
Справа № 520/4802/17
Провадження № 2-а/520/509/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.09.2017 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
Головуючого - судді Луняченка В.О.
при секретарі Нефедової Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправним і скасування рішення сільської ради,-
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси звернулась ОСОБА_1 з вимогами про визнання протиправним та скасування п.64 рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №860-VІІ від 21.12.2016 року «про розгляд заяв гр. ОСОБА_2 та інших про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у приватну власність, для індивідуального дачного будівництва та території села Кароліно-Бугаз ».
У судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги та наполягав на тому, що даним рішенням позивачу було відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у приватну власність для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області.
Представник відповідача - Ермолатін Віктор Іванович, заперечуючи проти задоволення позову посилався на те, що висновок державної експертизи землевпорядної документації, який було надано позивачем як підстави для винесення рішення не відповідає чинному законодавству а тому підлягає доопрацюванню.
Відповідно до вимог ч.6 Земельного кодексу України проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому ст. 186 цього кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної республіки Крим, Радою міністрів Автономної республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу.
Частинами 9-11 статті 118 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ( а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно з законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Як встановлено у судовому засіданні рішенням Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області № 860-УІІ від 21.12.2016 року «про розгляд заяв гр. ОСОБА_2 та інших про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у приватну власність, для індивідуального дачного будівництва на території села Кароліно-Бугаз», згідно з п. 64 якого ОСОБА_1 відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у приватну власність для індивідуального дачного будівництва на території с. Кароліно-Бугаз.
Вказане рішення мотивоване тим, що «висновки державної експертизи землевпорядної документації не відповідають вимогам Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої Наказом Держкомзему України від 03.12.2004 року № 391 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21.12.2004 року за № 1618/10217, а саме:
Висновки державної експертизи землевпорядної документації проектів землеустрою складені та затверджені Першим заступником Голови Держгеокадастру та скріплені гербовою печаткою Держгеокадастру. Підсумкова оцінка результатів державної експертизи визначає, що всі проекти землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у власність не в повній мірі відповідають вимогам законодавства України, встановленим нормам і правилам та повертаються на доопрацювання.
Інші написи на висновках, скріплені печаткою невстановленого зразка та містять підписи невизначених осіб, без відповідних реквізитів - реєстраційних номерів і дат, що повинні збігатися з номерами та датами реєстрації об'єкта у журналі обліку (реєстрації) об'єктів експертизи землевпорядної документації. Отже відсутність у громадян ОСОБА_2 та інших оформлених відповідно до Методики висновків державної експертизи землевпорядної документації свідчить, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок не пройшли обов'язкову державну експертизу, а відтак - не створюють жодних правових підстав та не можуть бути затвердженими Кароліно- Бугазькою сільською радою».
У наданому висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16 липня 2015 року №786-15, затвердженому першим заступником голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у п. 11 визначено: « проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам та повертається до доопрацювання. У висновку не визначено можливість врахування зауважень для отримання позитивного висновку.
Посилання позивача, та її представника про наявність на висновку відмітки Держгеокадастра про те, що зауваження враховані не є позитивним висновком експертної комісії яка була затверджена першим заступником голови Держгеокадастру (а/с 4).
Судом, також, враховується той факт, що позивач як замовник експертного дослідження після отримання негативного рішення сільської ради, в якому підставою відмови є відсутність позитивного висновку експертизи не отримала будь якого підтвердження наявності такого позитивного висновку державної експертизи ( відсутні докази зворотного).
Таким чином суд, вважає недоведеним у судовому засіданні наявність у позивача позитивного висновку експертизи землевпорядної документації, яка є необхідною для отримання позитивного рішення сільської ради згідно законодавства України, а тому визнає законним п. 64 рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №860-VІІ від 21.12.2016 року «про розгляд заяв гр. ОСОБА_2 та інших про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у приватну власність, для індивідуального дачного будівництва та території села Кароліно-Бугаз ».
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 7,9,11,13,69-71,128,158-163,167 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області щодо визнання протиправним та скасування п.64 рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Овідіопольського району Одеської області №860-VІІ від 21.12.2016 року «про розгляд заяв гр. ОСОБА_2 та інших про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у приватну власність, для індивідуального дачного будівництва та території села Кароліно-Бугаз ».
Постанова може бути оскаржено, шляхом подання до Одеського апеляційного адміністративного суду, через Київський районний суд м. Одеси, апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Луняченко В. О.