
Провадження № 2-а/760/2301/17
В справі № 760/19563/17-а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
28 вересня 2017 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Солом'янський районний у м. Києві військовий комісаріат про визнання протиправною бездіяльності та зобов»язання вчинити дії, суддя
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати йому грошової компенсації за належне житлове приміщення відповідно до статті 12 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» та постанови КМУ «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» № 728 від 02 вересня 2015 року;
- зобов»язати відповідача виплатити йому грошову компенсацію за належне йому та членам його сім»ї житлове приміщення відповідно до пункту 18 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту інвалідам війни», ст. ст. 43, 46 ЖК РСР, пункту 1 статті 12 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» та постанови КМУ «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» № 728 від 02 вересня 2015 року.
Відповідно до ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. ч. 2, 3 ст. 106 КАС України в адміністративному позові має бути викладено зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з доказів.
В ч. 4 ст. 105 КАС України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про, в тому числі:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії.
В порушення вимог закону позивачем у адміністративному позові не зазначено:
- в якому розмірі позивач просить зобов»язати відповідача виплатити йому грошову компенсацію та виходячи з якого розрахунку;
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено в розмірі 1 600, 00 гр.
При зверненні до суду позивач до адміністративного позову додав документ про сплату судового збору в розмірі 640,00 гр.
Виходячи з цього та наявності в адміністративному позові двох вимог немайнового характеру, позивач має доплатити судовий збір у розмірі 640 гр. на:
- р/р №312 122 067 000 10, утримувач коштів УДКСУ у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: 22030101; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.
Керуючись ст. ст. 106-108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Солом'янський районний у м. Києві військовий комісаріат про визнання протиправною бездіяльність та зобов»язання вчинити дії залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення чи протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, постановленої без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя: Л. А. Шереметьєва