Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
13.10.2009 р. № 2а - 3612/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва, вул. Гмирьова, 1/1, Миколаїв, 54028 доЗакритого акціонерного товариства "Актон",
пр. Миру, 1, Миколаїв, 54034 простягнення штрафних санкцій, за участю представників: від позивача: Стаднійчук Т.А. довіреність № 1044/9/10-007 від 10.03.2008 р. від відповідача: не з’явився
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Миколаєва пред’явлено позов про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Актон" штрафних (фінансових) санкцій в сумі 8113 грн. 10 коп..
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Ухвала суду від 24.07.2009 р. про відкриття провадження у справі та призначення попереднього судового засідання на 20.08.2009 р., була надіслана відповідачу за адресою (пр. Миру, 1, Миколаїв, 54034) поштовим повідомленням повернута з відміткою про те, що “організація вибула”. Ухвала суду від 20.08.2009 р. про відкладення розгляду справи на 10.09.2009 року поштовим повідомленням повернута з відміткою про те, що “організація вибула”.
У суду відсутні відомості щодо внесення відповідачем відповідно до ст.ст.19, 22 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи. З наданих позивачем матеріалів вбачається, що адреса відповідача не змінювалась. Отже, судом здійснені усі дії щодо належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Закрите акціонерне товариство "Актон" зареєстровано Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 26.06.1996 року за № 15221200000003730 та знаходиться на обліку у позивача.
04.06.2009р. працівниками ДПА в Миколаївській області здійснена перевірка діяльності господарської одиниці відповідача –магазину, що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, пр. Миру, 46-а, та належить відповідачу, щодо додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт перевірки № 0573/14/00/23/01560712 (арк.спр.17-19).
За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
- п.11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - не проведено розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, а саме відповідачем реалізовано товар, але у фіксальному чеку РРО найменування товару не вказано.
Згідно ч.6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості встановлюється відповідальність у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 85.00 грн..
- п. 12 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - відсутність ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які невідображені в такому обліку. Відповідачем було неодліковано у встановленому порядку товарно матеріальних цінностей на суму 1488,70 грн..
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу, відповідно до ст. 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” була нарахована фінансова санкція в розмірі 2977,40 грн..
Також, 04.06.2009р. працівниками ДПА в Миколаївській області здійснена перевірка діяльності господарської одиниці відповідача –кафе, що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 79/3, та належить відповідачу, щодо додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт перевірки № 0587/14/00/23/01560712 (арк.спр.13-14).
За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
- п. 12 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - відсутність ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які невідображені в такому обліку. Відповідачем було неодліковано у встановленому порядку товарно матеріальних цінностей на суму 1500 грн..
За що відповідачу, відповідно до ст. 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” була нарахована фінансова санкція в розмірі 3000,10 грн..
Крім того 04.06.2009р. працівниками ДПА в Миколаївській області здійснена перевірка діяльності господарської одиниці відповідача –магазину, що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 130/6, та належить відповідачу, щодо додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт перевірки № 0603/14/00/23/01560712 (арк.спр.8-9).
За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
- п.11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - не проведено розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, а саме відповідачем реалізовано товар, але у фіксальному чеку РРО № 7036 найменування товару не вказано.
Згідно ч.6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості встановлюється відповідальність у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 85.00 грн..
- п. 12 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - відсутність ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які невідображені в такому обліку. Відповідачем було неодліковано у встановленому порядку товарно матеріальних цінностей на суму 334,30 грн. та 648,50 грн..
За що відповідачу, відповідно до ст. 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” була нарахована фінансова санкція в розмірі 2050,60 грн..
За наслідками акта перевірки № 0573/14/00/23/01560712, акта перевірки № 0587/14/00/23/01560712, акта перевірки № 0603/14/00/23/01560712 позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001182303 від 24.06.2009 року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001172303 від 24.06.2009 року та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001162303 від 24.06.2009 року (а.с.6, 11, 15)) до відповідача на загальну суму 8113 грн. 10 коп., а саме: по рішенню №0001182303 від 24.06.2009 р. - 2050 грн.; по рішенню №0001172303 від 24.06.2009 р. - 3000 грн. 10 коп.; по рішенню №0001162303 від 24.06.2009 р. - 3062 грн. 40 коп..
24.06.2009 року рішення №0001182303 від 24.06.2009 року, № 0001172303 від 24.06.2009 року та №0001162303 від 24.06.2009 року були направлені рекоминдованим листом на адресу відповідача, але були повернуті без вручення у зв'язку з незнаходженням адресата за адресою вказаною документації підприємства(а.с.23-24).
26 червня 2009 року позивачем було складено акт № 5 про неможливість вручення рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій відповідачу(а.с. 22). Відповідно до зазначеного акта рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001182303 від 24.06.2009 року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001172303 від 24.06.2009 року та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001162303 від 24.06.2009 року були розташовані на дошці податкових оголошень.
Відповідно до п.4.9 ст. 4 "Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій" затвердженого Наказом ДПА України № 253 від 21.06.2001 року, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Згідно ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пункт 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, надає право позивачу не тільки застосовувати штрафні санкції, але й стягувати їх у судовому порядку, в тому числі і штрафні санкції за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінет Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Актон" в дохід Державного бюджету Ленінського району м. Миколаєва штрафну (фінансову) санкцію в сумі 8113 грн. 10 коп. (вісім тисяч сто тринадцять грн. 10 коп.).
Відповідно статті 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
10.11.2009 р.