Постанова № 69312181, 03.10.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2017
Номер справи
815/4345/17
Номер документу
69312181
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4345/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2017 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Потоцької Н.В.

за участю секретаря Сердюк І.С.

сторін:

представника позивача Молодяна М.В.

представника відповідача Бендери А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "РОМСТАЛ УКРАЇНА" до Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправною постанови про накладення штрафних санкцій від 11.07.2017 року № 32 та її скасування,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "РОМСТАЛ УКРАЇНА" до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафних санкцій від 11.07.2017 року № 32 від 11.07.2017 р.

Позивач вважає накладені штрафні санкції неправомірними та невмотивованими, у зв'язку із тим, що продукція DAB PUMPS S.р.А та нанесення знаку відповідності цілком відповідає технічним регламентам України, які на неї поширюються, що вказано в деклараціях виробника.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, викладених в адміністративному позові та наданих в судовому засіданні поясненнях. Просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував. В обґрунтування заявленої правової позиції надав суду письмові заперечення в яких зокрема зазначив, що за результатами проведення позапланової перевірки ТОВ «Ромстал Україна», ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 05.07.2017 року складено протокол №32 про виявленні порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд» та статті 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», а саме: введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, а саме: на електрообладнанні, його пакуванні чи в документах, що супроводжують електрообладнання не зазначено найменування та контактну поштову адресу імпортера; неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам.

Постановою про накладення штрафних санкцій №32 від 11.07.2017 року за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до ТОВ «Ромстал Україна» застосовано штрафні санкції у розмірі 25500,00 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.

На підставі направленням на проведення перевірки № 111 від 08.06.2017 року, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та наказу №207 від 08.06.2017 року працівникам ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, - начальнику відділу Рафальській Н.І., заступнику начальника відділу Лукічовій І.Г. та головним спеціалістам Бойко Н.В., Ремінній Є.О. та Просекову О.С. доручено здійснити перевірку характеристик продукції у формі планової виїзної перевірки у суб'єкта господарювання ТОВ «Ромстал Україна» (місцезнаходження суб'єкта господарювання: м.Київ, вул. Новокостянтинівська, 4а, фактична адреса розповсюдження: м.Одеса, вул.Балківська, 139-а). Строк проведення перевірки з 22.06.2017 року по 23.06.2017 року.

Підстава проведення перевірки - секторальний план державного нагляду на 2017 рік, план перевірок характеристик продукції у її розповсюджувачів з ринкового нагляду, затверджений ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 17.03.2017 р.

Предметом перевірки є прилади, що працюють на газоподібному паливі, водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі; електричне та електронне обладнання; електричні лампи; освітлювальна апаратура.

22.06.2017 року директору Одеського філіалу ТОВ «Ромстал Україна» - Молодяну В.М. було вручено роз'яснення суб'єкту господарювання та вимога про надання документів.

Відповідно до ч. 17 ст. 23 Закону України «Про держанвий ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», - за результатами перевірки характеристик продукції посадова особа, яка здійснює ринковий нагляд, складає акт відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

За наслідками проведеної перевірки ТОВ «Ромстал Україна» складено акт перевірки характеристик продукції від 23.06.2017 №76, в якому зафіксовано виявлені порушення, а саме: пунктів 19, 20, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання (Постанова КМУ від 16.12.2015р. №1067); пунктів 25, 44, 45 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання (постанова КМУ від 16.12.2015р. №1077); пункту 3 Правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затверджених ПКМУ №1184 від 30.12.2015р. - введення в обіг продукції (насос циркуляційний DAB PUMP PERFORMANS VA65/180; N 4.16.03 Cod60112985 ш/к 8019203377330 Виробник: Італія «DAB PUMPS S.р.А», Vіа М роlо, 14-35035 Меstrino(РD)), яка не відповідає встановленим вимогам, а саме: на електрообладнанні, його пакуванні чи в документах, що супроводжують електрообладнання не зазначено найменування та контактну поштову адресу імпортера згідно з вимогами закону про порядок застосування мов; неналежно застосований знак відповідності технічним регламентам - на електрообладнанні та пакуванні нанесено знак відповідності без ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, - але в наданих деклараціях зазначено, що на етапі контролю виробництва був залучений орган з оцінки відповідності ТОВ «Промтест» № UА.ТR.034.

В розділі акту перевірки «Зауваження суб'єкта господарювання щодо проведеної перевірки та складеного акта» Позивачем зазначено наступне: "Нет".

