявою власника товарів або уповноваженої ним особи та з дозволу органу доходів і зборів можуть здійснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування, зважування та визначення інших істотних характеристик товарів, що перебувають під митним контролем, взяття проб та зразків таких товарів, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, транспортних засобах комерційного призначення, а також заміна транспортного засобу комерційного призначення. Зазначені операції здійснюються за рахунок власника товарів, що переміщуються через митний кордон України, або уповноваженої ним особи. У разі відмови у наданні дозволу на здійснення зазначених операцій орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно письмово повідомити особу, яка звернулася із заявою про надання такого дозволу, про причини і підстави відмови.
У встановлених цим Кодексом випадках органи доходів і зборів з власної ініціативи або з ініціативи правоохоронних органів мають право у письмовій формі вимагати від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України, проведення операцій, передбачених частиною першою цієї статті. У такому разі витрати на проведення зазначених операцій відшкодовуються органом, з ініціативи якого вони проводилися. Якщо в результаті проведення таких операцій виявлено порушення законодавства України, витрати на проведення зазначених операцій відшкодовуються власником товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженими ними особами.
Частиною п'ятою статті 338 названого кодексу встановлено, що, зокрема, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. Вичерпний перелік відповідних підстав визначається Кабінетом Міністрів України.
З метою проведення огляду (переогляду) товарів посадові особи органів доходів і зборів самостійно вживають заходів, передбачених цим Кодексом, на всій митній території України, включаючи зупинення транспортних засобів для проведення їх огляду (переогляду), в межах контрольованого прикордонного району та прикордонної смуги. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення огляду (переогляду) виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, витрати, пов'язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою.
За змістом пункту 2 статті 218 Митного кодексу України розвантажувальні, навантажувальні та перевантажувальні роботи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, проводяться підприємствами залізниці за рахунок власників товарів, або уповноважених ним осіб.
Митними формальностями є сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і органами доходів і зборів з метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи (п.29 ч.1 ст. 4 Митного кодексу України).
За приписами ч.ч. 1, 2, 4 ст.129 Статуту залізниць України обставини, що можуть бути підставою для матеріальної відповідальності залізниці, вантажовідправника, вантажоодержувача, пасажирів під час залізничного перевезення, засвідчуються комерційними актами або актами загальної форми, які складають станції залізниць.
У свою чергу, майнова відповідальність перевізників та одержувачів вантажу, багажу, вантажобагажу, пасажирів, може наступати за обставин, які засвідчуються актами (ч.1 ст.26 Закону України "Про залізничний транспорт", ст.129 Статуту залізниць України).
Відповідно до положень ст.119 Статуту, п.п.2, 15 Правил користування вагонами та контейнерами, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 25.02.1999 № 113 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.03.1999 р. за № 165/3458 (далі за текстом Правила та/або Правила користування вагонами і контейнерами), за користування вагонами і контейнерами залізниці вантажовідправниками, вантажоодержувачами, власниками під'їзних колій, портами, організаціями, установами, громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності вноситься плата. Зазначена плата вноситься також за час затримки вагонів на станціях призначення і на підходах до них в очікуванні подання їх вантажовласнику. За час затримки на коліях залізниці вагонів, що належать підприємствам чи орендовані ними, стягується 50 відсотків зазначених розмірів плати. Зазначена плата стягується також з вантажовідправників, вантажоодержувачів у разі затримки вагонів (контейнерів), пов'язаної з митним оформленням.
При цьому за змістом пункту 8 Правил зберігання вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2000 року, збір за зберігання вантажів у вагонах (контейнерах) у разі затримки їх з вини одержувача (відправника) після закінчення терміну безоплатного зберігання сплачується незалежно від місця затримки (на станції призначення та на підходах до неї, на прикордонних, припортових станціях тощо).
Отже, урахувавши вищевикладені положення діючого законодавства, суд встановив, що затримка вагонів унаслідок митного оформлення вантажу до підстав звільнення вантажовласника від плати за користування вагонами, зберігання вантажу, охорони вантажу та маневрову роботу законодавством не віднесена, такі дії є митними формальностями, на які розповсюджується обов'язок власників товару або уповноважених ними осіб щодо оплати операцій, здійснених під час проведення митного контролю на залізничному транспорті, незалежно від факту виявлення незаконного переміщення товару під час здійснення такого контролю.
Суд, перевіривши наданий позивачем розрахунок провізної плати на відповідність «Правилам застосування тарифів», «Ставкам плати за перевезення», які містяться у Збірнику тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послуги, затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України від 26.03.2009, встановив, що в цілому розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства України. Разом з тим, позивачем здійснено нарахування провізної плати від станції Батьово Львівської залізниці до станції Чоп Львівської залізниці за 16 км у два кінця з ПДВ, тоді як до нарахування даної плати не повинно включати ПДВ. За таких обставин, позивачем неправомірно включено до розрахунку суму 4351,16 грн. сум ПДВ.
З огляду на викладене, позов слід задовольнити частково на суму 100723,52 грн.
Відповідно статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір стягується з відповідача на користь позивача пропорційно задоволеним вимогам, а саме у розмірі 1533, 74 грн.
Керуючись ст. ст. 193 Господарського Кодексу України, ст. ст. 525, 526, 530, 611, 612, 625, 901, 903 Цивільного кодексу України, ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (49081, м. Дніпро, вул. Столєтова, буд. 21; ідентифікаційний код 05393116) на користь Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (03680, м. Київ, вул. Тверська, буд. 5; ідентифікаційний код 40075815) в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (49602, м. Дніпро, пр. Д. Яворницього, буд. 108; ідентифікаційний код 40081237) додаткові збори у розмірі 100723,52 грн. та 1533, 74 грн. витрат зі сплати судового збору.
Врешті позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом. Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня підписання повного рішення.
Повне рішення складено 02.10.2017
Суддя М.О. Ніколенко