
Справа № 573/1908/17
Номер провадження 2-а/573/34/17
П О С Т А НО В А
і м е н е м У к р а ї н и
(повний текст )
03 жовтня 2017 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Кліщ О.В.
з участю секретаря: Сітало Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області, (Білопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області), - про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області, (Білопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області), - про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій.
Позовні вимоги мотивувала тим, що відповідач з 01 серпня 2017 року зменшив їй пенсію, призначену як державному службовцю з 06.03.2017 року на суму 944 грн.75 коп., мотивувавши зменшення пенсії тим, що при призначенні їй пенсії була допущена помилка, але в чому виразилася помилка- в пенсійній справі дані відсутні. Інспектор пенсійного фонду ій пояснила, що зменшення її пенсії відбулося через зайве врахування доплат, які нараховувалися у зв»язку зі змінами умов праці з 01.05.2016 року по грудень 2016 року включно, що становить суму 10 455 грн. 31 коп. та виключили компенсацію за відпустку, яка становить 5305 грн. 45 коп., таким чином зменшили суму заробітної плати для нарахування пенсії до розміру 5487 грн. 60 коп.
З такими діями управління Пенсійного фонду країни позивачка не згодна, так як вона суперечать постанові Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року № 622 та додатку «Про порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб» п.4, відповідно до якого : «Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праця, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.
Розмір фактичного заробітку позивачки для нарахування пенсії 7063, 68 грн., - є таким, з якого сплачений єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а тому дії управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі по зменшенню розміру пенсії позивачка вважає неправомірними та просить визнати їх неправомірними та зобов»язати відповідача залишити розмір пенсії в сумі 4238 грн. 21 коп.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити, просила визнати дії відповідача щодо невірного перерахунку її пенсії неправомірними та просила зобов»язати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії з 01.08.2017 року до попереднього розміру, з урахуванням усіх виплат, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.
В судовому засіданні представник відповідача Бондаренко О.М. не визнала позовні вимоги повністю та просила відмовити в їх задоволенні, посилаючись на вірний перерахунок пенсії із застосуванням постанови КМУ від 14.09.2016 року № 622, а також положень Законів України № 3723 та № 889, якими не передбачено включення до складових заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії державним службовцям, таких складових, як різниця між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці та компенсації за відпустки.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, прийшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що позивачка, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебувала на державній службі, працюючи на посаді секретаря Білопільського районного суду Сумської області в період з 14.09.2001 року по 20.02.2017 року, та була звільнена з займаної посади у зв»язку з виходом на пенсію, що підтверджується копією трудової книжки, графи «Відомості про роботу» ( а.с. 18-20).
01.03.2017 року позивачка звернулась до суду з заявою про призначення пенсії за віком зідно Закону України «Про державну службу» ( а.с.9).
Згідно довідки № 04-420/17 від 01.03.2017 року про складові заробітної плати ( посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка ( винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданій ОСОБА_1, про те, що вона справді працювала в Білопільському районному суді Сумської області на посаді секретар суду, заробітна плата станом на 01 березня 2017 року становить: посадовий оклад - 2000,00 грн.; надбавка за 8 ранг - 300,00 грн.; надбавка завислугу років ( 45%) ( за стаж державної служби 15 років) - 900,00 грн. Усього - 3200 грн. На всі виплати, уключені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року- єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування. Сума заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року- єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, становить 40 000, 00 грн. Довідка видана на підставі особового рахунку за 2017 рік( особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату). Довідка про розмір інших виплат, зокрема, матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року- єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, додається ( а.с.10).
Згідно довідки № 04-419/17 від 01.03.2017 року про складові заробітної плати ( за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданої ОСОБА_1 про те, що надбавки, премії та інші виплати за період з 01 травня 2016 року до 28 лютого 2017 року становили: Премії( 2016 рік): жовтень- 1292, 25 грн., листопад - 4111,70 грн., грудень- 6030,50 грн. Премії ( 2017 рік): січень - 2565,00 грн; лютий- 3400,00 грн.; Інші виплати : 2016 рік : червень - 59,45 грн.; липень - 8,35 грн.; серпень -1821, 78 грн.; вересень - 2143,27 грн.; жовтень - 2357,59 грн.; листопад - 7881,89( в т.ч. мат. Допомога 5779,48 грн.); грудень - 2380,85 грн.; 2017 рік : січень - 12768 грн.; лютий - 5419,69 грн. На всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року- єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування. Сума заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року- єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування,- становить 40 000,00 грн. Інші виплати : мат. допомога для вирішення соц.-поб. питань - 5779,48 грн. , компенсація відпустки - 5305,45 грн., індексація- 660, 31 грн., різниця між зарплатою, визначеною згідно з попередніми умовами оплати праці і розмірами зарплати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці - 10455, 31 грн. Довідка видана на підставі особових рахунків за 2016, 2017 рр.( особових рахунків за 2016, 2017 рік; розрахункових листів з травня 2016 року по лютий 2017 року про нараховану та сплачену заробітну плату).( а.с.11).
Відповідно до довідки про розрахунок стажу ОСОБА_1, стаж державної служби становить 15 років, 5 місяців та 11 днів ( а.с.12).
Середньомісячний фактичний заробіток ОСОБА_1 за датою звернення про нарахування пенсії 01.03.2017 року становить 7063 грн. 68 коп . Згідно протоколу 246 від 06.03.2017 року основний розмір пенсії ОСОБА_1 від середнього заробітку становить суму 4238 грн. 20 коп ( а.с.13,14).
