
Справа № 815/4965/17
УХВАЛА
29 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства «Ізмаїл Євротрансавто» до Одеської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Публічне акціонерне товариство «Північтранс», Приватне підприємство «Діамант» про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов позов Приватного підприємства «Ізмаїл Євротрансавто» до Одеської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Публічне акціонерне товариство «Північтранс», Приватне підприємство «Діамант» про визнання протиправним та скасування рішення конкурсного комітету, створеного організатором (Одеською обласною державною адміністрацією в особі Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури) №3 від 03.08.2017 року про визнання ПАТ «Північтранс» переможцем конкурсу на об'єкти №3 (маршрут Ізмаїл АС- Василівка) та № 50 (маршрут Ізмаїл АС - Болград АС), а також перевізника - претендента, який за результатами розгляду заяв посів друге місце (ПП «Діамант»); зобов'язання відповідача провести засідання конкурсного комітету по визначенню перевізників по об'єкту конкурсу №3 (маршрут Ізмаїл АС - Василівка) та об'єкту №50 (маршрут Ізмаїл АС - Болград АС), на підставі документів, поданих для участі в конкурсі перевізниками - претендентами до 14.07.2017 року включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до п. 4) ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Проте даний адміністративний позов зазначеним вимогам не відповідає.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з п. 9) ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Отже, відповідачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень або його посадова чи службова особа.
Так, відповідачами в даному адміністративному позові позивачем зазначено Одеську обласну державну адміністрацію, проте позовна вимога про скасування рішення звернута до конкурсного комітету, створеного організатором. Разом з тим, в адміністративному позові не визначений статус конкурсного комітету, а особа якою він створений - Одеська обласна державна адміністрація в особі Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури, зазначена в дужках. При цьому Одеська обласна державна адміністрація та Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури є окремими юридичними особами, проте статус останнього в даному адміністративному позові також не визначено.
Таким чином позивачу необхідно визначити коло відповідачів відповідно до вимог КАС України, а у разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, з викладенням відповідних обставин в обґрунтування адміністративного позову та наданням відповідних доказів.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом зазначення найменування належного відповідача чи відповідачів із визначенням змісту позовних вимог, щодо кожного з них, а також шляхом надання копій адміністративного позову після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Приватного підприємства «Ізмаїл Євротрансавто» до Одеської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Публічне акціонерне товариство «Північтранс», Приватне підприємство «Діамант» про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 23 жовтня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук