Постанова № 69234491, 25.05.2017, Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра (до 25.04.2025 - Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська)

Дата ухвалення
25.05.2017
Номер справи
199/2059/17
Номер документу
69234491
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 199/2059/17

(2-а/199/100/17)

ПОСТАНОВА

іменем України

25.05.2017 року суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська Якименко Л.Г., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську про визнання неправомірними дій щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії державного службовця, та зобов'язання вчинити перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась з позовом до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в м. Дніпро про визнання протиправними дій щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії як державному службовцю.

В обґрунтовування позову зазначила, що вона вийшла на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», та знаходиться на обліку в Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м.Дніпро з 01.12.2009 року.

15.11.2016 року позивачка звернулась до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії та надала довідку Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Дніпропетровської області №37683/10/04-63-05-032 від 14.11.2016 року про складові заробітної плати.

Відповідачем Лівобережним об'єднаним Управлінням Пенсійного Фонду України в м.Дніпро було надано відповідь від 29.11.2016 року № П91/03/15 про відмову в перерахунку пенсії як державному службовцю. Позивачка дії відповідача про відмову у перерахунку їй пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» вважає протиправними, оскільки це обмежує її конституційні права.

Зважаючи на викладене, позивачка просила суд зобов'язати Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з урахуванням повної суми матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань із застосуванням відсотка розрахунку пенсії від заробітку на момент призначення - 81%, з якого сплачувалися страхові внески відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна на дату первинного призначення пенсії, з урахуванням усіх складових сум згідно довідки №37683/10/04-63-05-032 від 14.11.2016 року та збереженням базового місяця індексації пенсії.

Представник відповідача надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки порушень чинного законодавства при перерахунку пенсії позивачки не вбачається.

Дослідивши матеріали справи, заперечення відповідача, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 вийшла на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», та знаходиться на обліку в Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м.Дніпро з 01.12.2009 року.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Згідно зі статті 37-1 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на момент виходу позивачки на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачці призначена з 2010 року у розмірі 80% від заробітної плати.

До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.

З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.

У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинність з 01.05.2016 року, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 р. Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Отже, враховуючи приписи ст.90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

Позивачка 15.11.2016 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", на підставі довідки Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпро від 02.03.2017 року №16-739/0/2-17 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Листом відповідача від 29.11.2016 року №П91/03/15 позивачці було відмовлено у перерахунку пенсії на підставі зміни законодавства.

Враховуючи вищевикладене та ту обставину, що матеріальна допомога носить разовий характер та не є складовою частиною заробітної плати у розумінні частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», а сам факт утримання із суми допомоги збору на обов'язкове державне пенсійне страхування не є підставою для включення її до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця, тому суд вважає ОСОБА_1 в задоволенні позову до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську про визнання неправомірними дій щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії державного службовця, та зобов'язання вчинити перерахунок пенсії, - відмовити.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 в задоволенні позову до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську про визнання неправомірними дій щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії державного службовця, та зобов'язання вчинити перерахунок пенсії, - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: