Постанова № 69265152, 14.09.2017, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
14.09.2017
Номер справи
766/9419/17
Номер документу
69265152
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/9419/17

Пров. №3/766/7148/17

14.09.2017 Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді:Рєпіна К.К.,

при секретарі: Капітоновій А.Ф.,

за участю представника

Херсонської митниці ДФС:ОСОБА_1,

адвоката: ОСОБА_2

розглянувши матеріали, направлені Херсонською митницею ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 області Таджикістан, зареєстрований за адресою: АРК, смт.Гвардійське, вул. Толбухіна, 4, ІНПП судом встановлено не було, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 МКУ,-

встановив:

24 березня 2017 р. близько 20 години 30 хвилин у зону митного контролю контрольного пункту в'їзд-виїзд «Чонгар» відділу митного оформлення № 2 митного поста «Херсон-Центральний» Херсонської митниці ДФС, у напрямку з материкової частини України до тимчасово окупованої території АР Крим, в'їхав транспортний засіб марки «Daewoo», модель Lanos, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова У60ТР696Е40031057, в якій слідували два громадянина: водій транспортного засобу громадянин України ОСОБА_4, що є власником даного т/з та пасажир громадянин України ОСОБА_3. В ході проведення митного контролю інспекторським складом Херсонської митниці ДФС громадянину України ОСОБА_3 було запропоновано заповнити митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності, затвердженою постановою КМУ від 21.05.2012 р. №431. Після заповнення митної декларації громадянином України ОСОБА_3, митна декларація була прийнята до оформлення шляхом проставляння на ній відбитка митного забезпечення, а саме: штампу «Під митним контролем». В митній декларації громадянин України ОСОБА_3 вказав, що переміщує з собою тільки ручну поклажу. Під час проведення митного огляду інспекторським складом Херсонської митниці ДФС спільно з інспекторами ДПСУ транспортного засобу громадянина України ОСОБА_4 у багажному відсіку автомобіля було виявлено запчастину для автомобіля, а саме: автоматичну коробку перемикання передач, яка належить громадянину України ОСОБА_3, яку він не заявив при усному та письмовому декларуванні.

На підставі ст. 511 МК України працівниками митниці вилучено: автоматичну коробку перемикання передач для автомобіля (заводське маркування «GM 96025664, № партії 0958730».

Представник Херсонської митниці в судовому засіданні підтримав протокол на підставах викладених у ньому та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст.472 МК України.

ОСОБА_3 у судове засідання не зявився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом розміщення на сайті судової влади України обяви. Крім того, представник ОСОБА_3 - Адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_3 знає про час та місце розгляду справи, проте зараз перебуває у АР Крим та не може зявитись за сімейними обставинами.

Адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні провину ОСОБА_3 не визнав, пояснив, що останній не записав до митної декларації зазначену автоматичну коробку перемикання передач для автомобіля, оскільки вона відноситься до його особистих речей. Крім того, просив звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення посилаючись на те, що вказаним правопорушенням не завдано жодної шкоди громадським та державним інтересам.На підставі викладеного, просив закрити провадження по справі, обмежитись усним зауваженням, вилучені речі повернути власнику.

Пунктом 3.2 статті 3 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» № 1636-VІІ від 12.08.2014 (далі - Закону) визначено, що у межах ВЕЗ «Крим» створюється вільна митна зона, що за своїм функціональним типом є одночасно вільною митною зоною комерційного, сервісного та промислового типу, згідно ст. 430 Митного кодексу України.

Відповідно до п.6.3 ст. 6 Закону «митні формальності, пов'язані з переміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення та громадян через адміністративний кордон ВЕЗ Крим", здійснюються у зонах митного контролю, розташованих у місцях, визначених у статті 329 Митного кодексу України, як при переміщенні через митну територію України».

Відповідно до п. 29 ст. 4 Митного кодексу України «митні формальності» - сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і органами доходів і зборів з метою дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.

Згідно із п.57 ст. 4 Митного кодексу України «товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередач».

Відповідно до п. 2 ст. 9 Митного кодексу України території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України.

Відповідно до п. 1 ст. 10 Митного кодексу України межі митної території України є митним кордоном України.

Відповідно до ч. 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений Митним кодексом України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний в України.

Факт скоєння ОСОБА_3 правопорушення підтверджується: протоколом про порушення митних правил №0057/50800/17 від 25.03.2017р., митною декларацією для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, у якій ОСОБА_3 вказав, що переміщує лише ручну поклажу, актом про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, у якому зазначено, що під час митного огляду у ОСОБА_3була виявлена без ознак приховування вищезазначена автоматична коробка перемикання передач для автомобіля, протоколами опитування у справі про порушення митих правил, у яких ОСОБА_3 визнав, що він не задекларував належну йому автоматичну коробку перемикання передач для автомобіля, а ОСОБА_4 пояснив, що автоматична коробка передач належить ОСОБА_3, іншими матеріалами справи.

Таким чином, ОСОБА_3 вчинив порушення митних правил відповідальність за яке передбачена ст.472 Митного кодексу України, а саме: недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обовязковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Доводи Адвоката ОСОБА_2 про те, що автоматична коробка передач, у розумінні ст.370 МК України, належить до особистих речей ОСОБА_3, суд до уваги не приймає, оскільки вона не входить до переліку особистих речей, визначених ст.370 МК України та захисником не доведено, що вказана деталь автомобіля була необхідна ОСОБА_3 для забезпечення його повсякденних потреб. Суд не вважає, що вказане правопорушення є малозначним, з огляду на вартість предмета правопорушення та те, що вказане правопорушення посягає на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до висновку Управління товарознавчої, інженерно технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 18649 грн. 60 коп.

Дослідивши матеріали протоколу, враховуючи характер скоєного правопорушення, обставини за яких воно було скоєне, особу порушника, керуючись ст. 472 МКУ, -

постановив:

ВизнатиОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, штраф в розмірі 18649 грн. 60 коп. з конфіскацією вилучених товарів: автоматичної коробки перемикання передач для автомобіля.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Херсонської митниці ДФС витрати за зберігання предметів правопорушення в сумі 174 грн. 90 коп.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн.

(р/р 31210206700002, ККД 22030101, МФО 852010, Код за ЄДРПОУ 37959779, Отримувач: УДКСУ у м.Херсоні, Банк: ГУДКСУ у Херсонській області).

Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Херсонський міський суд Херсонської областіпротягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяОСОБА_5

ів через митний кордон України.

Відповідно до висновку Управління товарознавчої, інженерно технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 18649 грн. 60 коп.

Дослідивши матеріали протоколу, враховуючи характер скоєного правопорушення, обставини за яких воно було скоєне, особу порушника, керуючись ст. 472 МКУ, -

постановив:

ВизнатиОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, штраф в розмірі 18649 грн. 60 коп. з конфіскацією вилучених товарів: автоматичної коробки перемикання передач для автомобіля.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Херсонської митниці ДФС витрати за зберігання предметів правопорушення в сумі 174 грн. 90 коп.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн.

(р/р 31210206700002, ККД 22030101, МФО 852010, Код за ЄДРПОУ 37959779, Отримувач: УДКСУ у м.Херсоні, Банк: ГУДКСУ у Херсонській області).

Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Херсонський міський суд Херсонської областіпротягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяОСОБА_5