
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
29 вересня 2017 р. № 820/4419/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши адміністративний позов заступника керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури №3 в інтересах держави в особі ОСОБА_1 міської ради до Чугуївської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, Управління освіти адміністрації Немишлянського району ОСОБА_1 міської ради про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, -
В С Т А Н О В И В :
Харківська місцева прокуратура №3 в інтересах держави в особі ОСОБА_1 міської ради звернулася до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- скасувати рішення № 35786795 державного реєстратора відділу державної реєстрації Чугуївської міської ради ОСОБА_3 від 21.06.2017 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під реєстраційним №1282053063101, номер запису 21044448, права ОСОБА_2 власності на нежитлове приміщення літ. "Б-2", гараж №3, загальною площею 20,9 кв.м. розташоване за адресою: м. Харків, вул. Краснодарська, 171.
Згідно з ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних ociб, прав та інтересів юридичних ociб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових ociб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно абз.2 ч.2 ст. 60 КАС України, прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Оскільки заступником керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури №3 визначено орган - Харківську міську раду та вона наділена повноваженнями щодо звернення до відповідного суду в якості позивача та може здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. А отже в силу положень абз.2 ч.2 ст. 60 КАС України позивачем в даній справі є Харківська міська рада.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Згідно положень ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ч.1 ст. 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Оскільки сторонами у даній справі є органи місцевого самоврядування: позивачем є Харківська міська рада, а відповідачем - Чугуївська міська рада, а тому зазначений адміністративний позов не є підсудним ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, а має вирішуватись відповідним місцевим загальним судом в порядку, передбаченому КАС України.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 6, п.6. ч.3 ст. 108, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву заступника керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури №3 в інтересах держави в особі ОСОБА_1 міської ради до Чугуївської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, Управління освіти адміністрації Немишлянського району ОСОБА_1 міської ради про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень - повернути позивачу.
Роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.А.Волошин