Постанова № 69304305, 03.10.2017, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
03.10.2017
Номер справи
577/3699/17
Номер документу
69304305
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 577/3699/17

Провадження № 2-а/577/140/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"03" жовтня 2017 р. м. Конотоп

в складі: головуючого судді Галяна С.В.,

при секретарі Іваненко Н.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі Сумської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області про визнання неправомірними дій щодо не проведення з 1 січня 2016 року перерахунку пенсії та зобовязання здійснити перерахунок і виплату пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії, зобов'язати відповідача здійснити всі необхідні дії та перерахувати пенсію з 01 січня 2016 року у розмірі 95% грошового забезпечення і виплатити йому донараховану суму, а також зобов'язати відповідача звітувати суд про виконання рішення суду. Крім того просить допустити негайне виконання постанови суду в частині виплати суми пенсій у межах суми стягнення за один місяць. Свої вимоги обґрунтовує тим, що наказом начальника Управління внутрішніх справ Сумського обласного виконкому від 09.08.1980 року № 102 о/с він був прийнятий на службу в органи внутрішніх справ Українських УРСР. Проходив службу на різних посадах, з 01 вересня 1994 року на посаді начальника Конотопського міськрайонного відділу УБОЗ УМВС України в Сумській області. Наказом начальника УМВС України в Сумській області від 21.01.2001 року № 3 о/с був звільнений зі служби відповідно до пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України у звязку з вислугою років. Після звільнення ОСОБА_4 Управлінням пенсійного фонду України в Сумській області йому була призначена пенсія за вислугу років служби, яка неодноразово перераховувалася. У зверненні до відповідача ГУ ПФУ в Сумській області він просив перерахувати пенсію з урахуванням пункту В статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відповідно до якої розмір пенсії учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії повинен складати 95% грошового забезпечення для перерахунку, однак рішенням від 23.06.2017 року № 287/Б-11 відповідач, посилаючись на статтю 13 вищезгаданого закону зазначив, що розмір його пенсії буде обчислений виходячи з 70 % від суми грошового забезпечення та перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Таку відмову відповідача позивач вважає протиправною та такою, що суперечить чинному законодавству України та порушує його законні права та інтереси.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та прохає їх задовольнити.

Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_2 позов не визнала та пояснила, що ОСОБА_4 управління ПФ України вважає позовні вимоги ОСОБА_1 передчасними, що підтверджується наступним. По-перше, на обліку в Головному управлінні позивач перебуває як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі Закон № 2262). Відповідно до ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст. 51 цього Закону. Нормативним актом, що регулює питання проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262 є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок). Порядком передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України відповідні державні органи (органи Міністерства оборони) повідомляють у п'ятиденний строк ОСОБА_3 фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ОСОБА_3 фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм ОСОБА_4 управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (головні управління ОСОБА_3 фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі списки). ОСОБА_3 фонду України від 28.03.2017 року за № 9493/02-23 повідомлено ОСОБА_4 управління про те, що листом Міністерства внутрішніх справ від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 повідомлено щодо перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), призначених відповідно до Закону № 2262 з 01 січня 2016 року. ОСОБА_4 управління листом від 31.03.2017 року № 3293/03.2-05 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції- надіслало списки осіб, пенсії які підлягають перерахунку. Оскільки відповідно до ст. 8 Закону України Про пенсійне забезпеченні осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виплата пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то перерахунок та виплату перерахованої пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 буде забезпечено після виділення додаткових коштів Державного бюджету України. По-друге, вимога позивача зобов'язати ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області здійснити перерахунок пенсію у розмірі 95 % від грошового забезпечення є безпідставною, так як на момент призначення і по теперішній час, позивачеві виплачується 73 % від грошового забезпечення. У разі здійснення перерахунку пенсії відповідно до ч.2 ст. 13 Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (зі змінами, внесеними Законом України від 27.03.2014 № 1166 Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, які діють з 01.05.2014 року максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. Зазначені положення стосуються розміру пенсії за вислугу років як при її призначенні, так і при проведенні перерахунку. За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Отже, на час здійснення перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_4 управління зобовязано керуватися нормою статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, чинною на момент здійснення такого перерахунку. По-третє, вимога про зобов'язання Головного управління подати звіт про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня набрання рішенням законної сили, є передчасною, оскільки суд має встановити необхідність такого судового контролю. Проте вважає, вказану вимогу безпідставною.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Згідно ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст. 69 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 працював в органах внутрішніх справ та перебуває на обліку в Головному управлінні ОСОБА_3 фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (а.с.26,28).

Також, позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (Категорія 2) (а.с.4).

В звязку з цим ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ОСОБА_3 фонду України у Сумській області щодо здійснення перерахунку пенсії. ОСОБА_4 управлінням ОСОБА_3 фонду України в Сумській області листом від 23 червня 2017 року № 287/Б-11 повідомлено позивача, що перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України виходячи з 70 % від суми грошового забезпечення (а.с.11).

