
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань забезпечення позову
04 жовтня 2017 року Справа № 813/3235/17
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Хоми О.П.,
з участю секретаря судового засідання Тронки О.В.,
з участю представників: позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
відповідача та представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Львові клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову у адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до старшого державного виконавця Бориславського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_3, Бориславського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про визнання протиправною та скасування постанови,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до старшого державного виконавця Бориславського міського відділу державної виконавчої Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_3 (далі старший виконавець ОСОБА_3, відповідач-1), Бориславського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області (далі Бориславський ВДВС ГУТЮ у Львівській області, відповідач-2), з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» (далі ТзОВ «Кредитні ініціативи», третя особа) з вимогами визнати протиправними дії відповідача-2 з винесення постанови від 14.06.2017 про відкриття виконавчого провадження ВП№54111199 та скасувати зазначену постанову.
Одночасно з позовною заявою позивачем відповідно до статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) подано клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення за виконавчим провадженням ВП№54111199, що перебуває у Бориславському ВДВС ГУТЮ у Львівській області, з примусового виконання виконавчого напису №2777, вчиненого 01.03.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 до набрання чинності рішенням по даній справі.
Необхідність вжиття заходів забезпечення позову у такий спосіб позивач обґрунтовує тим, що існує небезпека відчуження нерухомого майна, а саме квартири №2 загальною площею 81.1 кв. м, житловою площею 36.2 кв. м, що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Борислав, вул. Тустановицька, буд.№68, що безумовно призведе до порушення прав та законних інтересів позивача у вигляді втрати права власності на майно.
Клопотання обґрунтовано протиправністю оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження ВП№54111199 від 14.06.2017 та вчиненням відповідачем виконавчих дій у вигляді винесення постанови про опис майна та арешт майна боржника, постанови про призначення субєкта оціночної діяльності тощо.
Представники позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 в судовому засіданні клопотання про забезпечення позову підтримали та просили його задовольнити.
Відповідач та представник відповідача ОСОБА_3В.в судовому засіданні при вирішенні клопотання про забезпечення позову поклався на розсуд суду.
Суд, розглянувши клопотання про забезпечення позову, заслухавши думку представників сторін та вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про його необґрунтованість, мотивуючи це наступним.
Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Вжиття судом заходів забезпечення позову можливо лише за наявності підстав, визначених частиною першою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України), а саме:
1) існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі;
2) неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішенням в адміністративній справі без вжиття заходів забезпечення позову;
3) необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому;
4) очевидність ознак протиправності рішення субєкта владних повноважень.
Згідно з частиною третьою статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до субєкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обовязковою для виконання.
Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії (частина четверта статті 117 КАС України).
Предметом оскарження є постанова про відкриття виконавчого провадження від 14.06.2017 ВП№54111199 та дії щодо її винесення.
Позивач просить забезпечити позов шляхом зупинення стягнення за виконавчим провадженням ВП№54111199.
Як на одну із підстав вжиття заходів забезпечення позову позивач вказує на протиправність постанови про відкриття виконавчого провадження.
Суд зазначає, що оцінка такої постанови на її відповідність вимогам закону можлива лише за наслідками судового розгляду при прийнятті судового рішення.
Частинами третьою та четвертою статті 117 КАС України передбачено вичерпний перелік заходів забезпечення позову, серед яких відсутній такий спосіб як «зупинення стягнення».
Окрім того, забезпечення позову у запропонований позивачем спосіб є неспіврозмірним з позовними вимогами.
З урахуванням викладеного, суд дійшов переконання, що відсутні передбачені частиною першою статті 117 КАС України підстави для вжиття заходів забезпечення позову у запропонований позивачем спосіб, тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 111, 117, 118, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання про забезпечення позову відмовити повністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Хома О.П.