Ухвала суду № 69340504, 04.10.2017, Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
130/2176/17
Номер документу
69340504
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

6-а/130/2/2017

130/2176/17

УХВАЛА

04.10.2017 р.

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Верніка В.М.,

при секретарі - Росовській О.Ю.,

із участю : - представника відповідача Свистун О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринці заяву Управління державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області про зміну способу і порядку виконання рішення суду,

ВСТАНОВИВ:

Управління державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області 14.09.2017 року звернулося з цією заявою до Жмеринського міськрайонного суду із надалі уточненими вимогами щодо зміни способу і порядку виконання постанови Жмеринського міськрайонного суду від 25.07.2016 року у справі №130/1241/16-а, а саме: стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Виконавчого комітету Жмеринської міської ради Вінницької області (код ЄДРПОУ 34227893) на користь держави (банк ГУДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31211206700006, код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м.Жмеринці 22030001) судовий збір у розмірі 1102,40 грн., мотивуючи тим, що вказане судове рішення перебуває на виконанні заявника, але здійснення його примусового виконання щодо стягнення вказаної суми з визначеного боржника в особі Жмеринської міської ради є неможливим внаслідок відсутності рахунків останньої на обслуговуванні в органах державної казначейської служби.

Представник заявника та позивач за їх належним викликом в судове засідання не з'явились, про поважність причин власної неявки суду не повідомили, будь-яких клопотань не представили, обставини чого не перешкоджають розгляду заявлених вимог відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України.

В судовому засіданні представник відповідача - Жмеринської міської ради Вінницької області - Свистун О.В. заперечила проти задоволення заяви, підтримавши подані письмові заперечення, відповідно до яких Жмеринська міська рада є колегіальним органом, який не є розпорядником бюджетних коштів. Також Жмеринська міська рада не укладала із Головним управлінням казначейства договір на розрахунково-касове обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, таким чином у міської ради відсутні рахунки відкриті на ім'я Жмеринської міської ради. Разом із тим вважає, що заявник, ставлячи вимогу про зміну способу і порядку виконання рішення суду, насправді просить замінити боржника за судовим рішенням з Жмеринської міської ради Вінницької області на Виконавчий комітет Жмеринської міської ради, які є окремими юридичними особами.

Заслухавши думку представника відповідача, вивчивши матеріали адміністративної справи, суд доходить наступного.

Постановою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року позов ОСОБА_2 до Жмеринської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - задоволено; визнано протиправним та скасовано розпорядження першого заступника Жмеринської міської ради Вінницької області №56-рк від 24.05.2016 року про звільнення ОСОБА_2; поновлено ОСОБА_2 на посаді керуючого справами виконавчого комітету Жмеринської міської ради Вінницької області з 24 травня 2016 року; стягнуто з Жмеринської міської ради Вінницької області на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 25 травня 2016 року по 25 липня 2016 року у сумі 5819,06 грн..; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Жмеринської міської ради на користь держави (банк ГУДК у Вінницькій області, м.Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31211206700006 Код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м. Жмеринка 22030001) судовий збір в розмірі 1102,40 грн.; допущено рішення суду в частині поновлення на посаді у відносинах публічної служби до негайного виконання; допущено рішення суду в частині присудження виплати заробітної плати у відносинах публічної служби у межах суми стягнення за один місяць у розмірі 2909,53 грн. до негайного виконання.

Вказана постанова суду набрала законної сили 14.09.2016 року.

Частиною 1 статті 94 КАС України визначено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

За вказаним судовим рішенням було видано виконавчий лист про стягнення з суб'єкта владних повноважень Жмеринської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь держави судового збору в сумі 1102,40 грн. та у відповідності до ст.15 Закону України "Про виконавче провадження", ч.3 ст. 258 КАС України вказаний виконавчий лист було направлено до відділу ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції (т.2 а.с. 63).

Постановою державного виконавця Жмеринського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області 14.04.2017 року було відкрито виконавче провадження №53779947 (т.2 а.с.70). Постановою начальника Жмеринського МРВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області від 12.05.2017 року (т.2 а.с. 72) постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження про стягнення на користь держави судового збору в сумі 1102,00 грн. скасовано з підстав того, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів відповідно до ч.2 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" (т.2 а.с.72), виконавчий лист було повернуто до суду без виконання.

Виконавчий лист про стягнення з Жмеринської міської ради судового збору в сумі 1102,00 грн. неодноразово направлявся до Управління Державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м. Жмеринці для виконання, однак щоразу був повернутий без виконання, оскільки боржник не обслуговується в управлінні та відкритих рахунків не має. (т.2 а.с. 75-110) Внаслідок цього Управління Державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці звернулося до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення суду в якій просило стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Виконавчого комітету Жмеринської міської ради Вінницької області на користь держави, оскільки виконавчий комітет має відкриті рахунки в управлінні державної казначейської служби та обслуговується, а Жмеринська міська рада рахунків в управлінні державної казначейської служби немає та не обслуговується в управлінні (т. 2 а.с. 111-112, 119-121).

Відповідно до змісту ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Згідно ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади (ч.1,2 ст.11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до вимог ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск; затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання.

У відповідності до ч.4 ст.42 вказаного Закону міський голова, зокрема, вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради; пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів; здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів; видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Відповідно до ч.2,3,5 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури. Очолює виконавчий комітет міської ради міський голова.

Таким чином, з огляду на вказані норми Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі комітети є виконавчими органами відповідних рад, що створюються ними для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами, є підконтрольними і підзвітними відповідним радам.

Відтак суд приходить до висновку, що заяву про зміну способу і порядку виконання рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року слід задоволити, оскільки Виконавчий комітет Жмеринської міської ради є головним розпорядником коштів Жмеринської міської ради, зокрема з питань забезпечення діяльності її апарату, стосовно публічної служби у якому й вирішувався адміністратвний спір, за наслідком якого судом визначено розподіл судових витрат; Виконавчий комітет Жмеринської міської ради обслуговується в Управлінні державної казначейської служби у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області, має відповідні відкриті рахунки, яких Жмеринська міська рада не має за особливостями діяльності органів місцевого самоврядування; виконавчий комітет є виконавчим органом міської ради, підзвітний та підконтрольний їй.

При цьому суд визначає безпідставиними доводи представника відповідача про те, що при задоволенні заяви про зміну та встановлення способу виконання по суті відбувається заміна боржника, оскільки позивачем вимог до виконавчого комітету Жмеринської міської ради заявлено не було і судом при розгляді позову відповідно до ст.52 КАС України було визначено, що за даним позовом відовідачем має бути саме Жмеринська міська рада Вінницької області, а не її виконавчий комітет, судове рішення у встановленому законом порядку набуло чинності і не підлягає ревізуванню на стадії розгляду питань, пов'язаних із його виконанням.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 153, 263 КАС України, суд -

УХВАЛИВ :

Заяву задоволити.

Змінити спосіб і порядок виконання постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в частині стягнення судового збору на користь держави, стягнувши за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Виконавчого комітету Жмеринської міської ради (код ЄДРПОУ 34227893) на користь держави (банк ГУДК у Вінницькій області, м.Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31211206700006 Код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м.Жмеринка 22030001) судовий збір в розмірі 1102,40 грн.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

На ухвалу суду протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.

Суддя Вернік В.М.