
Справа № 766/11437/17
н/п 2-а/766/1958/17
УХВАЛА
05.10.2017 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Дорошинської В.Е.
при секретарі Кирпиченко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Херсоні справу за позовом Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії. Просять зобов'язати відповідача допустити посадових осіб Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради для проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об'єкті будівництва за адресою: вул.Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об'єкті будівництва за адресою: вул.Маяковського, 5 кв.3,4,7,9,10,11,12 у м.Херсоні і стягнути судові витрати.
Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання, яким просив залишити позовну заяву без розгляду, у зв'язку з пропуском строку звернення до суду, оскільки доказів поважності причин пропуску звернення до суду не надано.
В судовому засіданні представник позивача просив відмовити у задоволенні клопотання.
Відповідно до ст.99 КАС України:
1. Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
2. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
3. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
4. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
5. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Згідно п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо:
5) застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Згідно ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи вищевказане, суд вважає, що позов підлягає залишенню без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду, оскільки позивачем клопотання не подане разом із позовом та не надано жодних доказів підтвердження поважності причин пропуску строку.
Керуючись ст.100 КАС України,-
у х в а л и в :
Позов Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання її копії.
Суддя В.Е. Дорошинська