
Справа № 367/8596/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2016 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Мікуліна А.В.,
при секретарі Мидловець М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ірпінської міської ради Київської, третя особа: Ірпінське виробниче Управління комунального господарства про визнання незаконним рішення та зобов’язання вчинити певні дії,–
в с т а н о в и в :
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище адміністративний позов, який позивач мотивує тим, що вона має статус постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 категорії ), ветеран війни – учасник війни.
Вказує, що з 2008р. по 2015 р. неодноразово зверталася до Ірпінської міської ради Київської області із заявами в порядку статті 118 Земельного кодексу України про виділення земельної ділянки.
Так, 03.02.2015 року позивачем було подано заяву про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки з схематичними позначенням земельної ділянки, яку можна було надати їй у власність.
Зазначає, що в результаті розгляду заяв позивача на протязі багатьох років їй було надано ряд відписок, а саме:
1.Від 13.02.2009 року №М-52 повідомлено про передачу заяви позивача на опрацювання у відділ містобудування та архітектури, яке буде внесене на розгляд постійної депутатської комісії із земельних відносин, лісових та природоохоронних питань в березні місяці 2009 року;
2.Від 02.04.2010 №М-974.2 повідомлено про те, що заяву будуть розглядати на засіданні постійної депутатської комісії із земельних відносин, лісових та природоохоронних питань в квітні місяці 2010 року;
3.Від 12.05.2011 №М-646.2 повідомлено про те, що заява позивача була подана на розгляд постійної депутатської комісії із земельних відносин, лісових та природоохоронних питань – протокол від 12.04.2011, та згідно висновку комісії, запропоновано відкласти розгляд даного питання до затвердження Генерального плану розвитку міста Ірпінь для визначення територій під індивідуальну житлову забудову;
4.Від 18.07.2012 №М-2159.2 повідомлено про те, що заява позивача буде розглядатись на черговому засіданні постійної депутатської комісії із земельних відносин, лісових та природоохоронних питань;
Листом від 24.04.2015 року №М-4341.2 позивача було повідомлено про відсутність можливості надати земельну ділянку у зв’язку із відсутністю затвердження ВРУ проекту землеустрою щодо встановлення меж міста Ірпеня.
Проте зазначає, що в той же час, відповідно до порядку денного 68 сесії Ірпінської міської ради Київської області від 26.03.2015 року майже півтори сотні громадянам рішенням Ірпніської міської ради було надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення нових земельних ділянок у власність для будівництва житлових будинків на території міста Ірпеня та затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок за відсутності затверджених меж міста, тобто Ірпінською міською радою порушено вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та безпідставно відмовлено в наданні земельної ділянки позивачу, чим порушено його першочергове право на отримання земельної ділянки.
Аргументує, також, позовні вимоги тим, що листом від 28.05.2015 року № 6599.2 позивача було повідомлено про те, що питання буде розглянуто на засіданні комісії земельних відносин, лісових та природоохоронних питань; листом від 26.06.2015 року №М-7430.2 позивача було повідомлено, що комісія земельних відносин, лісових та природоохоронних питань прийняла рішення про відмову в наданні дозволу, у зв’язку з тим, що рішенням 63 сесії Ірпінськї міської ради Київської області від 25.12.2014 року вказана позивачем земельна ділянка була надана у постійне користування Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчиків в м. Ірпінь по вул.. Толстого (біля садиби №17).
Вже, в подальшому, позивача листом від 08.09.2015 року №М-11938.5 було повідомлено, що рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 13.07.2015 року №5220-75VI ОСОБА_1 було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,10 га у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель і споруд в місті Ірпені по вулиці Толстого, біля садиби №17, у зв’язку з тим, що земельну ділянку, зазначену на графічних матеріалах, надано в постійне користування Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчиків.
Воодночас, рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 31.01.2013 року № 2821-40 VI було вирішено надати дозвіл на розробку проекту землеустрою Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчика. В подальшому, затверджено проект відведення земельної ділянки Управлінню та надано її в постійне користування, згідно рішення №4506-63-4.
Крім того, звертає увагу, що на неодноразові вимоги щодо надання копій звернень громадян, за заявами яких ніби було передано в постійне користування спірну земельну ділянку лунали відмови.
Також, позивач оцінивши всі обставини, вважає, що оскільки вона за законом має позачергове право на отримання земельної ділянки у власність, передача земельної ділянки у постійне користування вказаній у рішенні установі, є незаконним, оскільки позивачем було подано заяву на отримання спірної ділянки раніше, ніж вищевказаними громадянами, в зв’язку з чим Ірпінською міською радою вказаними рішеннями порушено права позивача на отримання земельної ділянки. На підтвердження зазначеного вище, зауважує, що на офіційному сайті Ірпінської міської ради Київської області розміщена стаття від 02.03.2015 р. про ліквідацію Управління та про відсутність у останнього обігових коштів, що свідчить про те, що коштів на створення майданчиків управління не має. Спірна земельна ділянка не використовується та є вільною від будь – яких об’єктів.
