
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/9267/17
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді:Улицького В.З.
суддів:Запотічного І.І., Кузьмича С.М.
при секретарі судового засідання: Керод Х.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 11.08.2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі за заявою Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИЛА:
03.08.2017 року Дрогобицьке обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якому просить замінити стягувача у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого листа № 813/4027/13-а, виданого 21.06.2013 Львівським окружним адміністративним судом з управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області на Дрогобицьку обєднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Львівській області. Заява обґрунтована тим, що з 11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку із проведенням адміністративної реформи», яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Органів доходів і зборів.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 11.08.2017 року у задоволенні зави про заміну сторони у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 813/4027/13-а, виданого 21.06.2013 Львівським окружним адміністративним судом,з Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на Дрогобицьку обєднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Львівській області відмовлено.
Ухвалу суду першої інстанції оскаржило Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з помилковим застосуванням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити заяву.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/4027/13-авід 21.06.2013 задоволено позов управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області та стягнуто з ФОП ОСОБА_1 4 535,49 грн заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. ОСОБА_2 сторонами в апеляційному порядку не оскаржена і набрала законної сили.
21.06.2013 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 813/4027/13-а про стягнення в користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області 4 535,49 грн заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, боржником у якому вказано ФОП ОСОБА_1.
Відділом державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції 04.02.2016 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №50031723 про примусове виконання судового рішення на підставі вищевказаного виконавчого листа № 813/4027/13-а від 21.06.2013.
ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області, управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі Львівської області та управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Львівської області реорганізовані шляхом злиття та утворення нового територіального органу Пенсійного фонду України - Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.
Дрогобицьке обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в Реєстрі містяться записи від 28.03.2016 за №14141340002003464 про реєстрацію юридичної особи Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (ідентифікаційний код юридичної особи 40369828) та від 06.04.2016 за №14141120004001835про державну реєстрацію припинення юридичної особи Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області (код ЄДРПОУ 37893404).
11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку із проведенням адміністративної реформи», на який як на підставу звернення до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження посилається Самбірське обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 №406-VII (далі Закон №406-VII) внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».
Відповідно до частини 4 статті 8 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно пункту 31 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 04.07.2013 №404-VII (далі Закон №404-VII) у звязку з проведенням адміністративної реформи.
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Закон №404-VII набрав чинності 11.08.2013.
Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України ( в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та обєктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Частиною 5 Прикінцевих положень Закону № 406-VII встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом №406-VII процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.
Відтак, Дрогобицьке ОУПФУ є органом, який відповідно до Закону №406-VII закінчує процедуру по стягненню заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування з ФОП ОСОБА_1
Згідно з частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічна норма міститься у Законі України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016№ 1404-VIII (далі Закон № 1404-VIII), у відповідності до частини 5 статті 15 якого у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160 ч.3, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Дрогобицького обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 11.08.2017 року по справі № 813/4027/13-а без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_3 судді ОСОБА_4 ОСОБА_5
Повний текст судового рішення виготовлено 04.10.2017 року