КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/1312/17
Суддя доповідач Шурко О.І.
У Х В А Л А
02 жовтня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Шурко О.І., перевіривши матеріали апеляційної скарги Яготинського відділення Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року у справі адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Манад» до Яготинського відділення Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Управління Державної казначейської служби України в Яготинському районі про стягнення пені за несвоєчасне відшкодування податку на додану вартість, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Яготинське відділення Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області подало апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції, та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як свідчать матеріали справи, повний текст оскаржуваної постанови апелянтом було отримано 08.09.2017 (а.с. 228), однак з апеляційною скаргою останній звернувся 21.09.2017, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
В клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянт зазначає про те, що дійсно повний текст представником відповідача було отримано 08.09.2017, однак зареєстровано Броварською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Яготинське відділення – 11.09.2017, тобто, на думку апелянта, ним дотримано строк на апеляційне оскарження, оскільки останнім днем подання апеляційної скарги є 21.09.2017.
Колегія суддів вважає, що проставлена на супровідному листі суду першої інстанції дата та номер внутрішньої вхідної кореспонденції Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області – 384/9/10-25 від 11.09.2017 не може слугувати належним доказом, підтверджуючим дату отримання копії оскаржуваної постанови, оскільки це свідчить лише про внутрішню реєстрацію документа.
Аналогічна правова позиція висловлена в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 16.12.2013 у справі № К/800/52309/13, від 22.04.2015 у справі К/800/3753/15.
Із рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що представник Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області отримав оскаржувану постанову 08.09.2017, а тому, враховуючи приписи ч. 2 ст. 186 КАС України, останній день на подачу апеляційної скарги є 18.09.2017.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII (далі - Закон).
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно ч. 2 ст. 4 вказаного Закону ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір мінімальної заробітної плати; за подання позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить - 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік та відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» становить 1600 грн.
Разом з тим, ч. 3 ст. 6 Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Також вказаною статтею Закону визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, під майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).
Позивачем в даному позові заявлені вимогу майнового характеру. Ціна позову з урахуванням заявлених у ньому позовних вимог становить: 149 250, 74 грн.
Відтак з урахуванням наведених імперативних приписів ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за пред'явлення вимог майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі – 2 238, 76 грн.
Крім того, позивачем було заявлено 1 позовну вимогу немайнового характеру, за яку останній мав сплатити 1600, 00 грн.
Таким чином, позивач мав сплатити 3 838, 76 грн. (1600, 00 + 2 238, 76) за позовні вимоги майнового та немайнового характеру разом.
З огляду на викладене розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 4 222, 64 грн. (3 838, 76 * 110%).
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Київського апеляційного адміністративного суду: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському р-ні, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, Банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, Код банку отримувача (МФО) - 820019, Рахунок отримувача - 31211206781007, Код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Однак, всупереч вимог КАС України, Апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору про сплату судового збору у встановленому Законом розмірі або обґрунтованого клопотання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору чи його розстрочення або відстрочення.
Також, суд звертає увагу на те, що в додатках до апеляційної скарги під номером два зазначено – копія довіреності представника, однак вказаний документ до апеляційної скарги не додано. Зазначене підтверджується актом Київського апеляційного адміністративного суду від 28.09.2017 № 325.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Крім того, вважаю за необхідне зазначити, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження (ч. 4 ст. 189 КАС України).
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням в ньому мотивованих підстав для його поновлення; копії довіреності представника та оригіналу документа про сплату судового збору або клопотання про зменшення його розміру, відстрочення чи розстрочення.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Яготинського відділення Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області - залишити без руху.
Роз'яснити апелянту, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку, а також усунути інші недоліки зазначені в цій ухвалі суду.
У разі невиконання вимог суду до зазначеного вище строку апелянту буде відмовлено у відкритті провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до ст.ст. 211, 212 КАС України.
Суддя Шурко О.І.