
154/1829/17
2/154/686/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
02 жовтня 2017 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючої - судді Пікули Н.В.,
з участю секретаря Грабовської Г.О.,
з участю представника позивача Войчик Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Володимирі-Волинському цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) суми субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2, про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) суми субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 18 грудня 2015 року до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації звернувся відповідач із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою фактичного проживання: АДРЕСА_2. Допомогу було призначено з 01.12.2015 року. В результаті проведеної 16 лютого 2017 року перевірки даних заявника та громадян прописаних на зазначеній житловій площі встановлено, що відповідач не повідомив управління протягом місяця, шляхом подання відповідних документів про купівлю майна на суму, що перевищує 50 000 гривень, а саме придбання у власність ОСОБА_3 квартири, яка зареєстрована у житловому будинку на час призначення субсидії на житлово-комунальні послуги. У зв'язку з цим, управлінням встановлено суму надміру перерахованих коштів в розмірі 5534 грн. 38 коп. та з 01 лютого 2017 року припинено виплату субсидії. Спеціалістами управління 24.02. та 27.03.2017 року відповідачу було надіслано повідомлення про надмірно виплачені кошти та запропоновано добровільно їх внести на рахунок управління, однак повертати вказану суму відповідач відмовився. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 надміру виплачену суму субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 5534 грн. 38 гривень.
В судовому засіданні представник позивача Войчик Г.В. позовні вимоги підтримала, в своїх поясненнях зіслалась на обставини викладені в позовній заяві, просить позов задовольнити, проти проведення заочного розгляду справи не заперечила.
Відповідач ОСОБА_2 про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать відповідні розписки в матеріалах справи, причину неявки суду не повідомив, будь-яких письмових пояснень чи заперечень стосовно позову не надав, а тому, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши зібрані по справі докази та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Згідно заяви про призначення житлової субсидії №2/3264 від 18.12.2015 року, ОСОБА_2 звернувся до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.20).
При зверненні із відповідною заявою ОСОБА_2 18.12.2015 року заповнено декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в якій останнім зазначено, що витрат на придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії ним не здійснювалось. (а.с. 20 зв. бік).
У заяві на призначення допомоги відповідач взяв на себе зобов'язання повідомити про всі обставини, що впливають на визначення розміру субсидії, ставив свій підпис і усвідомлював, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давав згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім»ї, пов'язаною з наданням допомоги, уповноваженими особами Управління.
Як стверджується актом про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій № 9 від 16.02.2017 року ОСОБА_2 не повідомив про витрати на придбання майна на суму, що перевищує 50 тисяч гривень протягом місяця, а саме: придбання дружиною відповідача - ОСОБА_3, яка входить до складу сім'ї, квартири в період, за який обчислювався розмір субсидії, в зв'язку з чим вирішено виплату субсидії припинити з 01.12.2017 року (а.с.10).
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу № 1499 від 29.06.2016 року придбала квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1. (а.с.11).
Відповідно до договору купівлі-продажу вартість квартири становить 76007 (сімдесят шість тисяч сім) гривень (а.с.12).
Згідно довідки про розмір надміру нарахованої суми субсидії ОСОБА_2, за адресою: АДРЕСА_2 за період з грудня 2016 року по січень 2017 року надміру нарахована субсидія у розмірі 5534, 38 грн. (а.с.8).
Відповідно до повідомлень про припинення надання житлової субсидії № 658//7/2-17від 24.02.2017 року та №914/7/2-17 від 27.03.2017 року відповідача повідомлено про припинення виплати субсидії та необхідність повернення переплаченої суми субсидії.(а.с.6,7).
Постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995р. (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997р. №1050) затверджене Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, (далі - Положення №848), яким визначені умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Відповідно до абз. 1 п. 3 Положення №848 призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських рад.
Відповідно до п.13 Положення, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи, витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.
Згідно п.14 Положення, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за призначенням.
Відповідно до п.20 Положення №848, надання раніше призначеної субсидії припиняється, зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач свідомо не надав позивачу інформацію про здійсненння купівлі квартири на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, а тому вважає встановленим факт недобросовісності набувача, та враховуючи розрахунок наданий позивачем, вважає що з відповідача ОСОБА_2 підлягає стягненню сума надміру виплаченої субсидії у розмірі 5534, 38 грн.
Оскільки дане рішення ухвалюється на користь позивача, який звільнений від сплати судового збору за подання позову на підставі положень ст. 5 Закону України «Про судовий збір», тому, у відповідності зі ст. 88 ЦПК України, судовий збір в дохід держави в розмірі 1600,00 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст.10, 11, 60, 88,209, 212, 214-218,224-226 ЦПК України, на підставі ст. 1166 ЦК України, Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, на користь Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації( р/р 35419021002559, МФО 803014 ГУДКСУ у Волинській області, ЄДРПОУ 03191992) суму надмірно перерахованих коштів субсидії у розмірі 5534(п'ять тисяч п'ятсот тридцять чотири) гривні 38 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, судовий збір на користь держави у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте Володимир-Волинським міським судом Волинської області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Володимир-Волинський міський суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуюча /-/ підпис
Згідно з оригіналом
Суддя Н.В. Пікула