Другий екземпляр акту перевірки характеристик продукції №76 від 23.06.2017 року було отримано директором Одеського філіалу ТОВ «Ромстал Україна» - Молодяном В.М.

Під час проведення перевірки встановлені порушення норм законодавства, а саме: характеристик продукції у ТОВ «Ромстал Україна».

Технічний регламент низьковольтного еклектичного обладнання, затверджений ПКМУвід 16.12.2015р. № 1067:

-пункт 19 - Перед введенням електрообладнання в обіг імпортери пересвідчуються в тому, що виробник провів відповідну процедуру оцінки відповідності та склав технічну документацію, на це електрообладнання нанесено знак відповідності технічним регламентам, воно супроводжується необхідними документами, а також що виробник виконав вимоги, визначені у пунктах 11 і 12 цього Технічного регламенту.

Якщо імпортер вважає або має підстави вважати, що електрообладнання не відповідає цілям, пов'язаним з безпечністю, він не вводить таке електрообладнання в обіг до приведення його у відповідність з цими цілями. Якщо зазначене електрообладнання становить ризик, імпортер повідомляє про це виробнику та відповідному органу державного ринкового нагляду.

- пункт 20 - Імпортери зазначають своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на електрообладнанні, а якщо це неможливо, - на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

- пункт 41 - Знак відповідності технічним регламентам застосовується згідно із загальними принципами маркування зазначеним знаком, установленими законом.

- пункт 42 - Знак відповідності технічним регламентам наноситься на електрообладнання або на його табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер електрообладнання, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та на супровідні документи.

- пункт 43 - Знак відповідності технічним регламентам наноситься перед введенням електрообладнання в обіг.

Технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання, постанова КМУ від 16.12.2015р. № 1077.

- пункт 25 - Імпортери зазначають своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на апаратурі, а у разі, коли нанесення відповідної інформації неможливе, - на її пакуванні чи в документі, що супроводжує таку апаратуру. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

- пункт 44 - Знак відповідності технічним регламентам застосовується згідно із загальними принципами маркування зазначеним знаком, установленими законом.

- пункт 45 - Знак відповідності технічним регламентам наноситься на апаратуру або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі неможливості або невиправданості через характер апаратури нанесення знака відповідності технічним регламентам він наноситься на пакування та супровідні документи.

Правила та умови застосування знака відповідності технічним регламентам, затверджених ПКМУ № 1184 від 30.12.2017 р.

Пункт 3 - знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначеного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва.

Ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності наноситься самим органом або за його вказівкою виробником чи уповноваженим представником.

Пунктом 1 частин 2 статті 33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» визначено, що рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів можуть бути прийняті за результатами проведених органами ринкового нагляду перевірок характеристик продукції (крім перевірок, що проводяться відповідно до статті 26 цього Закону).

До ТОВ «Ромстал Україна» були прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів №84 від 26.06.2017 року, а саме: обмежено надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Встановлено строк виконання вказаного рішення до 24.07.2017 року.

21.07.2017 року за вхід. №4904/26 на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області надійшов лист від ТОВ «Ромстал Україна», в якому повідомлялося, що ним проводяться усі необхідні дії для приведення продукції у відповідність до вимог законодавства, проте встановлено строку для виконання вимог недостатньо, та просить продовжити строки для виконання умов рішення до 15.08.2017 року.

Рішенням від 24.07.2017 року № 91 внесено зміни до рішення про обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності № 84 від 26.06.2017 року шляхом продовження терміну його виконання до 15.08.2017 року.

15.08.2017 року на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Рішенням від 15.08.2017 року № 105 встановлено повне та результативне виконання рішення, в результаті чого скасовано рішення про обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності № 84 від 26.06.2017 року.

За наслідками проведення позапланової перевірки ТОВ «Ромстал Україна», ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 05.07.2017 року складено протокол №32.

Постановою про накладення штрафних санкцій № 32 від 11.07.2017 року за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до ТОВ «Ромстал Україна» застосовано штрафні санкції у розмірі 25 500 грн.

Вказана постанова отримана представником ТОВ «Ромстал Україна» 01.08.2017 року.

Позивач, не погодившись зі спірними рішеннями звернувся за відновленням своїх прав та законних інтересів до суду, оскільки вважав, що вказані рішення прийняті в порушень вимог Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та порушує права та охоронювані законом інтереси позивача.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає, що правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції регулюються Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" від 02.12.2010 № 2735-VI.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції визначено Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 2 грудня 2010 року N 2735-VI (надалі - Закон N 2735-VI).

