Постанова № 69331626, 03.10.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2017
Номер справи
826/5266/16
Номер документу
69331626
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/5266/16 Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В

Суддя-доповідач: Бабенко К.А

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 жовтня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Відповідача - Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій протиправними, скасування Рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

У зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, Постанову суду першої інстанції скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково з наступних підстав.

Позивач звернувся до Центру надання адміністративних послуг Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації із Заявою від 18.07.2015 року про присвоєння поштової адреси індивідуальному житловому будинку, розташованому у АДРЕСА_1, до якої додано Державний акт на право власності на земельну ділянку Серії НОМЕР_2 від 01 грудня 2009 року, копію паспорта громадянина України, Технічний паспорт на садибний (індивідуальний) житловий будинок, Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації від 08.07.2015 року №КВ182151890724, Лист Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 02.07.2012 року №2-15/26-Б-1924, Постанову Вищого адміністративного суду України від 02.06.2015 року у справі № 826/13120/13-а за позовом ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві про визнання дій протиправними та скасування рішень, у якій зазначено, що відповідно до п. 4 частини четвертої ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках.

Крім того, Позивачем 25.07.2015 року подано Доповнення до зазначеної Заяви, до якого додано копію виконавчого (контрольно-геозедичного) знімання.

За результатами розгляду Заяви Відповідачем Листом від 21.08.2015 року №7684/43/3/103 Позивачу у зазначеному відмовлено.

Згідно з частинами першою та другою ст. 22 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року № 3038-VI (надалі - Закон № 3038-VI), містобудівний кадастр - державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів; містобудівний кадастр ведеться з урахуванням даних державного земельного кадастру на державному рівні, на рівні Автономної Республіки Крим, обласному та районному рівнях, рівні обласних центрів та міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення; містобудівний кадастр ведеться уповноваженими органами містобудування та архітектури, які можуть утворювати для цього служби містобудівного кадастру; типове положення про службу містобудівного кадастру затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини сьомої ст. 22 Закону № 3038-VI, порядок ведення та структура містобудівного кадастру, порядок надання інформації з містобудівного кадастру визначаються Кабінетом Міністрів України

Згідно з п. 30 Положення про містобудівний кадастр, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року №559, на міському рівні в систему містобудівного кадастру вводяться відомості, зокрема про реєстр адрес на території міста на підставі топографічних планів та рішень органів місцевого самоврядування про присвоєння та зміну адрес об'єктів на території міста.

Рішенням XI сесії VI скликання Київської міської ради «Про деякі питання ведення реєстрів адрес, вулиць та інших поіменованих об'єктів у місті Києві» від 22 травня 2013 року №337/9394, зокрема затверджено Положення про реєстр адрес у місті Києві (надалі - Положення).

Відповідно до п. 1.2. Положення, адреса будівлі, споруди, майнового комплексу пов'язана з їх стійким місцем розташування, юридично закріплена і використовується в офіційних документах, міських інформаційних системах реєстрації громадян, суб'єктів господарської діяльності, прав на об'єкти нерухомості та інших системах.

Згідно з п. 3.4. Положення, основу первинного наповнення Реєстру адрес становить, зокрема перелік садівничих, дачних і гаражних кооперативів (товариств), комплекси (квартали) малоповерхової житлової забудови (котеджні містечка) із визначенням меж їх територій.

Відповідно до п. 3.7. Положення, порядок присвоєння та реєстрації будівельних адрес об'єктам нового будівництва, поштових адрес закінченим будівництвом об'єктам; будівлям, спорудам та майновим комплексам, що перебувають в експлуатації, а також зміни адреси (переадресації) у випадках поділу майнового комплексу на окремі частини або виділення із нього окремих будівель та споруд, здійснюється в порядку, передбаченому розділом 4 цього Положення.

Згідно з п. 4.2. Положення, розгляд питань присвоєння поштових адрес здійснюється за клопотаннями фізичних та юридичних осіб (заявників) в установленому порядку.

