
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
29 вересня 2017 року
справа № 808/1071/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Шлай А.В., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі №808/1071/17 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01 вересня 2017 року апеляційна скарга Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі №808/1071/17 залишена без руху з підстави несплати судового збору.
На виконання вимог, викладених у зазначеній ухвалі, на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС у Запорізькій області надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків для сплати судового збору. Заявник апеляційної скарги вказує на неправильність визначення судом апеляційної інстанції суми судового збору, що підлягає сплаті, оскільки сума грошового зобов’язання, яка визначена спірним податковим повідомленням-рішенням, складає 86256 грн. 70 коп., а не 862506 грн. 70 коп.
Розглянувши доводи, викладені у зазначеному клопотанні, суд встановив, що адміністративний позов, поданий ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" до суду першої інстанції містив одну майнову вимогу - про скасування податкового повідомлення-рішення №0001141201 від 30.01.2017 року, яким визначена сума грошового зобов’язання у розмірі 86256 грн. 70 коп.; одну вимогу немайнового характеру – про визнання протиправними дій щодо проведення камеральної перевірки.
Зі змісту спірного податкового повідомлення-рішення №0001141201 від 30.01.2017 року вбачається, що сума податкового зобов'язання у цифровому виразі зазначена як 862506грн. 70коп., натомість літерами прописано: "Вісімдесят шість тисяч двісті п'ятдесят грн. 67 коп.". Також, розрахунок розміру штрафних санкцій до спірного податкового повідомлення-рішення у графі "Сума сплаченого боргу, грн" містить суму у цифровому виразі - 862506.7. (а.с.8).
Суд першої інстанції, у свою чергу, при розгляді адміністративного позову встановив, що сума грошового зобов’язання, яке оспорюється позивачем, складає 86256 грн. 70 коп.
Таким чином, при визначенні суми судового збору, яка підлягає сплаті за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, необхідно виходити із розміру визначеного спірним податковим повідомленням-рішенням грошового зобов’язання - 86256 грн. 70 коп.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
При поданні до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою розмір ставок судового збору становив 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2017 року - 1600грн.).
Відтак, за подачу адміністративного позову сума судового збору, яка підлягала сплаті на момент звернення позивача до суду становила 1293грн. 77коп. (86250,67-1,5%=1293,77), за подання апеляційної скарги 1423грн. 15коп. (1293,77*110%=1423,15).
За подання адміністративного позову немайного характеру юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 1600грн., за подання апеляційної скарги - 1760грн. (1600*110%=1760).
Таким чином, оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала загальна сума судового збору - 2893грн. 77коп. (1293,77+1600=2893,77), при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 3183грн. 15коп. (2893,77*110%=3183,15) за наступними реквізитами:
Отримувач коштів УК у Шевченківському районі м. Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО) 805012
Рахунок отримувача 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
У зв’язку з вищенаведеним, вважаю за необхідне продовжити наданий апелянту ухвалою суду від 01 вересня 2017 року строк на усунення недоліків апеляційної скарги та надати можливість у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали подати документ про оплату судового збору в розмірі 3183грн. 15коп.
Керуючись ст. ст. 102, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Задовольнити клопотання Головного управління ДФС у Запорізькій області про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі №808/1071/17 та надати десятиденний строк з дати отримання цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі та порядку, передбаченому чинним законодавством.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Шлай