За загальним визначенням названого Закону державний контроль продукції - діяльність органів доходів і зборів із забезпечення відповідності продукції, що ввозиться на митну територію України для вільного обігу, встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз від такої продукції суспільним інтересам (далі - контроль продукції).

Неналежне застосування знака відповідності технічним регламентам - порушення правил застосування і нанесення знака відповідності технічним регламентам, встановлених законодавством.

Встановлені вимоги - вимоги щодо нехарчової продукції (далі - продукція) та її обігу на ринку України, встановлені технічними регламентами.

Орган державного ринкового нагляду - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, що визначається відповідно до цього Закону (далі - орган ринкового нагляду).

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. N 573 затверджено перелік органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності, відповідно до якого Держспоживінспекція здійснює ринковий контроль за, зокрема, електричним та електронним обладнанням.

Таким чином на Держспоживінпекцію як на центральний орган виконавчої влади покладено обов'язок державного контролю у сфері державного ринкового нагляду в частині дотримання суб'єктами господарювання належності застосування знака відповідності технічним регламентам, встановлених законодавством, зокрема, щодо електричного та електронного обладнання, тобто контроль рівня безпечності такої продукції.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року N 877-V (надалі - Закон N 877-V).

За загальним визначенням наведеного Закону державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

До заходів державного нагляду (контролю) відносяться планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Згідно із ч. ч. 1 та 2 ст. 7 Закону N 877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

Виходячи із наведеного відповідачем було правомірно проведено позапланову перевірку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. N 785, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, затверджено Технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання (надалі - Регламент N 785), яким встановлено вимоги стосовно електромагнітної сумісності обладнання та його введення в обіг або в експлуатацію на ринку України.

Відповідно до п. 16 Регламенту N 785 декларація про відповідність повинна, зокрема, містити:

посилання на цей Технічний регламент;

ідентифікаційні відомості про апаратуру, які встановлені в пункті 23 цього Технічного регламенту;

найменування та місцезнаходження виробника та/або уповноваженого представника;

позначення нормативних документів з роками їх затвердження, відповідність яким декларується для забезпечення відповідності апаратури положенням цього Технічного регламенту;

дату складення декларації;

прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, уповноваженої брати зобов'язання від імені виробника або уповноваженого представника.

Пунктом 23 цього ж Регламенту передбачено, що кожна одиниця апаратури повинна бути ідентифікована стосовно типу, партії, серійного номера та будь-якої іншої інформації, яка надає можливість ідентифікувати апаратуру.

Як встановлено судом, в наданих позивачем деклараціях про відповідність відсутня інформація щодо найменування та контактну поштову адресу імпортера згідно з вимогами закону про порядок застосування мов; неналежно застосований знак відповідності технічним регламентам - на електрообладнанні та пакуванні нанесено знак відповідності без ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, - але в наданих деклараціях зазначено, що на етапі контролю виробництва був залучений орган з оцінки відповідності ТОВ «Промтест» № UА.ТR.034, що є порушенням законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

Відповідно до п. 7 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. N 1149 (надалі - Регламент № 1149), в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, перед введенням в обіг на електрообладнання повинен бути нанесений національний знак відповідності, який підтверджує відповідність електрообладнання вимогам цього Технічного регламенту, включаючи виконання процедури оцінки відповідності (внутрішній контроль виробництва) згідно з додатком 3 до цього Технічного регламенту.

В додатку № 3 до цього Регламенту визначено процедуру оцінки відповідності низьковольтного електричного обладнання (внутрішній контроль виробництва).

Так, внутрішній контроль виробництва є процедурою оцінки відповідності, за якою виробник або уповноважений представник, який виконує зобов'язання, встановлені в пункті 2 цього додатка, гарантує та заявляє, що низьковольтне електричне обладнання (далі - електрообладнання) відповідає вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання (далі - Технічний регламент), що застосовуються до нього.

Виробник або уповноважений представник повинен нанести національний знак відповідності на електрообладнання та скласти декларацію про відповідність згідно з вимогами пункту 2 додатка 4 до Технічного регламенту.

Виробник повинен скласти технічну документацію, визначену в пункті 3 цього додатка, яку він або уповноважений представник має зберігати на території України не менше ніж 10 років після дати випуску останнього виробу і надавати її для перевірки відповідним органам державного ринкового нагляду в установлених законодавством випадках.

У разі коли виробник не є резидентом України та не має уповноваженого представника в Україні, ці зобов'язання покладаються на особу, яка ввела електрообладнання в обіг на ринку України.

