
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
29 вересня 2017 року м. Дніпро справа № 804/4831/16
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Богданенко І.Ю., ознайомившись з апеляційною скаргою Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, акту та рішення,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2016 року ОСОБА_1 звернулася в Дніпропетровський окружний адміністративний суд з позовом до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №5572-15 від 21 грудня 2015 року, яким визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку 22916,67 гривень, рішення про опис майна та акту про опис майна.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року позовні вимоги задоволені.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, 09 грудня 2016 року Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 січня 2017 року відмовлено у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, апеляційну скаргу залишено без руху, в зв'язку з невідповідністю вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору та запропоновано надати документ про сплату судового збору.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року продовжено строк усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2017 року відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, апеляційну скаргу повернуто, у зв'язку з неусуненням недоліків скарги.
11 травня 2017 року Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повторно подала апеляційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19 травня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху, в зв'язку з пропуском строку апеляційної оскарження та запропоновано звернутися з клопотанням про поновлення строку із зазначенням інших підстав для поновлення строку.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою.
30 червня 2017 року Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повторно подала апеляційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою.
18 вересня 2017 року Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повторно подала апеляційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з визнанням неповажними причин пропуску строку апеляційного оскарження, невідповідністю скарги вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України внаслідок неподання документа про сплату судового збору та запропоновано в 30 денний строк зазначити інші підстави для поновлення строку та усунути недолік шляхом надання документа про сплату судового збору.
27 вересня 2017 року Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повторно подала апеляційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року.
Повторна апеляційна скарга повинна відповідати вимогам статей 186, 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідач, порушуючи питання про поновлення строку апеляційного оскарження, зазначає про обставини подання попередніх апеляційних скарг їх повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження, виникнення можливості сплатити судовий збір к травні 2017 року.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
У силу закону, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.
Особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити судові рішення у встановлений Кодексом строк. Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість поновлення пропущеного строку лише у разі його пропуску з поважних причин.
Вирішення судом питання дотримання строку на апеляційне оскарження, визнання поважними причин його пропуску і можливість поновлення залежить від конкретних обставин у кожній справі, наведених у клопотанні доводів, підтверджених відповідними засобами доказування.
Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Наведені підстави для поновлення строку апеляційного оскарження є неповажними, оскільки не свідчать про неможливість своєчасно, у встановленому порядку подати апеляційну скаргу, а неналежне оформлення апеляційної скарги, що призвело до її повернення та відмов у відкритті апеляційного провадження не є поважними причинами пропуску строку апеляційного оскарження.
Згідно з частиною 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Враховуючи викладене, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та запропонувати Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області вказати інші (поважні) підстави для поновлення строку апеляційного оскарження в частині апеляційної скарги, поданої 27 вересня 2017 року.
Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору в повному розмірі.
Відповідачем подано платіжне доручення №382 від 04 травня 2017 року про сплату судового збору у сумі 606,32 гривень
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначена ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час подання адміністративного позову) ставки судового збору за подання фізичною особою: позову майнового характеру становила: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; позову немайнового характеру становила 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Станом на 01 січня 2016 року місячний розмір мінімальної заробітної плати складав 1378 гривень.
Враховуючи, що позов містить вимогу майнового характеру (22916,67 гривень) та вимогу немайнового характеру, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду складає 1212,64 гривень ((0,4 х 1378 гривень +1378 гривень) х 110%), відповідно сума недоплаченого судового збору складає 606,32 гривень (1212,64 гривень - 606,32 гривень).
Отже, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області строк для зазначення інших (поважних) підстав для поновлення строку апеляційного оскарження в частині апеляційної скарги, поданої 27 вересня 2017 року та усунення недоліку шляхом надання документа про сплату (доплату) судового збору в розмірі 606,32 гривень за реквізитами розрахункового документа та суду:
Дата документа;
Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпра;
Код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37989274;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська;
Код банку отримувача (МФО): 805012;
Рахунок отримувача: 31217206781004;
Код класифікації доходів бюджету 22030101;
Назва платника (для юридичної особи), ПІБ та адреса (для фізичної особи);
Призначення платежу: "*;101; (код клієнта); Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ чи назва установи, організації заявника апеляційної скарги), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд".
Поле "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюється таким чином: службовий код (знак): "*" (зірочка); розділовий знак ";" (крапка з комою); код ознаки судового збору " 101"; розділовий знак ";" (крапка з комою); (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); розділовий знак ";" (крапка з комою); роз'яснювальна інформація про призначення платежу у формі: "Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ особи чи назва організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа). Використання символу ";" не допускається.
Керуючись статтями 108, 187, 189, 212 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року - залишити без руху і запропонувати у 30 денний строк з моменту отримання ухвали зазначити інші підстави для поновлення строку та усунути недолік шляхом надання документа про сплату (доплату) судового збору.
Копію ухвали направити Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Суддя І.Ю. Богданенко