
Справа № 367/7718/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2015 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Мікуліна А.В.,
при секретарі Дегтяр М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області адміністративну справу за позовом кандидата на посаду Коцюбинського селищного голови Київської області ОСОБА_1 до Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області про скасування постанови Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області від 30.10.2015 р. №28,
в с т а н о в и в :
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище адміністративний позов, який позивач мотивує тим, що під час голосування 25.10.2015 р. на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських , селищних, міських голів на дільничних виборчих комісіях №321319, 321318, 321317, 321316, 321315 утворених в межах смт. Коцюбинське Ірпінською міською виборчою комісією Київської області було вчинено ряд протиправних дій.
Згідно протоколів про підрахунок голосів з виборів Коцюбинського селищного голови Київської області, складених виборчими дільничними комісіями №321319, №321315, утворених в межах смт. Коцюбинське Ірпінською міською виборчою комісією Київської області, встановлено підсумки голосування, відповідно до яких: кандидат на посаду Коцюбинського селищного голови ОСОБА_1 отримав 293 (№321319) та 351 (№321315) голосів, а кандидат на посаду Коцюбинського селищного голови ОСОБА_2 отримала 573 (№321319) та 513 (№321315) голосів.
Позивач вказує, що 29.10.2015 р. оглянув із ОСОБА_3, ОСОБА_4 відеозаписи, які були зроблені 25.10.2015 р. на дільницях. В ході огляду було встановлено, що на виборчій дільниці 321315 один із членів ДВК дістав з-під столу виборчі бюлетені, які зовні відрізнялися від решти виборчих бюлетенів, від тих, що вже знаходилися на столі, і за якими вже голосували виборці, що не було не можливо візуально не помітити. 25.10.2015 р. на дільниці (№321319) головою ДВК в 9.00 було надано відомості про кількість виборців, що проголосували 460 осіб, однак камера відеоспостереження вказує на багато меншу кількість.
Встановивши даний факт, що може поставити під сумнів результати голосування на дільницях №321319 та №321315, позивачем, ОСОБА_3, ОСОБА_4 було складено відповідні акти.
Вказує, що виявлені порушення ставлять під сумнів результати виборів. З метою перевірки фактів вчинення фальсифікацій на дільницях №321319 та №321315 позивачем 30.10.2015 р. було подано клопотання про проведення повторного перерахунку голосів на підставі ч. 6 ст. 82 Закону України «Про місцеві вибори» до Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області. Постановою Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області від 30.10.2015 р. №28 було залишено без розгляду клопотання позивача про проведення повторного перерахунку голосів виборців. ОСОБА_1 відмова обґрунтована тим, що по суті позивач оскаржує дії членів ДВК №321319 та №321315, які мали місце в день голосування 25.10.2015 р., і просить провести повторний підрахунок голосів; зазначили, що позивач подав заяву 30.10.2015 р., в той час як ч. 5 ст. 95 Закону України «Про місцеві вибори» передбачає, що така заява може бути подана протягом 2-х днів з дня вчинення порушення.
Тому просить визнати протиправною та скасувати Постанову №28 від 30.10.2015 р. Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області та зобовязати Коцюбинську селищну виборчу комісію Київської області розглянути клопотання про проведення повторного підрахунку голосів виборців від 30.10.2015 р.
Позивач та його представник в судове засідання зявилися, підтвердили обставини викладені у позовній заяві, просили задовольнити позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання представника не направив, про час і місце слухання справи повідомлявся.
Згідно із ч. 12 ст. 172 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.
Судом встановлено, що згідно постанови Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області №14 від 01.10.2015 р. було затверджено кандидатом на голову Коцюбинської селищної ради ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
30.10.2015 р. ОСОБА_1 звернувся до Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області із заявою із вх. №44 про проведення повторного підрахунку голосів виборців оскільки були виявлені факти порушень під час підрахунку голосів виборців на дільницях №321319 та №321315.
Постановою №28 від 30.10.2015 р. Коцюбинською селищною виборчою комісією Київської області було вирішено залишити без розгляду заяву ОСОБА_1 про проведення повторного підрахунку голосів виборців, оскільки ч. 5 ст. 95 Закону України «Про місцеві вибори» передбачає, що така заява може бути подана протягом 2-х днів з дня вчинення порушення.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 склали акти вх. №47 та вх. №48 про виявлення порушень Закону України «Про місцеві вибори» від 29.10.2015 р., а саме, що Голова дільничної виборчої комісії №321319 під час голосування станом на 09.00 год. оголосила, що по даній дільниці проголосувало 460 виборці, а на виборчій дільниці №321315 один із членів дільничної комісії дістав з-під столу виборчі бюлетені, які зовні відрізняються від решти виборчих бюлетенів, що вже знаходились на столі. ОСОБА_1 обставини також підтверджуються відеозаписом від 25.10.2015 р.
Відповідно до ч. 5 ст. 172 КАС України рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Згідно із ч. 6 зазначеної вище статті позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у пятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Статтею 83 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що за наявності відповідно оформлених актів, складених уповноваженими особами місцевих організацій партій, довіреними особами кандидатів та офіційними спостерігачами - субєктами відповідного виборчого процесу, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та/або підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що дозволяє територіальній виборчій комісії поставити під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців.
Враховуючи встановлені судом обставини та зазначені вище норми Закону, й надаючи юридичну оцінку дослідженим доказам в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що Коцюбинською селищною виборчою комісією Київської області під час винесення постанови №28 від 30.10.2015 р. було грубо порушено приписи статті 19 Конституції України і не виконано обовязок, який передбачений ч. 6 ст. 83 Закону України «Про місцеві вибори», що спричинило безпідставне залишення без розгляду заяви від 30.10.2015 р. про проведення повторного підрахунку голосів виборців, поданою кандидатом на голову Коцюбинської селищної ради ОСОБА_1, а тому наявні правові підстави для визнання протиправною та наявні підстави для скасування оскаржуваної постанови.
На підставі наведеного, суд вважає за можливе зобовязати Коцюбинську селищну виборчу комісію Київської області розглянути заяву кандидата на голову Коцюбинської селищної ради ОСОБА_1 про проведення повторного підрахунку голосів виборців із вх. №44 від 30.10.2015 р.
Згідно із вищезазначеним, керуючись статтею 83 Закону України «Про місцеві вибори», статтями 2, 4, 7-12, 41, 71, 86, 158-163, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області №28 від 30.10.2015 р.
Зобовязати Коцюбинську селищну виборчу комісію Київської області розглянути заяву кандидата на голову Коцюбинської селищної ради ОСОБА_1 про проведення повторного підрахунку голосів виборців із вх. №44 від 30.10.2015 р.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги у дводенний строк з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_5