Постанова № 69296442, 03.10.2017, Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
03.10.2017
Номер справи
338/953/17
Номер документу
69296442
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 338/953/17

03 жовтня 2017 року смт.Богородчани

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді Битківський Л.М.,

секретаря Дякун М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Богородчани справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій відповідачів та покладення обовязку провести перерахунок і виплату пенсії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області та ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області у якому поставив питання про визнання протиправними дій відповідачів, які унеможливлюють проведення перерахунку його пенсії, що призначена на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Зокрема просить визнати протиправними дії ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, що проявились у видачі довідки про грошове забезпечення за останньою штатною посадою, яка необхідна для перерахунку пенсії, без урахування призначених йому надбавок за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 50%, за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 15%, а також зі зменшення розміру премії з 30% до 2,54 %.

Одночасно просить визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, яке відмовилось провести перерахунок та виплату йому пенсії починаючи з січня 2016 року без обмеження граничного розміру відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року та з урахуванням діючої редакції ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови КМУ №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Заявлені вимоги мотивує тим, що являється пенсіонером МВС України та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір його пенсії, обчислений, виходячи з грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 07 листопада 2007 року. Звільнявся з посади начальника 2-го сектору відділу візуального спостереження УОС УМВС в спеціальному званні майор.

Постановою КМУ від 11 листопада 2015 року №988 встановлені посадові оклади для поліцейських. Статтями 43 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (в діючій редакції) пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України, перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Як вбачається з довідки УМВС України, яка видана лише 13.06.2017 року, оклад за спеціальним званням майор становить 2000 грн.; посадовий оклад за рівноцінною посадою начальника сектору ГУНП - 2900 грн., надбавка за стаж служби в поліції в розмірі 30 відсотків, що значно більше, ніж він на даний час отримує.

26 липня 2017 року у звязку з відсутністю належного реагування на зміну законодавства зі сторони відповідачів, він подав письмову заяву якою повідомив головне управління ПФУ в Івано-Франківській області про зміну грошового забезпечення, надіславши заяву про перерахунок пенсії, до якої додав довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Однак листом від 01 серпня 2017 року ГУ ПФУ в Івано-Франківській області йому повідомлено, що питання проведення перерахунку пенсії буде розглянуто лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Вважає, що бездіяльність органів пенсійного фонду є протиправною. Як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ має право на перерахунок розміру пенсії виходячи з розміру грошового забезпечення встановленого постановою КМУ №988 від 11 листопада 2015 року.

Звертає увагу суду на те, що Постановою КМУ №45 від 13 лютого 2008 року встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Однак МВС, як державний орган, що у пятиденний строк з моменту запровадження змін у грошовому забезпеченні уповноважений був повідомити органи Пенсійного Фонду України про підстави перерахунку пенсій, в тому числі і його, свого обовязку не виконало.

Водночас, у п.4 Постанови ПФУ №3-1 від 30 січня 2007 року, зазначено, що заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Отже, вказана норма встановлює також право пенсіонера самостійно, направити документи про перерахунок пенсії до органів пенсійного фонду. Такий правовий висновок Верховного Суду України міститься у Постанові від 22 квітня 2014 року у справі №21-484/а13.

В судове засідання позивач подав заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник головного управління ПФУ в Івано-Франківській області в судовому засіданні заявлені вимоги не визнав. Пояснив, що Міністерством Внутрішніх справ України лише 22.03.2017 року листом №4019/02/22-2017 повідомлено Пенсійному Фонду України про те, що у Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ МВС від 17.02.2017 року №138 «Про затвердження переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, а деяких інших осіб», що прирівнюється посадам поліцейських», що дозволить у належний спосіб оформляти довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій. Тоді ж клопотало про направлення списку осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, пенсії яких підлягають перерахунку. Пенсійним Фондом України сформовано потребу у бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено її до Міністерства Соціальної політики України. Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області направлено до управління довідку від 13.06.2017 року про розмір грошового забезпечення позивача, до якої включено посадовий оклад та надбавки, передбачені законодавством для поліцейських, а також премію у розмірі, визначеному, як середній за грудень 2015 року. На підставі вказаної довідки ГУ ПФУ в Івано-Франківській області визнає необхідність проведення перерахунку пенсії позивача. Однак вказані дії може бути вчинено лише за наявності фінансового забезпечення виплати пенсій у новому розмірі, про що було повідомлено позивача. Враховуючи наведене, просила в задоволенні позову відмовити.

Представник УМВСУ в Івано-Франківській області в судове засідання не зявився, подав суду письмові заперечення у яких заявлені вимоги вважає такими, що не підлягають задоволенню. Вказав, що 06 листопада 2015 року набув чинності Закон України Про національну поліцію, відповідно до якого з даного числа перестали існувати органи міліції. 23 грудня 2015 року набрав сили Закон України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей, яким фактично пенсіонери ОВС прирівняні до поліцейських та їм гарантовано перерахунок пенсії відповідно до грошового утримання поліцейських згідно Постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. На підставі цього Ліквідаційною комісією УМВС в області підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку для перерахунку пенсії позивача. Підстав для включення до довідки про розмір грошового забезпечення позивача тих видів надбавок, які відсутні у згаданій постанові не було. Розмір премії у згаданій довідці визначено відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008 року №45 виходячи з середнього розміру, що фактично виплачений за грудень 2015 року. Тому просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно достатті 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцієючи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідностатті 17 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно частини 3статті 2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції Українивстановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений якКонституцією, так і Законами України.

Судом встановлено, що позивачу призначена пенсія згідноЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишньому працівнику органів внутрішніх справ. Законмає на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цимЗаконом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбаченихКонституцією Українита цимЗаконом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цимЗаконом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеногозаконом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

На час розгляду справи стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»має таку редакцію: Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Закономта членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Законупровадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цьогоЗакону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цьогоЗакону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Закономпенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цимЗаконом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другоюстатті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цимЗаконом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію заЗаконом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.

Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зістаттею 63 Законууповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.

29 грудня 2015 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей»і статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цьогоЗакону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 71 КАС Українипередбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачі в поданих ними запереченнях проти позову не спростували правомірності вимог позивача, а також тверджень останнього про протиправність їх бездіяльності в питаннях, що стосуються обов'язку проведення перерахунку пенсії.

Зокрема, заперечуючи проти задоволення позову представник ГУ ПФУ в Івано-Франківській області зазначає, що Головне управління не мало законних підстав для перерахунку призначеної позивачу пенсії з огляду на те, що до липня 2017 року не отримувало довідки про грошове забезпечення позивача від МВС і не могло здійснити перерахунок пенсії позивачу без такої довідки. А з липня 2017 року провести такий перерахунок не в змозі у звязку з відсутністю кошторисних призначень для фінансування даних витрат.

Така позиція відповідача на думку суду не ґрунтується на законі.

Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484/а13 дійшов правового висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.

Таким чином пенсіонер не позбавлений права самостійно ініціювати питання перерахунку пенсії і звернутись до органів Пенсійного Фонду України з заявою про перерахунок пенсії.

Судом встановлено, що позивач подав відповідачу письмову заяву про перерахунок пенсії 20.07.2017 року, надавши одночасно довідку, отриману від ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України у Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення поліцейського за посадою та званням, які мав позивач до виходу на пенсію.

За результатами розгляду заяви пенсіонера та доданих до неї документів пенсійний орган мав ухвалити рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії. Якщо для цього відповідач вважав за необхідне вчинити інші дії як то отримати додаткові відомості від МВС, він мав вчинити такі дії самостійно і з власної ініціативи.

Судом встановлено, що Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 01.08.2017 року №599/Г-15 відмовилось вчиняти дії щодо перерахунку пенсії, при цьому зіслалось на те, що можливо зробить це у майбутньому, за наявності додаткових коштів з Державного бюджету України.

Така позиція відповідача на думку суду є хибною.

Окремі питання призначення та перерахунку пенсії у звязку з реформуванням правоохоронних органів законодавець визначив у Законі України № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набув чинності 23 грудня 2015 року, тобто уже після прийняттяпостанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 яка діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Згідно п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженогопостановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 слідує, що інформацію про зміни у грошовому утриманні до органів Пенсійного фонду України з метою здійснення перерахунку пенсії позивачу було зобов'язане подати Міністерство внутрішніх справ України. Однак його бездіяльність, щодо виконання встановленого обовязку не звільняє органи Пенсійного Фонду України від виконання свого обовязку. Постанова КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» є нормативним актом, встановлює грошове забезпечення поліцейських, а з огляду на Закон № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» має стосуватись і колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Разом з тим, даючи оцінку доводам позивача щодо того, які види грошового забезпечення слід враховувати при здійсненні перерахунку пенсії, суд виходить з таких міркувань.

Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 2015 року

№ 4-рп/2015, даючи тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьоїстатті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним.

Таким чином, оскільки перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, введення яких є підставою для перерахунку пенсій зазначеної категорії осіб, визначається виключно законами України, то до розрахунку пенсії відповідно до зміненого законодавства ліквідаційною комісією правильно включено крім посадового окладу та окладу за спеціальним званням лише надбавку за стажу служби та надбавку за службу в умовах режимних обмежень.

Водночас, суд вважає необґрунтованим зменшення у довідці про грошове забезпечення розміру премії позивача.

Відповідно до ч.15 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій. Премія, як форма заохочення успіхів конкретного працівника у службі, не може ставитись в залежність від результатів роботи інших працівників чи визначатись, виходячи з усередненого показника, а повинна відповідати розміру фактичної за останньою штатною посадою, що бралась до розрахунку при оформлення пенсії. Така позиція відповідає змісту пп.2 п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яким встановлено право керівників органів Національної поліції здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби без обмежень конкретними розмірами. Посилання відповідачів на те, що до розрахунку має братись середній розмір премії за відповідною посадою у державному органі за місяць, що передував перерахунку пенсії, суд вважає не обґрунтованим, оскільки за таких умов, виходячи зі змісту ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія позивача підлягала би перерахунку щомісячно.

Тому враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Оскільки Пенсійнний Фонд України та його органи звільнені від сплати судового збору, то понесені позивачем судові витрати слід стягнути з ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області.

Керуючись ст.ст. 159-163 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо видачі позивачу довідки про грошове забезпечення із зменшенням розміру премії.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок призначеної позивачу пенсії відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року та з урахуванням діючої редакції ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», виходячи з розміру посадового окладу 2900 грн., окладу за спеціальним званням 2000 грн., надбавки за стаж служби у розмірі 30%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% та премії у розмірі 30 % і виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01 січня 2016 року.

Стягнути з ліквідаційної комісії МВС України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати у розмірі 640 грн. сплаченого судового збору.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя Битківський Л.М.