Відповідно до п. 4.16. Положення, присвоєння поштових адрес багатоквартирним житловим будинкам, домоволодінням, житловим будинкам садибного типу, індивідуальним дачним та садовим будинкам здійснюється розпорядженням відповідної районної в місті Києві державної адміністрації. Заявники подають заяву про присвоєння поштової адреси до дозвільного центру відповідної районної в місті Києві державної адміністрації.

Згідно з п. 4.17. Положення, до заяви про присвоєння поштової адреси додаються такі документи: завірена в установленому порядку копія документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку чи право користування земельною ділянкою (за необхідності); для фізичної особи - копія паспорта, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його заміняє; для юридичної особи та фізичної особи - підприємця - копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; завірена в установленому порядку копія правовстановлюючого документа на об'єкт нерухомого майна, а для новозбудованих об'єктів - зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації; копія виконавчого (контрольно-геодезичного) знімання, зареєстрованого в містобудівному кадастрі міста Києва (для закінченого будівництвом об'єкта); довідка Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва (при цьому показники загальної площі (площ) та функціонального призначення об'єкта в цій довідці мають відповідати фактичним показникам загальної площі (площ) та функціонального призначення) або рішенню Київської міської ради про звільнення від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва (при цьому показники загальної площі (площ) та функціонального призначення об'єкта в такому рішенні мають відповідати фактичним показникам загальної площі (площ) та функціонального призначення); копія технічного паспорта об'єкта нерухомого майна, виготовленого відповідним суб'єктом господарювання згідно з наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року N 127 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна". У разі надання неповного комплекту документів, зазначених у цьому пункті, відсутності підстав для присвоєння об'єкта нерухомого майна поштової адреси заявнику протягом 10 робочих днів надається вмотивована письмова відмова.

Відповідно до п. 4.18. Положення, районна в місті Києві державна адміністрація розглядає заяви про присвоєння поштових адрес багатоквартирним житловим будинкам, домоволодінням, житловим будинкам садибного типу, індивідуальним дачним та садовим будинкам, запитує у разі необхідності додаткову інформацію від Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна, Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інших органів та протягом десяти робочих днів з дня отримання заяви направляє лист-обґрунтування щодо можливості присвоєння (відмови в присвоєнні) поштової адреси об'єкта нерухомого майна до Служби Містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури.

Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем надано повний комплект документів, передбачений вимогами п. 4.17. Положення, у зв'язку з чим колегія суддів дійшла висновку, що оскаржене Позивачем Рішення Відповідача є протиправним і підлягає скасуванню.

За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що адміністративний позов в частині зобов'язання Відповідача присвоїти адресу будинку, що розташований у м. Києві на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_3 по АДРЕСА_1 підлягає задоволенню.

Проте, адміністративний позов в частині визнання протиправними дій Відповідача при прийнятті оскарженого Рішення задоволенню не підлягає, оскільки визнанням протиправним та скасуванням оскарженого Позивачем Рішення Відповідача порушені права Позивача поновлюються повністю.

Відповідно до ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення є, зокрема неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

У зв'язку з викладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, тому Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2017 року скасовується та ухвалюється нова Постанова, якою адміністративний позов задовольняється частково.

Згідно з частиною першою ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 94, 197, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити, Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2017 року скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 21.08.2015 року №7684/43/3/103 про відмову ОСОБА_2 у присвоєнні адреси будинку, розташованого у м. Києві на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_3 по АДРЕСА_2

Зобов'язати Дніпровську районну в місті Києві державну адміністрацію присвоїти адресу будинку, розташованого у м. Києві на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_3 по АДРЕСА_1.

Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (код за ЄДРПОУ 37203257) на користь ОСОБА_2 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 3472 (три тисячі чотириста сімдесят два) грн. 56 коп. судового збору, сплаченого Квитанціями від 25 березня 2016 року №40, від 18 квітня 2016 року №№18V632805, 18V632860, від 17 липня 2017 року №NOWD933051 та від 11 серпня 2017 року №48..

В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Степанюк А.Г.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Степанюк А.Г.

Кузьменко В. В.