Відповідно до положень статті 63 Закону Україну «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (надалі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Щодо обов'язку відповідача здійснити перерахунок пенсії, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок), пунктом 1 якого встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк ОСОБА_3 фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

ОСОБА_3 фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі (далі - ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ОСОБА_3 фонду України.

Отже, виходячи з наведеного, зазначеним Порядком встановлена наступна послідовність дій: Міністерство внутрішніх справ України повідомляє ОСОБА_3 фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; ОСОБА_3 фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи ОСОБА_3 фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку ОСОБА_4 управлінням ОСОБА_3 фонду України; ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

28 березня 2017 року до відповідача був надісланий лист ОСОБА_3 фонду України від 28 березня 2017 року № 9493/02-23 з інформацією про отримання повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України про необхідність здійснення перерахунку пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 з 01 січня 2016 року (а.с.20).

Отже, у відповідача була наявна інформація, яка необхідна для вирішення питання про перерахунок пенсії, разом з тим, станом на час вирішення справи в суді жодних доказів здійснення перерахунку пенсії шляхом видачі відповідного розпорядження пенсійним органом надано не було. А посилання відповідача, що перерахунок розміру пенсії буде забезпечений після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України є необґрунтованим, оскільки відсутність бюджетного фінансування не може бути причиною невиконання покладених на відповідача зобов'язань.

Тому, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, а також надання відповідачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, суд приходить до висновку про неправомірність відмови позивачу у перерахунку пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року.

ОСОБА_3 фонду України від 23 червня 2017 року № 287/Б-11 щодо перерахунку та виплати пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету та при здійсненні перерахунку будуть застосовані норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з якою максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, на який посилається відповідач в поданих до суду запереченнях, є безпідставним, не ґрунтується на нормах закону. Право особи на здійснення перерахунку пенсії не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань. Крім того, відповідно до ст. 13 п «В» Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 %, до категорії 2, - 95 %. В свою чергу, ОСОБА_1 під час проходження служби в 1987 році брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесений в установленому законом порядку до категорії 2 (а.с.4).

Таким чином, враховуючи викладені обставини, порядок проведення перерахунку пенсії у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року було дотримано, а бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 є протиправною.

Доводи Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області про відсутність між сторонами спору не заслуговують на увагу, так як своїм листом відповідач фактично не задовольнив заяву ОСОБА_1 про здійснення перерахунку і виплати його пенсії, пославшись на відсутність додатково виділених коштів з Державного бюджету України, що є протиправною бездіяльністю.

Посилання відповідача на відсутність виділених з Державного бюджету коштів як на причину невиконання покладеного на нього обов»язку по проведенню перерахунку та виплати пенсії суд також не приймає до уваги, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов»язків, що узгоджується з усталеною практикою Європейського суду з прав людини (рішення в справах «Сук проти України», «Бурдов проти Росії»).

Згідно ч. 1 ст. 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Такий контроль здійснюється судом першої інстанції шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу. Тобто, дана стаття встановлює повноваження адміністративного суду щодо здійснення контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах з метою забезпечення їх повного, правильного і своєчасного виконання. Отже, зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт є виключно правом суду, і, відповідно, не може бути визначене в якості позовної вимоги в адміністративному позові.

З огляду на встановлені обставини справи, суд приходить до висновку про часткову обґрунтованість заявленого позову, а саме про обґрунтованість заявлених вимог в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Таким чином, аналізуючи всі докази у їх сукупності та обставини, якими обґрунтовувалися вимоги позивача та заперечення відповідача, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, і вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність відповідача у не проведенні перерахунку та виплаті перерахованої пенсії позивачу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою ОСОБА_1 пенсії, на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області №11/130-141(275) від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.ст.13, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року», у розмірі 95% грошового забезпечення без обмеження граничного розміру, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2016 року.

Частиною другою статті 257 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

При цьому пунктом 1 частини першої статті 256 КАС України передбачено, що постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць, виконуються негайно.

Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно набуває властивостей обов'язковості і підлягає виконанню не з моменту набрання ним законної сили, а негайно з часу його оголошення в судовому засіданні.

Отже аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку про те, що законодавець передбачає обов'язок відповідача добровільно і негайно виконати рішення суду про присудження виплатити пенсію і цей обов'язок полягає у тому, що у відповідача обов'язок видати пенсію у межах стягнення за один місяць виникає відразу після оголошення рішення суду, незалежно від того, чи буде дане рішення суду оскаржуватися.

Керуючись ст.ст. ст.ст. 8, 19 Конституції України, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.13,51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», ст.ст.2, 11, 17-20, 38, 71, 99-103, 158-163, 256, 267 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області у не проведенні перерахунку та виплаті перерахованої пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Зобов'язати ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою ОСОБА_1 пенсії, на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області №11/130-141(275) від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.ст.13, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року», у розмірі 95% грошового забезпечення без обмеження граничного розміру, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2016 року.

В іншій частині позову відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Постанова може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: ОСОБА_5