Ухвала суду № 69314878, 03.10.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2017
Номер справи
464/5717/17
Номер документу
69314878
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/10048/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П., перевіривши апеляційну скаргу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові на ухвалу Сихівського районного суду міста Львова від 29 серпня 2017 року про забезпечення позову у справі № 464/5717/17 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вестбетонбуд" до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Сихівського районного суду міста Львова від 29 серпня 2017 року задоволено клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Вестбетонбуд" до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування припису.

Не погодившись із прийнятим рішенням, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові подала апеляційну скаргу.

Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.

Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 1600 грн. 00 коп.

Разом із апеляційною скаргою інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналогічні положення викладені у частині 1 ст. 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.

Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.

Суд апеляційної інстанції наголошує, що рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).

Рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом є одним з принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах - пп.3 п.1 ст.7 КАС України.

Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками - ч.2 ст.10 КАС України.

Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та у процесуальних кодексах України.

Тому, звільнення від сплати судового збору органів державної влади як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема фізичними та юридичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний судовий збір.

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1600 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ – 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок отримувача – 31219206781004; код класифікації доходів бюджету – 22030101; призначення платежу – 101; судовий збір, код суду 34668371».

За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.

Також, слід роз’яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.

Керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Сихівського районного суду м. Львова від 29 серпня 2017 року про забезпечення позову в справі № 464/5717/17 – відмовити.

Апеляційну скаргу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові на ухвалу Сихівського районного суду міста Львова від 29 серпня 2017 року про забезпечення позову у справі № 464/5717/17 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вестбетонбуд" до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування припису – залишити без руху.

Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1