Рішення № 69334911, 28.09.2017, Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
28.09.2017
Номер справи
216/1958/17
Номер документу
69334911
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 216/1958/17

Провадження 2/216/1571/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( заочне)

28 вересня 2017 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Сидорака В.В.,

за участю секретаря судового засідання Манелюк А.Є.,

без участі сторін та без застосування технічного засобу

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі Дніпропетровської області цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів житлової субсидії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, обґрунтовуючи його тим, що Управління праці та соціального захисту населення є структурним підрозділом виконкому Центрально-Міської Районної у місті ради (далі - Управління), діє на підставі Положення про управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради, затвердженого рішенням районної у місті ради від 21.10.2016 № 92.

Відповідно до п. 2.5. Положення, одним з напрямків роботи Управління є призначення та виплата встановлених законодавством соціальних допомог, субсидій та компенсацій за рахунок бюджетних кошів. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі Постанова № 848), на підставі особистої заяви декларації та наданих документів ОСОБА_2 була призначена субсидія на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2015 року по вересень 2016 року.

Відповідно до п. 13 Порядку для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. А також, несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на призначення її розміру. Про це гр. ОСОБА_1 була повідомлена та власноруч зробила відповідний запис в заяві та декларації про призначення житлової субсидії 15. 12. 2015 року.

У вересні 2016 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради була перевірена особова справа гр. ОСОБА_1 та встановлено, що заявниця 08. 08. 2015 року придбала житловий будинок зі спорудами за 145490,00 грн., але його купівлю не задекларувала.

В результаті подання недостовірних даних виникла переплата державних коштів за період з 01. 12. 2015 року по 03. 09. 2016 року в сумі 10 220,08 грн.

19. 01. 2017 року відповідачу було направлено повідомлення про необхідність повернення надміру перерахованої субсидії.

В добровільному порядку ОСОБА_1 частково сплатила заборгованість в сумі 150,00 грн. Станом на 18. 04. 2017 року заборгованість становить 10 070,10 грн., а на момент розгляду справи у суді ОСОБА_1 ще частково погасила заборгованість сплатив 2 630,02 грн. Станом на 28. 09. 2017 року її заборгованість дорівнює 7 440, 08 грн., яку позивач і просить суд стягнути з відповідача на свою користь.

Представник позивача в судове засідання не зявилася, про день та час розгляду справи повідомлялася належним чином, надала суду заяву про розгляд справи за відсутністю представника позивача, позовні вимоги в частині несплаченої відповідачем суми в розмірі 7 440, 08 грн. підтримує, не проти розгляду справи в заочному порядку.

Відповідач ОСОБА_1 належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, в судове засідання двічі не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила. На підставі наявних у справі доказів, та зі згоди представника позивача суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України

Згідно ч 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на повному, всебічному та обєктивному дослідженні обставин справи, дійшов висновку про достатність правових підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Управління праці та соціального захисту населення є структурним підрозділом виконкому Центрально-Міської Районної у місті ради (далі - Управління), діє на підставі Положення про управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради, затвердженого рішенням районної у місті ради від 21.10.2016 № 92.

Відповідно до п. 2.5. Положення, одним з напрямків роботи Управління є призначення та виплата встановлених законодавством соціальних допомог, субсидій та компенсацій за рахунок бюджетних кошів. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі Постанова № 848), на підставі особистої заяви декларації та наданих документів ОСОБА_2 була призначена субсидія на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2015 року по вересень 2016 року. (а.с.3,4)

Відповідно до п. 13 Порядку для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. А також, несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на призначення її розміру. Про це гр. ОСОБА_1 була повідомлена та власноруч зробила відповідний запис в заяві та декларації про призначення житлової субсидії 15. 12. 2015 року (а.с.3).

У вересні 2016 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради була перевірена особова справа гр. ОСОБА_1 та встановлено, що заявниця 08. 08. 2015 року придбала житловий будинок зі спорудами за 145490,00 грн., але його купівлю не задекларувала (а.с.5.6-7).

В результаті подання недостовірних даних виникла переплата державних коштів за період з 01. 12. 2015 року по 03. 09. 2016 року в сумі 10 220,08 грн. (а.с.9)

19. 01. 2017 року відповідачу було направлено повідомлення про необхідність повернення надміру перерахованої субсидії. (а.с.10)

В добровільному порядку ОСОБА_1 частково сплатила заборгованість в сумі 150,00 грн. Станом на 18. 04. 2017 року заборгованість становила 10 070,10 грн., а на момент розгляду справи у суді ОСОБА_1 ще частково погасила заборгованість сплатив 2 630,02 грн. Станом на 28. 09. 2017 року її заборгованість дорівнює 7 440, 08 грн. (а.с.26)

Відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року, надання субсидії припиняється у разі приховування громадянином або свідомого подання недостовірних даних про доходи і майновий стан, та повернення надміру перерахованої субсидії.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється: за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань, співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями органам праці та соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на становлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення; у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни; у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія, - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.

Згідно п. 6 вказаного Положення передбачено, що субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг. У разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи праці та соціального захисту населення

Крім того, п.13 Положення визначено, що громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

На запит органів праці та соціального захисту населення, відомості для нарахування субсидій надають: про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях - житлово-експлуатаційні організації або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільські (селищні) ради; про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, - житлово-експлуатаційні організації, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та організації, що надають житлово-комунальні послуги, у п'ятиденний строк з дня отримання запиту.

Органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради підлягають задоволенню за відрахунком суми заборгованості, сплаченої відповідачем добровільно.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1600,00 гривень.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, п.п.13, 20 Постанови КМУ від 21. 10. 1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»;

УХВАЛИВ:

Позов Управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ОСОБА_3 ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів житлової субсидії задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 - 02. 06. ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу (ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012, ЄДРПОУ 03192187, р/р 35414009052007) суму надміру виплачених коштів у вигляді житлових субсидій в розмірі 7440,08 гривень (сім тисяч чотириста сорок гривень 08 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 - 02. 06. ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 1600,00 гривень (одна тисяча шістсот гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні в 10-денний строк з дня отримання копії цього рішення.

Суддя В.В. Сидорак