
Справа № 680/828/17
№3/680/271/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" жовтня 2017 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Польова В.Є., за участі секретаря судового засідання Максимчука С.М., прокурора Рибіцького О.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, одруженої, зареєстрованої та жительки с.Пижівка, вул.Польова, 9, Новоушицького району, Хмельницької області, працюючої вчителем Пижівської ЗОШ І-ІІ ступенів, депутата Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області, ІПН НОМЕР_1, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,-
встановила:
27 вересня 2017 року старшим оперуповноваженим в ОВС Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України підполковником поліції ОСОБА_2 складено протокол №135 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією відносно громадянки ОСОБА_1, згідно якого останній ставиться у вину те, що вона будучи депутатом сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 5-1 розділу 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 12 червня 2017 року о 11.09 год. за допомогою компютерної техніки, яка знаходиться за адресою смт.Нова Ушиця по вул.Подільська, 17, в приміщені районної державної адміністрації Новоушицького району в кабінеті №207, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала та пояснила, що про обовязок подати декларацію до 01 травня 2017 року їй було відомо, про це повідомлялось головою Зеленокуриловецької сільської ради, проте декларацію не подала вчасно у звязку з тим, що по місцю проживання можливості подати декларації не було, а смт.Нова Ушиця знаходиться на значній відстані від с.Пижівка Новоушицького району, тому декларацію подала із запізненням.
Прокурор вказав, що Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України дізналось на початку серпня 2017 року про порушення строків подачі е-декларації ОСОБА_1 07 серпня 2017 року було подано запит до Національного агенства з питань запобігання корупції для надання інформації про дії субєкта декларування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (ІТС Реєстр). В результаті перевірки встановлено, що ОСОБА_1 зареєструвалась в системі лише 12 червня 2017 року, надалі у особи були відібрані пояснення для встановлення причин пропуску строків подачі е-декларації, поясненнями підтверджено, що дій стосовно реєстрації в ІТС Реєстрі раніше 12 червня 2017 року не було вчинено тому 27 вересня 2017 року було складено протокол №135 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією відносно громадянки ОСОБА_1. Вважає, що особа підлягає адміністративній відповідальності за несвоєчасне поданнядекларації про доходиза 2016 рік.
Заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов до наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах «а»і«в»пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975- VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року.
Відповідно до Закону №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 01 травня 2017 строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від пятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім повного визнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності її вина у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Згідно рішення першої сесії сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради №1 від 17 листопада 2015 року, за результатами виборів депутатів Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району VII скликання, які відбулись 25 жовтня 2015 року, за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Зеленокуриловецької сільської ради (а.с.20,21).
Таким чином, ОСОБА_1 була зобовязана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01 травня 2017 року.
Із довідки Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району вбачається, що ОСОБА_1 була повідомлена в усній формі головою сільської ради ОСОБА_3 22 березня 2017 року про обовязок подати декларацію. Окрім того була повідомлена в телефонному режимі про продовження терміну подання декларацій до 31 квітня 2017 року (а.с.18).
Згідно довідки сектору освіти, культури молоді та спорту Новоушицької районної державної адміністрації Хмельницької області №363 від 27 вересня 2017 року ОСОБА_1 працює на посаді вчителя географії Пижівської ЗОШ І-ІІ ступенів, в період з 01 січня 2017 року по 10 червня 2017 року не перебувала на лікарняному, у відпустці чи відрядженні (а.с.26).
Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування громадянка ОСОБА_1 подала декларацію за 2016 рік 12 червня 2017 року (а.с.11).
Із листа Національного агентства з питань запобігання корупції №93-05/29350/17 від 18 серпня 2017 року вбачається, що при перевірці файлів логування дій користувача, виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвалась в ITC Реєстрі 12 червня 2017 року об 10.55 год. (а.с.8-10).
Зібрані та досліджені судом докази свідчать про те, що ОСОБА_1 з кінця березня 2017 року було достовірно відомо про передбачений законом обовязок подавати щорічну декларацію, їй доведено до відома порядок та процедуру подання такої декларації, однак ОСОБА_1 не вживала жодних заходів для подання такої декларації, за відсутності будь-яких обєктивних перешкод для цього. Особистий електронний цифровий підпис для заповнення е-декларації отримала лише 12 червня 2017 року. Вказані дії ОСОБА_1 свідчать про те, що вона усвідомлювала, що в передбачений законом строк е-декларація не подана, передбачала наслідки таких дій та свідомо припускала настання таких наслідків.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.
Враховуючи особу правопорушника, визнання нею вини в повному обсязі, позитивну характеристику, наявність на утриманні малолітньої дитини, майнове становище правопорушника, суд вважає, що для виправлення та перевиховання останньої слід обрати мінімальне покарання, яке передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 320 гривень.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, КУпАП., ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», суддя, -
постановила:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 320 (триста двадцять) гривень судового збору у дохід держави отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача 820019; рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, «Судовий збір (стягувач Державна судова адміністрація України)».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Хмельницької області через Новоушицький районний суд Хмельницької області.
Суддя: ОСОБА_4