Ухвала суду № 69312090, 04.10.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
813/3404/17
Номер документу
69312090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 жовтня 2017 року № 813/3404/17

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Н.А., ознайомившись з позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "Вузьке" до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Державного реєстратора прав на нерухоме майно Бірак Євгена Васильовича Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» про скасування рішення ,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла позовна заява від Товариство з обмеженою відповідальністю "Вузьке" до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Державного реєстратора прав на нерухоме майно Бірак Євгена Васильовича Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» про скасування рішення.

Відповідно до вимог ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.,

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вузьке» звернулося до суду з позовом до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Державного реєстратора прав на нерухоме майно Бірак Євгена Васильовича Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» у якому просить: «Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» Бірака Є.В., про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 6735400 від 11.07.2016 року; Визнати неправомірною бездіяльність Інспекції ДАБК у Львівській області щодо не реєстрації та внесення в реєстр - декларації про готовність до експлуатації об'єкта, реконструкція будівлі під готельний комплекс в селі Страдч по вул.. Підлісна, 1, Яворівського району Львівської області; Вважати зареєстрованою - декларацію про готовність до експлуатації об'єкта реконструкції будівлі під готельний комплекс в селі Страдч по вулиці Підлісна, 1 Яворівського району Львівської області; Зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» Бірака Євгена Васильовича провести державну реєстрацію права власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Вузьке» на нерухоме майно, а саме: нежитлову будівлю загальною площею 1506, 6 м., кв., що розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, село Страдч, вулиця Підлісна, будинок 1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Вузьке»».

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Статтею 47 КАС України прямо визначений склад осіб, які беруть участь у справі, а саме: сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Згідно з ч.1 ст.50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивач у прохальній частині позовної заяви зазначила вимоги до Інспекції ДАБК у Львівській області, тому доцільним є наголосити, що позивач зобов'язаний чітко визначити процесуальний статус Інспекції ДАБК у Львівській області у відповідності до приписів Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивач у прохальній частині позовної заяви просить, «Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» Бірака Є.В., про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 6735400 від 11.07.2016 року», однак до матеріалів долучає рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 02.10.2017 року за № 37359821.

В порушення вищезазначених норм позивачу слід зазначити, яке рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» Бірака Є.В., про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень слід скасувати.

При цьому під обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, розуміються конкретні юридичні факти, з настанням яких виникли спірні правовідносини.

Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) в редакції чинній на момент подання позову від 06.12.2016 року.

Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.

Відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як видно з позовної заяви, позивачем заявлено чотири позовні вимоги немайнового характеру.

Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить сплатити 6400, 00 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням зазначеного, позовну заяву подано без додержання положень, встановлених вище згаданими нормами Кодексу, тому відповідно до частини першої статті 108 КАС України її слід залишити без руху, зазначивши виявлені недоліки, спосіб їх усунення і встановлення строку для їх усунення.

На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу надати строк до 25 жовтня 2017 року для усунення недоліків, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.

У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кухар Н.А.