Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2009 р. справа № 2а-18563/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
при секретарі Химич М.В.
представника позивача Костантінеді О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дружківка до Приватного підприємства «Юл-Ан» про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В
Державна податкова інспекція у м. Дружківка звернуласть до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Юл-Ан» про стягнення податкового боргу, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції м. Дру4жківка та є платником податків. Відповідач має податкову заборгованість в загальному розмірі 13452,71 грн., з яких податок на прибуток у сумі 2041,37 грн., податок на додану вартість у сумі 11352,22 грн. та комунальний податок в сумі 59,50 грн. Вказану суму заборгованості позивач просив стягнути з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просили стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 13452,71 грн.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, заяви про відкладення судового засідання не надходило. За таких обставин, на підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у м. Дружківка є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Приватне підприємство «Юл-Ан» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Дружківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрації № 225 від 10.04.2007 року, перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції м. Дружківка та є платником податків.
У відповідача існує заборгованість зі сплати податків на загальну суму13752,71 грн., з яких податок на прибуток у сумі 2041,37 грн., податок на додану вартість у сумі 11352,22 грн., комунальний податок у сумі 59,50 грн.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст .2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів – суб’єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 зазначеного Закону передбачено, що податок на звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток на звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до п. 6.1 ст. 6 цього Закону.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на прибуток є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Податкове зобов’язання з податку на прибуток у сумі 2041,37 грн. визначено податковими деклараціями № 24116 від 11.02.2008 року на суму 1781 грн. (а.с. 7), податковою декларацією № 6679 від 08.05.2008 року на суму 438 грн. (а.с. 8-9), податковою декларацією № 20831 від 10.11.2008 року на суму 438 грн. (а.с. 10-11), податковою декларацією № 28048 від 09.02.2009 року на суму 5459 грн. (а.с. 14-15), податковою декларацією № 6917 від 20.05.2009 року на суму 25 грн. (а.с. 16-17).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, з урахуванням викладених обставин з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на прибуток з основного платежу в розмірі 2041,37 грн.
Податкове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 11352,22 грн., з урахуванням переплати в сумі 0,23 грн. та сплаченої відповідачем суми у розмірі 2500 грн., визначено податковим повідомленням-рішенням від 05.02.2008 року за № 0000141520/0 (.а.с. 18), яке складається із штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 2,9 грн., податковим повідомленням-рішенням від 23.06.2008 року за № 0000691520/0 (а.с. 20), яке складається із штрафних санкцій в сумі 170 грн., податковим повідомленням-рішенням від 19.02.2009 року за №000026/1520/35062254 (а.с. 30), яке складається з суми податку 3339,27 грн. та штрафних санкцій в сумі 166,96 грн., податковою декларацією № 1488 від 20.02.2008 року на суму 2500 грн., податковою декларацією № 19267 від 20.10.2008 року на суму 4667 грн. (а.с. 21-23), податковою декларацією № 21730 від 19.11.2008 року на суму 1667 грн. (а.с. 24-26), податковою декларацією № 26535 від 20.01.2009 року на суму 2500 грн. (а.с. 27-28).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Загальна сума податкової заборгованості відповідача перед бюджетом становить з податку на додану вартість становить 11352,22 грн.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, відповідачу були направлені перша податкову вимогу № 1/20 від 22.02.2008 року (а.с. 32) та другу податкову вимогу № 2/29 від 28.03.2008 (а.с. 33).
Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 11352,22 грн.
Відповідач не сплатив до бюджету податкову заборгованість з комунального податку в загальному розмірі 59,50 грн.
Питання про нарахування та сплату комунального податку регулюється Декретом Кабінету міністрів України «Про місцеві податки і збори», згідно ст. 15 якого комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
У відповідності до вимог Закону України «Про систему оподаткування» комунальний податок є місцевим податком.
Приватним підприємством «Юл-Ан» було подано до податкового органу податковий розрахунок комунального податку від 10.08.2008 року № 14102 на суму 59,50 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З урахуванням викладених обставин, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 59,50 грн.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача заборгованість в загальному розмірі 13452,71 грн., з яких податок на прибуток у сумі 2041,37 грн., податок на додану вартість у сумі 11352,22 грн. та комунальний податок в сумі 59,50 грн.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В
Позов Державної податкової інспекції у м. Дружківка до Приватного підприємства «Юл-Ан» про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Юл-Ан» на користь державного бюджету заборгованість з податку на прибуток у розмірі 2041 (дві тисячі сорок одна) грн.. 37 коп.
Стягнути з приватного підприємства «Юл-Ан» на користь державного бюджету заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 11352 (одинадцять тисяч триста п’ятдесят дві тисячі) грн. 22 коп.
Стягнути з приватного підприємства «Юл-Ан» на користь місцевого бюджету заборгованість з комунального податку у розмірі 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. 50 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.