
Справа № 562/2923/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Здолбунів
04.10.2017 року суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Чорний І.А., розглянувши матеріали, які надійшли із Головного управління ДФС України у Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянки України, директора КП «Здолбунівкомуненергія», жительки м.Здолбунів, вул. 2-го Лютого, Рівненської області, за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
З протоколу про адміністративне правопорушення №130 серії АА №858491 від 31 липня 2017 року вбачається, що гр. ОСОБА_1 вчинено правопорушення, що виразилося в порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме порушено п.п.14.1.11, п.п.14.1.138 п. 14.1 ст.14, п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.138.1, п.138.3 ст. 138, п.п. 159.1.2 п.159.1 ст.159 розділу ІІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року, №2755-VI, в результаті чого занижено податкове зобовязання з податку на прибуток за 2014 року в сумі 63013 грн. та завищено відємне значення обєкта оподаткування податком на прибуток в розмірі 6537 400 грн. за перший квартал 2017 року, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
04.10.2017 захисник ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_2 подав до суду заяву в якій зазначив, що протокол відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, зазначивши при цьому ряд недоліків, просив повернути адміністративний матеріал до Головного управління ДФС України у Рівненській області для належного оформлення.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що справа про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1, за ч.1 ст.163-1 КУпАП підлягає поверненню до Головного управління ДФС України у Рівненській області для належного оформлення, виходячи з такого.
Відповідно дост.7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1ст.278 КУпАПорган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого повинен вирішити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення. При розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП, суд повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
У відповідності до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як убачається з матеріалів справи, при складанні протоколу№ 130 від 31.07.2017 року стосовно ОСОБА_1, зазначені вимоги закону порушені.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час, дату та місце вчинення адміністративного правопорушення, хоча вказані дані мають суттєве значення для правильного вирішення справи та зясування наявності чи відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Також необхідно зазначити, що суб'єкт правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, є спеціальним, однак в матеріалах справи відсутні будь-які дані, які б вказували на те, що ОСОБА_1 є директором КП «Здолбунівкомуненергія» і на неї покладено ведення податкового обліку, копію наказу про її призначення на посаду до матеріалів не долучено.
Дані обставини унеможливлюють повний, всебічний розгляд справи у точній відповідності із законом та позбавляють суд можливості зясувати всі обставини справи і вирішити справу по суті, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню на дооформлення органу, від якого надійшли матеріали справи.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Повернути Головному управлінню ДФС України у Рівненській області адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП, для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: І.А.Чорний