Єдиний державний реєстр судових рішень
10.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
03 жовтня 2017 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/1791/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а/1270/1791/2012 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 315757,85 грн,
ВСТАНОВИВ:
22 вересня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (далі позивач, УПФУ в м. Лисичанську) про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а/1270/1791/2012 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8» (далі відповідач, КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8») про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 315757,85 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.04.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 2а/1270/1791/2012. Виконавчий лист по справі № 2а/1270/1544/2012 отриманий позивачем 18.05.2012. Постановою державного виконавця від 01.06.012 відкрито виконавче провадження ВП № 32893769. У звязку із набраннями 11.08.2013 чинності Законом України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі Закон № 406-VII), яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України та внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема, і в Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», функції органів Пенсійного фонду України з адміністрування єдиного внеску передані до органів доходів і зборів. На виконання вимог закону УПФУ в м. Лисичанську передано заборгованість платників єдиного внеску до Головного управління ДФС у Луганській області (далі ГУ ДФС у Луганській області). На підставі викладеного позивач просив замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача - УПФУ в м. Лисичанську, його правонаступником ГУ ДФС у Луганській області.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у заяві про заміну сторони виконавчого провадження зазначив клопотання про розгляд заяви за його відсутності (арк. спр. 43 зв., 56).
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на заяву про заміну сторони виконавчого провадження не надав (арк. спр. 51).
Представник заінтересованої особи ГУ ДФС у Луганській області, у судове засідання не прибув, про дату, час та місце повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив, відзив на заяву про заміну сторони виконавчого провадження не надав (арк. спр. 61).
Враховуючи положення частини шостої статті 128 та частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.04.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 2а/1270/1791/2012 в частині процесуальних документів: ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 01.03.2012 про відкриття провадження у адміністративній справі, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 29.03.2012 та документів по справі: позовної заяви від 27.02.2012 № 1763/09-10 Управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8», довідки з Єдиного державного реєстру підприємства та організацій України (арк. спр. 36-37, 46-47).
З матеріалів відновленого судового провадження встановлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 29.03.2012 у справі № 2а/1270/1791/2012 позовні вимоги УПФУ в м. Лисичанську Луганської області задоволено повністю, стягнуто з Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8» на користь УПФУ в м. Лисичанську Луганської області заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 315757,85 грн (арк. спр. 23-25).
У справі 11.05.2012 видано виконавчий лист, що підтверджено його копією, наявною у матеріалах справи (арк. спр. 44).
Постановою державного виконавця від 01.06.2012 відкрито виконавче провадження ВП № 32893769 з виконання цього виконавчого листа, що підтверджено копією постанови про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 45, 55).
Законом України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі Закон № 406-VII) внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Закон № 2464-VI).
Зокрема, частиною першою статті 12 Закону № 2464-VI, тут і надалі положення Закону наведено в редакції Закону № 406-VII, визначено, що завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.
Відповідно до положень пунктів 2 та 3 частини другої статті 12 Закону № 2464-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
З огляду на положення пункту 3-1 частини першої статті 1 Закону № 2464-VI центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну і митну політику, є органи доходів і зборів.
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону № 406-VII визначено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Згідно з пунктом 4 Прикінцевих положень Закону № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Системним аналізом вищевикладеного встановлено, що функції органів Пенсійного фонду України з адміністрування єдиного внеску передані до органів доходів і зборів, які, у свою чергу, відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» реорганізовані у відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.
Отже, з вищевикладеного судом встановлено, що на даний час забезпечення збору та здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Державної фіскальної служби України.
Актом про передачу даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску до органів МДЗУ від 07.10.2013, затвердженим в.о. начальника УПФУ в м. Лисичанську Луганської області 07.10.2013, та додатком до цього акту підтверджено передачу заборгованості КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 8» по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 928909,58 грн, у тому числі 315757,85 грн, яка стягнута за постановою суду від 29.03.2012, від УПФУ в м. Лисичанську Луганської області до ГУ ДФС у Луганській області (арк. спр. 58-60).
Таким чином, на даний час ГУ ДФС у Луганській області є належним стягувачем у виконавчому провадженні № 32893769, відкритому за виконавчим листом № 2а/1270/1791/2012 від 11.05.2012.
Відповідно до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі 2а/1270/1791/2012 задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні № 32893769, відкритому за виконавчим листом № 2а/1270/1791/2012 від 11.05.2012, стягувача з Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, м. Лисичанськ, Луганська область, вул. Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) на Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_1
�у за виконавчим листом № 2а/1270/1791/2012 від 11.05.2012.
Відповідно до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі 2а/1270/1791/2012 задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні № 32893769, відкритому за виконавчим листом № 2а/1270/1791/2012 від 11.05.2012, стягувача з Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, м. Лисичанськ, Луганська область, вул. Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) на Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_1