Ухвала суду № 69257239, 26.09.2017, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.09.2017
Номер справи
909/852/15
Номер документу
69257239
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу

26 вересня 2017 р. Справа № 909/852/15 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі судового засідання Сегін І. В., за участю ліквідатора ОСОБА_1, представника ОСОБА_2 ОДПІ ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій Мізунь",

в с т а н о в и в:

26 серпня 2015 р., господарський суд Івано-Франківської області порушив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Санаторій Мізунь", ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів, розпорядником майна призначив арбітражного керуючого ОСОБА_1

Ухвалою від 08 грудня 2015 р., за результатами попереднього засідання, було затверджено реєстр вимог кредиторів боржника на загальну суму 1 139 011 грн 69 коп., в т. ч. окремо внесені до реєстру вимог кредиторів боржника грошові вимоги ТОВ "Фінансова компанія "Декра" в сумі 298 000 грн як такі, що забезпечені заставою майна боржника.

16 грудня 2015 р., на загальних зборах кредиторів боржника обрано комітет кредиторів, до якого увійшли ОСОБА_2 ОДПІ та Старомізунська сільська рада.

19 лютого 2016 р., суд виніс постанову, відповідно до якої ТОВ "Санаторій Мізунь" визнав банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначив арбітражного керуючого ОСОБА_1

Повідомлення про визнання ТОВ "Санаторій Мізунь" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури було оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 19 лютого 2016 р.

Після оприлюднення повідомлення про визнання ТОВ "Санаторій Мізунь" банкрутом до суду звернулись із відповідними заявами про поточні грошові вимоги до боржника ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція та Старомізунська сільська рада.

27 квітня 2016 р., заяву ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції суд повернув без розгляду.

Ухвалою від 28 квітня 2016 р. грошові вимоги Старомізунської сільської ради в сумі 89 236 грн 73 коп. суд визнав як вимоги третьої черги задоволення.

14 лютого та 30 травня 2017 р., строк ліквідаційної процедури у даній справі суд продовжував до 19 травня та 19 серпня 2017 р. відповідно.

15 серпня 2017 р., до канцелярії суду від ліквідатора надійшли звіт, ліквідаційний баланс банкрута та клопотання про їх затвердження.

Ухвалою від 17 серпня 2017 р. розгляд справи суд призначив на 26 вересня 2017 р.

В судовому засіданні ліквідатор та представник кредитора просили суд затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ТОВ "Санаторій Мізунь" як юридичну особу ліквідувати, провадження у справі припинити.

Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута. Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Як пояснив в судовому засіданні ліквідатор, в ході ліквідаційної процедури було виявлено нерухоме майно банкрута, яке було включене до ліквідаційної маси та реалізоване шляхом проведення торгів у формі аукціону. Грошові кошти, отримані внаслідок продажу на аукціоні цілісного майнового комплексу банкрута, були спрямовані на погашення кредиторської заборгованості, оплату грошової винагороди арбітражному керуючому та відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов'язаних з виконанням повноважень у даній справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що повністю були задоволені грошові вимоги заставного кредитора, вимоги першої, третьої черг та частково шостої черги; незадоволеними залишились грошові вимоги ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції в сумі 299 609 грн 50 коп. нарахованої пені.

Відповідно до наданих ліквідатором пояснень, передача документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, до архівної установи не була здійснена у зв'язку з відсутністю таких документів.

Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" поточний рахунок банкрута був закритий.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що звіт ліквідатора 10 серпня 2017 р. був схвалений комітетом кредиторів боржника.

Відповідно ч. 2 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

На підставі викладеного, за результатами розгляду даної справи, дослідивши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс банкрута, заслухавши пояснення ліквідатора та представника кредитора, суд дійшов висновку, що для виявлення майнових активів боржника з метою задоволення вимог кредиторів ліквідатором виконані всі необхідні дії та покладені на нього Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обов'язки, у зв'язку з чим слід затвердити поданий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати банкрута як юридичну особу та припинити провадження у даній справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

За змістом частин 1, 4 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у випадку, затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Керуючись статтями 2, 45, 46, 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд

у х в а л и в:

звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій Мізунь" - затвердити.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій Мізунь" (77543, Івано-Франківська обл., Долинський район, с. Новий Мізунь, вул. Ровенька, буд 1; ідентифікаційний код 32447325) як юридичну особу - ліквідувати.

Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, згідно з ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", - вважати погашеними.

Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Дію мораторію на задоволення вимог кредиторів - припинити.

Провадження у справі № 909/852/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій Мізунь" - припинити.

Копію цієї ухвали надіслати учасникам у справі про банкрутство, державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за місцезнаходженням банкрута.

СуддяТкаченко І. В.