ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
14 серпня 2017 року
Справа № 808/2445/17
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Автогосподарство» Запорізької обласної ради про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі іменується – позивач) до Комунального підприємства «Автогосподарство» Запорізької обласної ради (далі іменується – відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з Комунального підприємства «Автогосподарство» Запорізької обласної ради на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2016 році у розмірі 101 972,76 грн.
За приписами пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі іменується – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з наступних підстав.
У відповідності до приписів частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За визначенням статті 1 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI (далі за текстом – Закон №3674-VI), судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Одночасно цей Закон визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.
Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, наведено у ч.2 ст. 3 Закону №3674-VI, а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.
Суд зауважує, що позивач не має пільг щодо сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону №3674-VI. З таких підстав позивач зобов’язаний додати до позову документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому цим Законом.
Зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України №3674-VI за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою судовий збір становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в сумі – 1600,00 гривень.
Крім того, позивачем до матеріалів адміністративного позову, на підтвердження направлення на адресу відповідача позовної заяви та доданих до неї документів, надано копію фіскального чеку від 03.08.2017.
Разом з тим, суд не приймає такий документ, як належний доказ підтвердження направлення відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки з нього неможливо встановити що саме було направлено відповідачу та за якою адресою.
Інших документів на підтвердження направлення відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів матеріали адміністративного позову не містять.
Відповідно до статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду до встановленої дати доказів направлення відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів, а також доказів сплати судового збору у розмірі та порядку, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Враховуючи наведене та керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Автогосподарство» Запорізької обласної ради про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 06 вересня 2017 року
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду до встановленої дати доказів сплати суми судового збору у розмірі та порядку визначеному Законом України “Про судовий збір”.
Роз’яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С. Лазаренко