Згідно із п. 3 цього додатка технічна документація має надавати можливість оцінити відповідність електрообладнання вимогам Технічного регламенту та, наскільки це стосується такого оцінювання, включати проектування, виробництво та функціонування електрообладнання. До зазначеної документації мають бути включені:

загальний опис електрообладнання;

загальні конструкторські та виробничі креслення, електричні схеми та схеми вузлів, деталей тощо;

описи та пояснення, необхідні для розуміння зазначених креслень та схем і функціонування електрообладнання;

список стандартів, які повністю або частково застосовано, та описи прийнятих рішень для забезпечення положень щодо безпечності, визначених у Технічному регламенті, якщо стандарти не було застосовано;

результати виконаних проектних розрахунків, проведених перевірок тощо;

протоколи випробувань.

Згідно ДСТУ 3321:2003. Система конструкторської документації технічна документація - це сукупність документів, необхідних і достатніх для безпосереднього використання на усіх стадіях життєвого циклу продукції. До технічної документації належать конструкторська, технологічна, програмна документації, технічне завдання на розроблення продукції тощо.

Конструкторська документація - це сукупність конструкторських документів, що містять залежно від їх призначення дані, необхідні для розроблення, виготовлення, контролю, приймання, постачання, експлуатації виробу, в тому числі й ремонту.

Технологічна документація - це сукупність документів, які визначають технологічний процес виготовлення виробу. Різновиди цієї документації встановлюють у нормативних документах системи технологічної документації.

Позивач, обґрунтовуючи свої вимоги зазначає, що копії ескізних проектів, наданих відповідачу до перевірки, містять загальні конструкторські та виробничі креслення, описи та пояснення, необхідні для розуміння зазначених креслень та схем і функціонування електрообладнання, що суд вважає помилковим, оскільки ескізні проекти не відносяться до технічної документації в силу положень Регламенту N 1149, а є лише супровідною документацією, яка надається споживачам, разом із товаром під час реалізації продукції.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону N 2735-VI до особи, яка ввела продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважається такою, що ввела продукцію в обіг, застосовуються штрафні санкції у разі введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону), у тому числі нанесення знака відповідності технічним регламентам на продукцію, що не відповідає вимогам технічних регламентів, - у розмірі від п'ятисот до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 29 цього ж Закону в разі, якщо органом ринкового нагляду встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону, та формальної невідповідності), орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.

У разі якщо органом ринкового нагляду встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам та одночасно становить серйозний ризик, орган ринкового нагляду вживає обмежувальних (корегувальних) заходів, передбачених частиною першою статті 28 цього Закону.

Орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення формальної невідповідності, якщо цей орган встановить будь-яку таку невідповідність:

знак відповідності технічним регламентам було нанесено з порушенням вимог, визначених у відповідному технічному регламенті;

не було нанесено знак відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено відповідним технічним регламентом;

не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність не супроводжує продукцію, якщо її складення чи супроводження нею продукції передбачено відповідним технічним регламентом;

декларацію про відповідність було складено з порушенням вимог;

органу ринкового нагляду не надано доступу до технічної документації або вона є неповною;

вчинено інші порушення встановлених вимог, визначених у відповідному технічному регламенті як формальна невідповідність.

Перелік порушень встановлених вимог, які вважаються формальною невідповідністю, уточнюється у відповідних технічних регламентах.

У разі якщо органом ринкового нагляду за результатами аналізу повідомлення відповідного суб'єкта господарювання про виконання ним рішення про приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами чи усунення формальної невідповідності та/або перевірки стану виконання суб'єктом господарювання цього рішення, проведених відповідно до статті 34 цього Закону, встановлено, що невідповідність продукції встановленим вимогам не усунено або усунено частково, орган ринкового нагляду відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України методики вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів вживає таких обмежувальних (корегувальних) заходів: обмеження, заборона надання продукції на ринку, вилучення продукції з обігу, відкликання продукції.

Орган ринкового нагляду повідомляє про виявлену невідповідність продукції встановленим вимогам (крім формальної невідповідності) та обмежувальні (корегувальні) заходи, вжиті щодо такої продукції, призначеним органам з оцінки відповідності, які були залучені до оцінки відповідності цієї продукції вимогам технічних регламентів.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч.1 та 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, заперечуючи проти позову, належним чином обґрунтував правомірність прийнятих спірних рішень, а відтак, позовні вимоги ТОВ «Ромстал Україна» задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 158-163, 167, 186, 254, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Потоцька Н.В.

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

03 жовтня 2017 року.