
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 вересня 2017 року м. Київ К/800/31185/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Народицького районного суду Житомирської області від 21 червня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Постановою Народицького районного суду Житомирської області від 21 червня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року, позов задоволено. Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити ОСОБА_1, нараховану відповідно до постанови Народицького районного суду Житомирської області у справі № 284/1692/14-а від 09 вересня 2014 року, доплату до заробітної плати за статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 19 лютого 2014 року по 31 липня 2014 року. Зобов'язано відповідача негайно виконати постанову у межах суми стягнення за один місяць та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Судами встановлено, що постановою Народицького районного суду Житомирської області у справі № 284/1692/14-а від 09 вересня 2014 року зобов'язано Житомирську філію Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» провести ОСОБА_1 донарахування доплати до заробітної плати згідно із статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 19 лютого 2014 року по 31 липня 2014 року в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, визначених Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», щомісяця, з урахуванням виплачених коштів та подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.
Житомирською філією Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» проведено перерахунок відповідних коштів і подано розрахунок відповідачу у справі, але у виплаті цих коштів позивачу було відмовлено, оскільки постановою Народицького районного суду Житомирської області у справі № 284/1692/14-а від 09 вересня 2014 року, яка набрала законної сили, на відповідача не покладено обов'язок виплачувати нараховані кошти.
Судові рішення мотивовані тим, що відмовляючи позивачу у виплаті коштів відповідач діяв всупереч вимогам Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира як уповноважений орган та розпорядник коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов'язане прийняти розрахунки, надані Народницькою районною державною адміністрацією, та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, а також, виплатити позивачу кошти, нараховані на виконання постанови Народицького районного суду від 09 вересня 2014 року у справі № 284/1692/14-а.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Статтею 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Згідно з пунктами 5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 соціальні виплати за статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Відповідно до пункту 2 цього Порядку, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.
У касаційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ці судові рішення та ухвалити нове судове рішення про відмову у задоволенні позову. Зазначає, що Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік» та Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік» Міністерству соціальної політики видатки на виконання судових рішень передбачені не були.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів першої та апеляційної інстанцій і не дають підстав вважати, що судові рішення ухвалені з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.
Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги, оскаржуваних судових рішень, в яких надана відповідна оцінка доказам, у тому числі доводам касатора, які він зазначав також у судах попередніх інстанцій, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній аргументи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Народицького районного суду Житомирської області від 21 червня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зобов'язання вчинити дії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак