Рішення № 69336859, 05.10.2017, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
05.10.2017
Номер справи
428/9240/16-ц
Номер документу
69336859
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 428/9240/16-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2017 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Бароніна Д.Б.,

за участю секретаря Бондаренко І.С.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Гергель Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сєвєродонецька цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі відокремленого підрозділу Сєвєродонецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про скасування постанови, зобов'язання призначити страхові виплати, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі відокремленого підрозділу Сєвєродонецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про скасування постанови, зобов'язання призначити страхові виплати, посилаючись на наступне.

В обґрунтування позову позивач вказав, що з 20 серпня 1985 року по 31 серпня 2011 року він працював у Шахто прохідному управлінні № 4 ВАТ «Трест Луганськшахтопрохідка», яке у 2011 році перейменоване в Шахто прохідне управління № 4 ПАТ «Трест Луганськшахтопрохідка» на посадах: прохідник, гірничий майстер підземний, помічник начальника дільниці підземний. З 01 вересня 2011 року по 20 грудня 2011 року працював у ПАТ «Трест Луганськ шахтопроходка» на посаді прохідника. За період роботи на вугледобувному підприємстві стан здоров'я позивача значно погіршився. Поліклінічним відділенням спецдиспансеризації та профпатології Луганської обласної клінічної лікарні 06 червня 2014 року позивачу було встановлено діагноз професійного захворювання силикоантрокоз 1 ст. 11 липня 2014 року комісією з розслідування професійного захворювання складено акт розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання ф. П-4 - силиконтрокоз 1 ст. З 15 березня 2016 року МСЕК позивачу визначено 15% втрати професійної працездатності у зв'язку з професійним захворюванням - силиконтрокозом, а також визначено потребу в медикаментозному лікуванні за профзахворюваннями. У травні 2016 року він звернувся до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області для призначення передбачених законодавством виплат у зв'язку з професійним захворювань, надавши необхідний пакет документів. Згідно листа відділення від 13.05.2016 року № 02/622 позивача було повідомлено про нарахування одноразової допомоги у зв'язку з професійним захворюванням у розмірі 4658,20 грн. та щомісячної страхової виплати у розмірі 0,00 грн. з посиланням на Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року № 1266. ОСОБА_3 вважає, що відповідачем необґрунтовано та з порушенням норм законодавства здійснено розрахунок щомісячної страхової виплати у розмірі 0,00 грн., тому що працівник не повинен бути позбавлений права на відшкодування шкоди у зв'язку з професійним захворюванням, якщо страхувальник неналежно виконував свої функції щодо сплати страхових внесків.

У вказаному позові позивач, із урахуванням уточнених позовних вимог, просить скасувати постанову відповідача № 1211/9449/9449/3 від 19.04.2016 року про призначення щомісячної страхової виплати в розмірі 0,00 грн. та зобов'язати відповідача призначити йому щомісячні страхові виплати з 15.03.2016 року, виходячи з розміру середньомісячної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), зазначеної в довідці ОК-5 та довідці про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку страхових виплат) за вересень - листопад 2011 року, наданої ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка», для розрахунку, без урахування сплати або несплати страхувальником за розрахунковий період страхових внесків.

Відповідачем були надані письмові заперечення на позов, в яких вказано, що ОСОБА_3 перебуває на обліку у відділенні Фонду з 09 квітня 2016 року. Постановою від 19.04.2016 № 1211/9449/9449/2 потерпілому було призначено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності у розмірі 4685,20 грн. Постановою від 19.04.2016 № 1211/9449/9449/3 призначено щомісячну страхову виплату у розмірі 0,00 грн. Відповідно до визначеного законом порядку порядку був проведений розрахунок щомісячної страхової виплати ОСОБА_3, а саме був застосований механізм обчислення середньої заробітної плати, визначений пунктами 1, 11 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, який передбачає здійснення обчислення шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу, грошового забезпечення), з якої сплачувалися страхові внески. Відповідно до п. 3 Порядку, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески. Відповідно до довідки Пенсійного Фонду України форми ОК-5, наданої ОСОБА_3 до відділення Фонду за період 2010-2011 про індивідуальні відомості про застраховану особу; за грудень 2011 року в графі «Позначка про сплату страхових внесків» зазначається «Ні», що свідчить про несплату страхових внесків ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка». У зв'язку з викладеним відповідач вважає Постанову від 19.04.2016 № 1211/9449/9449/3 про призначення щомісячної страхової виплати ОСОБА_3 у розмірі 0,00 грн. обґрунтованою та винесеною відповідно до Законодавства України та просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову з підстав, які викладені в письмових запереченнях проти позову.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 з 20.08.1985 по 20.12.2011 працював у Шахто прохідному управлінні № 4 Відкритого акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка», яке неодноразово перейменовувалося та у 2011 році було перейменовано в Шахто прохідне управління № 4 Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка», що підтверджується копією трудової книжки позивача від 24 серпня 1972 року та іншими матеріалами справи, а також не заперечується представником відповідача.

11 липня 2014 року був складений Акт розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання, згідно якого ОСОБА_3 тривалий час (протягом 25 років 8 місяців) працював в умовах впливу речовин переважно фіброгенної дії. В тому числі працюючи: з 20.08.1985 - 20.12.2011 в ШПУ № 4 ВАТ «Трест ЛШП» ПАТ «Луганськшахтопроходка» в професіях, які знаходяться у підземних гірничних виробках (прохідник, підземний гірничий майстер, помічник начальника гірничопрохідницької дільниці).

З п. 13 вищевказаного акту вбачається, що висновок про наявність шкідливих умов праці було зроблено саме у зв'язку із працею позивача на посаді прохідника підземного.

Відповідно до копії довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги серії 12 ААА № 008741, виданої 23.03.2016 Луганським комунальним закладом «Обласний центр медико-соціальної експертизи», ОСОБА_3 був первинно оглянутий та йому було встановлено 20 % втрати професійної працездатності з 15.03.2016 безстроково за професійним захворюванням силікоантрокоз. 06.06.2014р.

З довідки форми ОК-5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу), виданої 16.08.2016 року ОСОБА_3, вбачається, що позивач з січня 2011 року по серпень 2011 року перебував у трудових відносинах з Відокремленим підрозділом «Шахтопрохідницьке управління № 4 Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» (код 00181651), а з вересня 2011 року по грудень 2011 року перебував у трудових відносинах з ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка» (код 00181668). При цьому відмітка про сплату страхових внесків у жовтні, листопаді, грудні 2011 року відсутня (проставлена позначка «Ні»).

Також, з копії трудової книжки позивача вбачається, що 31.08.2011 року він був звільнений з Відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління № 4 Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка», а 01.09.2011 року був прийнятий на роботу до ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка».

Листом від 13.05.2016 за № 02/622 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повідомило позивача про те, що йому належить одноразова страхова виплата згідно п. 2 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Щомісячна страхова виплата згідно п. 14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001 (зі змінами) «Про обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням», буде складати 0,00 грн., оскільки для розрахунку виплат використовується розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески за розрахунковий період. Страхові внески ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка» не були сплачені.

Постановою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області № 1211/9449/9449/3 від 19.04.2016 було призначено потерпілому ОСОБА_3 щомісячну страхову виплату в розмірі 0,00 грн.

Постановою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області № 1211/9449/9449/4 від 01.09.2016 було продовжено потерпілому ОСОБА_3 виплату щомісячної страхової виплати в розмірі 0,00 грн.

Постановою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області № 1211/9449/9449/5 від 20.06.2017 було встановлено потерпілому ОСОБА_3 розмір щомісячної страхової виплати в розмірі 320,00 грн. з 01 січня 2017 року, постанову № 1211/9449/9449/4 від 01.09.2016 було вирішено вважати такою, що втратила чинність.

Постановою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області № 1211/9449/9449/6 від 02.08.2017 було призначено потерпілому ОСОБА_3 перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 395,52 грн. з 01 березня 2017 року, постанову № 1211/9449/9449/5 від 20.06.2017 було вирішено вважати такою, що втратила чинність.

Вирішуючи питання про обґрунтованість позовних вимог суд враховує, що єдиним спірним питанням у цій справі є те, чи має відповідач сплачувати позивачу щомісячні страхові виплати виходячи з розміру заробітної плати за ті місяці, за які роботодавцем не було сплачено страховий внесок.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV) страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту).

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 1105-XIV усі особи, перелічені у частині першій цієї статті, вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків.

В розумінні Закону № 1105-XIV ОСОБА_3 є застрахованою від нещасного випадку особою, в той час як Публічне акціонерне товариство «Трест Луганськшахтопроходка» є страхувальником, із яким позивач перебував в трудових відносинах на підставі трудового договору станом на час виникнення у позивача хронічного професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності.

Суд зауважує, що несплата страхових внесків Публічним акціонерним товариством «Трест Луганськшахтопрохідка» не може бути підставою для відмови у виплаті позивачу страхових виплат, адже вичерпний перелік підстав для такої відмови передбачено в ст. 45 Закону № 1105-XIV.

Отже, Законом № 1105-XIV право застрахованої особи на страхові виплати не поставлено в залежність від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків.