Відповідно до розрахунку № 1 після перерахунку заробіток ОСОБА_1 становить 5487 грн. 60 коп ( а.с.15)
Згідно розпорядженню 198732 від 14.07.2017 року позивачці проведено перерахунок пенсії через зміну надбавки та обраховано основний розмір пенсії від середнього заробітку - 3292 грн. 56 коп. ( а.с.16).
Відповідно до листа від 21.07.2017 року позивачці повідомлено відповідачем про проведення перевірки пенсійної справи та виявленні при цьому помилки в розрахунку пенсії та що загальний розмір пенсії з 01. 08. 2017 року складає 3292 грн. 56 коп ( а.с.17).
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Статтею 2 цього Закону та Наказу Державного комітету статистики України № 5 "Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати" від 13 січня 2004 року визначено структуру заробітної плати, яка складається з:
- основної заробітної плати - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
- додаткової заробітної плати - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
- інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у тому числі компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 року «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», пенсiя державним службовцям призначається з дати звернення, але не ранiше дати виникнення права, в розмiрi 60 вiдсоткiв суми їх заробiтної плати, до якої включаються всi види оплати працi, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування.
Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям встановлені Законом України «Про державну службу».
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що різниця між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці та компенсація за невикористану відпустку входить до системи оплати праці державного службовця.
Загальний порядок визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсії встановлений ст. 65 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за правилами частини 1 якої середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:
- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;
- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація входять до системи оплати праці державного службовця.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року, 14 та 28 травня 2013 р., 03.06.2014 р., 16.09.2014 р. (справи №№ 21-430а11, 21-125а13, 21-97а13, 21-134а14, 21-314а14 відповідно).
Відповідно до ч.1 ст. 244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
З довідки № 04-419/17 від 01.03.2017 року про складові заробітної плати, виданої ОСОБА_1 вбачається, що за період з 01.05.2016 року по грудень 2016 року включно були нараховані доплати у зв»язку зі змінами умов праці, що становлять суму 10 455 грн. 31 коп., та нарахована компенсація за відпустку у сумі 5305 грн. 45 коп., які не включені до нового перерахунку пенсії відповідачем. Зазначені суми як «інші виплати» входили до складової заробітної плати позивачки, з якої повинна призначатись пенсія. На всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. (а.с.11, звор. арк.)
Аналіз наведеного дає підстав для висновку стосовно того, що матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, компенсація за невикористану відпустку та індексація, різниця між зарплатою згідно з попередніми умовами оплати праці і розміром зарплати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці входять до системи оплати праці державного службовця.
Таким чином, суд дійшов висновку, що суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.
А тому, з урахуванням викладеного, суд вважає, що різниця між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці та грошова компенсація за невикористану відпустку, на яку нараховувався єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування та які не включені до складу заробітної плати державного службовця, повинні враховуватись при обчисленні розміру пенсії позивачки, оскільки в даному випадку підлягають застосуванню спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, зокрема, ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", натомість положення Законів України "Про державну службу" є загальними.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бочаров проти України» (остаточне рішення від 17 червня 2011 року) суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Проте таке доведення може випливати зі співіснування достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою висновків або подібних неспростованих презумпцій щодо фактів.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року визначено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
В рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Федоренко проти України" від 01.06.2006 року здійснено тлумачення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, де сформулював правову позицію про те, що право власності може бути "існуючим майном" або "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності чи «законними сподіваннями» отримання права власності.
У п.26 рішення ЄСПЛ у справі «Надточій проти України» та п.23 рішення ЄСПЛ у справі «Гурепка проти України №2» наголошується на принципі рівності сторін одному із складників ширшої компетенції справедливого судового розгляду, який передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.
За змістом ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи встановлені судом факти, суд вбачає протиправні дії у виді невключення в заробіток для обчислення пенсії державного службовця ОСОБА_1 виплаченої грошової компенсації за невикористану відпустку та різниці між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці.
Тому позовні вимоги ОСОБА_1 щодо визнання неправомірними дії управління ПФУ щодо зменшення пенсії позивачки шляхом не включення до складу її заробітної плати, з якої призначена пенсія, такої складової заробітної плати як різниці між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці в сумі 10 455 грн. 31 коп. та компенсації за невикористану відпустку в сумі 5305 грн. 45 коп. та зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії, виходячи із заробітку з урахуванням наведених виплат, та здійснити виплату недоотриманої пенсії.
Таким чином, пенсія позивачці підлягає перерахунку шляхом включення до складу заробітної плати для обчислення пенсії суми заробітної плати як різниці між заробітною платою, визначеною згідно з попередніми умовами праці, і розміром заробітної плати, встановленої згідно з новими умовами оплати праці в сумі 10 455 грн. 31 коп. та компенсації за невикористану відпустку в сумі 5305 грн. 45 коп., з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.41, 160-163 КАС України,суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Білопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо перерахунку пенсії позивачці ОСОБА_1 з 01 серпня 2017 року.
Зобов'язати Білопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2017 року з включенням до розрахунку пенсії усіх виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Звернути постанову в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць до негайного виконання.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя:
Справа № 573/1908/17
Номер провадження 2-а/573/34/17
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
(вступна і резолютивна частина)
03 жовтня 2017 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Кліщ О.В.
з участю секретаря: Сітало Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області, (Білопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області), - про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій,-
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.41, 160-163 КАС України,суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Білопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо перерахунку пенсії позивачці ОСОБА_1 з 01 серпня 2017 року.
Зобов'язати Білопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2017 року з включенням до розрахунку пенсії усіх виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Звернути постанову в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць до негайного виконання.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя:
Повний текст постанови буде виготовлений 05 жовтня 2017 року