КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про закінчення підготовчого провадження та призначення
справи до судового розгляду
29 вересня 2017 року №810/2420/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніка" до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання незаконними та скасування рішень, визнання незаконною бездіяльності і зобов'язання вчинити певні дії,
За участю представників сторін:
від позивача - Антохов Я.С., довіреність №01/11 від 01.09.2017
від відповідача-1 Пальцун С.О., довіреність від 14.08.2017 №53/9/10-13-10-25
від відповідача-2 Пальцун С.О., довіреність від 17.08.2017 №2705/9/10-36-10
від відповідача-3 Пальцун С.О., довіреність від 04.09.2017 №99-99-10-17/10/54
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Аніка" з позовом до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України, в якому просить суд:
- визнати незаконним і скасувати рішення Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області від 16.12.2016 №299 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Аніка";
- визнати незаконним і скасувати рішення Головного управління ДФС у Київській області від 24.02.2017 №956/10/10-36-12-02 про результати розгляду скарги;
- визнати незаконною бездіяльність Державної фіскальної служби України, яка полягає у нерозгляді протягом встановленого пунктом 56.8 статті 56 Податкового кодексу України 20-денного строку з дня отримання скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніка" від 03.04.2017 №128/04-17;
- визнати незаконним і скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 22.05.2017 вих. №10822/6/99-99-12-03-01-15;
- зобов'язати Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області відновити у Реєстрі платників податку на додану вартість запис про реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніка" (код за ЄДРПОУ 33077997, індивідуальний податковий номер платника ПДВ 330779910135, свідоцтво №13854392 про реєстрацію платника ПДВ).
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.09.2017 відкрито провадження в адміністративній справі №810/2040/17 та розпочато підготовку справи до судового розгляду.
У попереднє судове засідання, призначене на 29.09.2017, з'явились представник позивача та представник відповідачів.
Судом встановлено, що позивачем у позовній заяві в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору зазначено Києво-Святошинську місцеву прокуратуру Київської області.
В обгрунтування необхідності залучення Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, позивач зазначає, що під час судового розгляду у цій справі та під час винесення рішення суду, за результатами такого розгляду, може бути вчинене кримінальне правопорушення, а тому існує необхідність надати доступ прокуратурі до спору і втрутитися у спір на боці позивача.
Суд зазначає, що зазначене обґрунтування не стосується ані підстав позову, ані предмету спору у даній справі, який, у свою чергу, стосується виключно правовідносин, що виникли між позивачем і податковими органами, про що також зазначає і сам позивач у позові.
Приписами ч.2 ст.53 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
При цьому суд наголошує, що встановлення порушень закону під час розгляду справи може бути підставою для постановлення судом окремої ухвали і направлення її відповідним органам, в т.ч. органам прокуратури, для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушення закону.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для залучення Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
У попередньому судовому засіданні суд уточнив позовні вимоги позивача, з'ясував питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначив факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які належить доказувати; з'ясував якими доказами сторони можуть обґрунтувати свої доводи чи заперечення.
Враховуючи, що попереднє судове засідання проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку, та зважаючи на те, що сторонами не було подано заяв про врегулювання спору, відмови від позову чи визнання адміністративного позову, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками підготовчого провадження суд постановляє ухвалу про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
У судовому засіданні 29.09.2017 були проголошені вступна та резолютивна частини ухвали. Повний текст ухвали складений та підписаний 02.10.2017.
Керуючись статтями 53, 110, 111, 114, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.
2. Закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду на 09 жовтня 2017 року о 15:00 год. Справа розглядатиметься колегією у складі головуючого судді Кушнової А.О., суддів Панової Г.В., Панченко Н.Д.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
3. Витребувати від Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області копію Положення та інших документів, які визначають повноваження Комісії по анулюванню свідоцтва платника податку на додану вартість; у разі відсутності такого Положення надати письмові пояснення про те, чим визначені повноваження Комісії по анулюванню свідоцтва платника податку на додану вартість станом на 16.12.2016 року.
4. Викликати для участі в судовому засіданні сторони (їх представників).
5. Копію ухвали суду разом із інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кушнова А.О.