Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2009 р. справа № 2а-20000/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Мезенцев В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-фінансова компанія «Міда-ЛГ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У жовтні 2009 року Державна податкова інспекція у Київському районі міста Донецька звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-фінансова компанія «Міда-ЛГ» має заборгованість перед бюджетом, яка утворилася наступним чином.
Актом перевірки від 07 липня 2008 року № 943 встановлено порушення з боку відповідача пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень - грудень 2007 року (фактично подані 17 червня 2008 року). На підставі акту податковим органом прийнято повідомлення-рішення від 07 липня 2008 року № 0005921640/0, яким на підставі пп. 17.1.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовані фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, тобто 1360 грн. Відповідач частково сплатив заборгованість в сумі 4,09 грн., залишок в сумі 1355,91 грн. сплачено не було.
Актом перевірки від 07 липня 2008 року № 941 встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» від 20 травня 1993 року № 56/93, п. 3 Положення про комунальний податок на території міста Донецька від 25 вересня 1998 року № 3/12, а саме несвоєчасне подання податкової звітності з комунального податку за серпень - грудень 2007 року, січень - квітень 2008 року. На підставі акту податковим органом прийнято повідомлення-рішення від 07 липня 2008 року № 0005921540/0, яким на підставі пп. 17.1.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовані фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, тобто 1 530 грн. За рахунок переплати суму зменшено на 3,05 грн., тому сума податкового боргу становила 1 526,95 грн., які відповідачем сплачені не були.
Просила стягнути з відповідача виниклу заборгованість: з податку на додану вартість – 1 355,91 грн., з комунального податку - 1 526,95 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-фінансова компанія «Міда-ЛГ» є юридичною особою і як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі міста Донецька.
У серпні 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 07 липня 2008 року № 943, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень - грудень 2007 року – граничний строк подання сплинув 20 числа кожного наступного місяця за звітним, а фактично подані 17 червня 2008 року.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 07 липня 2008 року № 0005921640/, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 1 360 грн.
Відповідач частково сплатив заборгованість в сумі 4,09 грн., залишок в сумі 1355,91 грн. сплачено не було.
За результатами невиїзної документально перевірки своєчасності подання податкової звітності складено акт від 07 липня 2008 року № 941, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» від 20 травня 1993 року № 56/93, п. 3 Положення про комунальний податок на території міста Донецька від 25 вересня 1998 року № 3/12, а саме несвоєчасне подання податкової звітності з комунального податку за серпень 2007 року - квітень 2008 року - граничний строк подання сплинув 20 числа кожного наступного місяця за звітним, а фактично подані 17 червня 2008 року.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 07 липня 2008 року № 0005921540/0, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 1 530 грн.
За рахунок переплати суму зменшено на 3,05 грн., тому сума податкового боргу становила 1 526,95 грн., які відповідачем сплачені не були.
Податкові повідомлення-рішення через повернення їх у зв’язку з відсутністю адресата за юридичною адресою розміщені на дошці податкових оголошень, що податковим органом відображено у відповідному акті.
Податкові повідомлення-рішення платником податків оскаржені не були.
В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша - від 12 грудня 2008 року №1/2694, друга - від 06 березня 2009 року №2/238, які через невручення відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень, що податковим органом відображено у відповідних актах.
Вказані заходи не призвели до сплати податкового боргу.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пп. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Оскільки платник податків не подавав декларації у встановлений законодавством строк, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штрафи в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Рішення податкового органу, в яких визначені суми штрафних санкцій, в порядку, передбаченому законодавством, до контролюючого органу оскаржені не були.
Відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій є податковим боргом, який підлягає примусовому стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-фінансова компанія «Міда-ЛГ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-фінансова компанія «Міда-ЛГ» (код ЄДРПОУ 35035723) на користь держави:
- в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість 1 355 (одну тисячу триста п’ятдесят п’ять грн. 91 (дев’яносто одну) коп. на р/р 31110029700006, код платежу 14010100, одержувач Державний бюджет Київського району, ОКПО 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
- в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку 1 526,95 (одну тисячу п’ятсот двадцять шість) грн. 95 (дев’яносто п’ять) коп. на р/р 33212828700006, код платежу 16010200, одержувач Державний бюджет Київського району, ОКПО 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.