Крім цього, аргументує свої позовні вимоги тим, що інформація про реєстрацію права на земельну діяльну за Ірпінським виробничим Управлінням комунального господарства відсутня, яке, також, є ліквідованим та його функції передані КП «Управління житлово – комунального господарства «Ірпінь».
Тому просить, визнати незаконними та скасувати рішення №5220-75VI Ірпінської міської ради Київської області від 13.07.2015 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля Садиби №17.
Визнати незаконними та скасувати рішення Ірпінської міської ради Київської області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчиків в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля Садиби №17.
Визнати незаконними та скасувати рішення яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчиків в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля Садиби №17.
Зобов’язати Ірпінську міську раду розглянути заяву гр. ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля садиби №17 відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України, п. 20 ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля садиби №17.
Звільнити позивача від сплати судового збору в порядку п. 10 ч. 1ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Представники позивача в судове засідання з’явилися, підтвердили обставини викладені в адміністративному позові, просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ірпінська міська рада Київської області надіслала до суду письмові заперечення в яких вказала про можливість слухання справи за відсутності представника.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши письмові докази по справі, суд вважає заявлений адміністративний позов таким, що не підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно рішення №2821-40- VI сорокової сесії шостого скликання від 31.01.2013 року, встановлено, що Ірпінською міською радою було вирішено надати дозвіл на розробку проекту землеустрою Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчика (а.с.33).
Відповідно до рішення №4506-63-4 шістдесят третьої сесії шостого скликання від 25.12.2014 року, встановлено, що Ірпінською міською радою було затверджено проект землеустрою та надання земельних ділянок в постійне користування Ірпінському виробничому Управлінню комунального господарства для облаштування дитячого та спортивного майданчика в м. Ірпінь, по вул. Толстого (біля садиби № 17) (а.с.31).
Крім цього, суд встановив, факт звернення ОСОБА_1 до Ірпінського міського голови із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки. Дана обставина підтверджується копією зазначеної вище заяви від 03.02.2015 року (а.с.13).
Рішенням №5220-75VI Ірпінської міської ради Київської області від 13.07.2015 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в м. Ірпінь по вулиці Толстого, біля Садиби №17, було відмовлено у задоволенні даної заяви (а.с.27).
Також, встановлено, що відповідно до довідки Виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 24.12.2015 року №102 позивач зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, на квартирному обліку при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради не перебуває (а.с.32).
Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України (далі ЗК України) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.
Згідно із ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Пунктом 7 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Враховуючи встановлені судом обставини та зазначені норми Закону, так як Ірпінська міська рада Київської області розглянула клопотання ОСОБА_1, подане нею 03.02.2015 р., щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою з приводу відведення земельної ділянки пл. 0,10 га у власність в м. Ірпінь по вул. Толстого біля садиби №17, та винесла вмотивовану відмову, тому суд дійшов висновку, що відсутні підстави для задоволення позовної вимоги про визнання незаконним та скасування рішення №5220-75-УІ від 13.07.2015 р.
Крім того, оскільки Ірпінська міська рада Київської області при винесенні рішення №5220-75-УІ від 13.07.2015 р. діяла в межах своїх повноважень та розглянула клопотання ОСОБА_1, подане нею 03.02.2015 р., тому відсутні будь-які підстави для того щоб зобов’язати Ірпінську міську раду повторно розглянути дане клопотання.
Також суд зазначає, що позивачем не було надано суду належним чином затверджений генеральний план і план зонування м. Ірпінь Київської області.
Суд відмовляє у задоволенні позовних вимог щодо визнання незаконним та скасування рішення Ірпінської міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Ірпінському виробничому управлінню комунального господарства для облаштування дитячого і спортивного майданчиків та рішення вказаної ради щодо затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у постійне користування Ірпінському виробничому управлінню комунального господарства, так як дані позовні вимоги є необґрунтованими та не повністю підтвердженими доказами по справі.
Крім того, суд зауважує, що позивачем не було надано суду доказів, які б підтвердили, що позивач дійсно перебуває на квартирному обліку при Виконавчому комітеті Ірпінської міської ради, оскільки потребує поліпшення житлових умов.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 12, 38, 118, 121 Земельного кодексу України, статтею 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», керуючись статтями 2, 4, 7-12, 17, 71, 86, 94, 157, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,–
п о с т а н о в и в :
Відмовити у задоволенні позову.
Постанова в повному обсязі буде виготовлена до 23.05.2016 р.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: ОСОБА_2Судове рішення № 69328691, Ірпінський міський суд Київської області було прийнято 18.05.2016. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 367/8596/15-а. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: