Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
07.10.2009 р. № 2а -4656/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва, вул. Потьомкінська, 24,Миколаїв,54030 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Де-Ко",
вул. Садова, 1,Миколаїв,54055
пронадання дозволу на проведення позапланової перевірки, за участю представників: від позивача: Кравченко О.С. довіреність № 935/9/10-011 від 20.03.2009 р..
від відповідача: не з’явився
Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва звернулася до суду з позовом про надання дозволу на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Де-Ко".
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що згідно відомостей Держкомпідприємництва до Єдиного державного реєстру внесено запис про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Де-Ко".
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд –
встановив:
Відповідач є юридичною особою, знаходиться на податковому обліку у позивача з 06.07.2000 р. за реєстраційним номером 14034273 і у відповідності зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ (далі –Закон №1251-ХІІ) зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки і збори, а також зобов’язаний допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Статтею 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі –Закон №509-ХІІ) передбачено, що податкові органи мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону №509-ХІІ встановлено, що позапланова перевірка проводиться, зокрема, у разі проведення реорганізації (ліквідації) підприємства.
Крім того, п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) затвердженого Наказом ДПА України від 19.02.1998 №80 передбачено прийняття рішення органом державної податкової служби про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, у зв’язку з проведенням його реорганізації чи ліквідації, у тому числі, в разі одержання судового рішення або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо прийняття судом рішення про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податку.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем було отримано відомості з Єдиного державного реєстру відповідно до якої відповідача визнано банкрутом.
Отже, відповідно до п.6 ч.6 ст.111 Закону №509-ХІІ та п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) з моменту відкриття ліквідаційної процедури відповідача у позивача виникло право на проведення позапланової перевірки відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінет Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Надати Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,
вул. Потьомкінська, 24, м. Миколаїв (код ЄДРПОУ 34034100) дозвіл на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Де-Ко" (код ЄДРПОУ 35989419).
Відповідно статті 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя О. А. Зіньковський