На думку суду, в даному випадку в разі несплати страхових внесків страхувальником, страхові виплати мають призначатися виходячи із розміру заробітної плати, яка була отримана застрахованою особою на умовах трудового договору (контракту) та відображена в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, що відповідає п. 1 ч. 2 ст. 10, п. 1 ч. 1 ст. 35, абзацу 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 1105-XIV.

Посилання відповідача в своєму листі від 13.05.2016 за № 02/622 на Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 року № 1266 зі змінами та доповненнями, також є неналежним, адже вказаний порядок визначає механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням виключно в разі сплати страхових внесків страхувальником і не визначає підстав, з яких у особи виникає або зникає право на такі виплати, а також не визначає механізму обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) в разі несплати страхувальником страхових внесків.

Більш того, вищевказаний Порядок є підзаконним нормативно-правовим актом, а тому згідно із ч. 4 ст. 8 ЦПК України суд застосовує норму абзацу 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 1105-XIV, яка має вищу юридичну силу.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що застосований відповідачем механізм обчислення середньої заробітної плати в розрахунку страхових виплат ОСОБА_3 не відповідає нормам п. 1 ч. 2 ст. 10, п. 1 ч. 1 ст. 35, абзацу 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 1105-XIV.

Згідно із ч. 1, 3, 7 ст. 36 Закону № 1105-XIV страховими виплатами є грошові суми, які Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку. Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Страхові виплати складаються із:

1) страхової виплати втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (далі - щомісячна страхова виплата);

2) страхової виплати в установлених випадках одноразової допомоги потерпілому (членам його сім'ї та особам, які перебували на утриманні померлого);

3) страхової виплати дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;

4) страхових витрат на медичну та соціальну допомогу.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 42 Закону № 1105-XIV сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Щомісячна страхова виплата не повинна перевищувати середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я. У разі якщо потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв'язку з одним і тим самим нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячний заробіток, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Визначені раніше сума щомісячної страхової виплати та пенсія по інвалідності зменшенню не підлягають.

Згідно із ч. 1 ст. 43 Закону № 1105-XIV для розгляду справ про страхові виплати до Фонду подаються:

1) акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання за встановленими формами та/або висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності застрахованого чи копія свідоцтва про його смерть;

2) документи про необхідність подання додаткових видів допомоги.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 47 Закону № 1105-XIV страхові виплати провадяться щомісячно в установлені Фондом дні на підставі постанови цього Фонду або рішення суду потерпілому - з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання. Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності, а в разі смерті потерпілого - у місячний строк з дня смерті застрахованого особам, які мають на це право.

Судом достовірно встановлено, що позивачем до відповідача були надані всі наявні у нього докази про отримання ним заробітної плати на підприємстві за місцем настання страхового випадку протягом останніх місяців роботи на підприємстві, перед місяцем настання страхового випадку, а саме було надано довідку форми ОК-5, сформовану 16.08.2016 органом Пенсійного фонду України.

У вищевказаній довідці форми ОК-5 відображено, що ОСОБА_3 від платника (юридичної особи) з кодом 00181668 була виплачена певна сума заробітку за період з вересня по грудень 2011 року.

Згідно із пунктом 2 розділу ІІ Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, який був затверджений постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 № 20, у разі відсутності довідки про середню заробітну плату (доход), копії трудової книжки або витягу з неї, довідки про розмір пенсії по інвалідності (якщо вона призначена) унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (у тому числі про розмір одержуваних надбавок) робочий орган виконавчої дирекції Фонду використовує відомості Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі-Реєстр).

У відповідності до п. 31 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, середня заробітна плата для страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності обчислюється з використанням даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

З огляду на зазначене суд вважає, що щомісячні страхові виплати мають бути призначені позивачу виходячи з відомостей, які містяться стосовно ОСОБА_3 в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, в той час як постанова про призначення щомісячних виплат в розмірі 00,00 грн. не відповідає вимогам Закону № 1105-XIV та підлягає скасуванню.

При цьому суд вважає обґрунтованим прохання позивача зобов'язати відповідача призначити йому відповідні виплати з 15.03.2016, адже згідно із п. 1 ч. 1 ст. 47 Закону № 1105-XIV страхові виплати провадяться щомісячно з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання.

Суд також враховує, що згідно із п. 3 розділу ІІ Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, який був затверджений постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 № 20, рішення про призначення (відмову у призначенні) страхових виплат оформляється постановою (у тому числі в разі призначення страхових виплат за рішенням суду), у якій зазначаються дані про потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати, розміри виплат на кожного члена сім'ї та строки їх виплат або обґрунтування відмови у виплатах із зазначенням причин відповідно до статей 36, 37 Закону № 1105. При цьому виплати проводяться лише на строк дії довідки про взяття на облік, але не більше строку, на який особа має право на страхові виплати.

В довідці позивача від 03.03.2016 року про реєстрацію його в якості внутрішньо переміщеної особи вказано, що довідка дійсна до 02.09.2016 року.

Разом з тим, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 року на час її прийняття строку дії довідки внутрішньо переміщеної особи встановлено не було.

26.08.2015 року Постановою Кабінету Міністрів № 636 внесено зміни до Постанови № 509, якими, зокрема встановлено строк дії такої довідки у шість місяців з дати її видачі.

Постановою Кабінету Міністрів від 08.06.2016 року № 352 було також внесено зміни до Постанови № 509, згідно яких встановлено, що довідка діє безстроково; довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Отже, довідка позивача від 03.03.2016 року про реєстрацію його в якості внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, у зв'язку із чим у суду відсутні підстави для обмеження строку щомісячних виплат будь-якою датою.

Відповідно до п. 11, 13 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців за місцем роботи, де стався страховий випадок, починаючи з місяця, що передує місяцю настання страхового випадку.

Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж 12 календарних місяців за місцем роботи, де стався страховий випадок, середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа).

Середня заробітна плата обчислюється за тією професією (посадою, розрядом, роботою) на підприємстві (в цеху, на дільниці, ділянці), за якою застрахована особа працювала до моменту ушкодження здоров'я і за якою медико-соціальною експертною комісією їй встановлено стійку втрату професійної працездатності.

В судовому засіданні представник відповідача визнала, що позивачем правильно сформульовано зміст позовних вимог, тобто вказівка на необхідність обчислення розміру середньомісячної заробітної плати позивача на підставі відомостей в довідці форми ОК-5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу) саме за вересень, жовтень та листопад 2011 року є правильною та відповідає Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Виходячи з викладеного, враховуючи те, що згідно п. 13 Акту розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання висновок про наявність шкідливих умов праці було зроблено саме у зв'язку із працею позивача на посаді прохідника підземного, на якій він перебував за останнім місцем роботи саме з вересня по листопад 2011 року, суд вважає правильною вказівку у позовних вимогах на необхідність обчислення розміру середньомісячної заробітної плати позивача на підставі відомостей в довідці форми ОК-5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу) саме за вересень, жовтень та листопад 2011 року. Більш того, вказані обставини взагалі не були спірними під час розгляду справи по суті та визнавалися сторонами.

Також, з метою забезпечення зрозумілості судового рішення та недопущення виплати позивачу зайвих сум страхових виплат, суд вважає за необхідне вказати, що щомісячні виплати мають бути призначені позивачу із урахуванням вже призначених сум щомісячних страхових виплат.

Разом з тим, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання відповідача призначити позивачу щомісячні страхові виплати виходячи з розміру середньомісячної заробітної плати, зазначеної в довідці про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку страхових виплат) за вересень - листопад 2011 року, наданої ПАТ «Трест Луганськшахтопроходка», адже по-перше вказана довідка не відповідає формі, встановленій в чинній редакції додатку до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, а по-друге вказана довідка не містить розміру заробітної плати позивача за вересень, жовтень та листопад 2011 року.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд враховує, що позивач на підставі Закону України «Про судовий збір» не сплачував судовий збір за подання цього позову, в той час як позов було задоволено частково, при цьому відмовлено було у незначній частині позовних вимог у зв'язку із їх невірним формулюванням, що не вплинуло на обсяг задоволених вимог. Отже, з відповідача в дохід держави слід стягнути суму судового збору в розмірі 640 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 294 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі відокремленого підрозділу Сєвєродонецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про скасування постанови, зобов'язання призначити страхові виплати - задовольнити частково.

Скасувати постанову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області № 1211/9449/9449/3 від 19.04.2016 року про призначення ОСОБА_3 щомісячної грошової суми в розмірі 0,00 грн.

Зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі відокремленого підрозділу Сєвєродонецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області призначити ОСОБА_3 щомісячні страхові виплати з 15.03.2016 року виходячи з розміру середньомісячної заробітної плати, визначеної на підставі відомостей в довідці форми ОК-5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу) ОСОБА_3 за вересень, жовтень та листопад 2011 року без урахування сплати або несплати страхувальником за розрахунковий період страхових внесків та із урахуванням вже призначених сум щомісячних страхових виплат.

Відмовити у задоволенні іншої частини позовних вимог.

Стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі відокремленого підрозділу Сєвєродонецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в дохід держави суму судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Сєвєродонецький міський суд, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 05 жовтня 2017 року.

Суддя Д.Б. Баронін