Постанова № 69226510, 26.09.2017, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
26.09.2017
Номер справи
909/564/17
Номер документу
69226510
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" вересня 2017 р. Справа № 909/564/17

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

Головуючого судді Давид Л.Л.

суддів Гриців В.М.

Кордюк Г.Т.

при секретарі судового засідання Оштук Н.В.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ від 07.09.2017 (вх. № апеляційного суду 01-05/4410/17 від 18.09.2017)

на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 31.08.2017 (суддя Малєєва О. В.)

у справі № 909/564/17

за позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Івано-Франківськ

до відповідача-1: Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини, м. Івано-Франківськ

до відповідача-2: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ,

про визнання права на розміщення тимчасової споруди,

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_2 - підприємець, ОСОБА_3 - представник (договір про надання правових послуг від 15.06.2017);

від відповідача-1: не з'явився;

від відповідача-2: Шуляк Ю.С. - представник (довіреність №2316/01-20/14в від 30.12.2017).

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського Івано-Франківської області від 31.08.2017 (суддя Малєєва О. В.) у справі № 909/564/17 задоволено позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини та до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання права на розміщення тимчасової споруди. Визнано за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 право на розміщення тимчасової споруди з секцій на 2 торгові приміщення (кіоски) площею 29,70 кв.м та 30 кв.м кожен на АДРЕСА_1. Стягнуто з Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 800 грн. сплаченого судового збору. Стягнуто з Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 800 грн. сплаченого судового збору.

Відповідач-2, не погодившись з винесеним рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського Івано-Франківської області від 31.08.2017 у справі №909/564/17 та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.

Скаржник в апеляційній скарзі зазначає про те, що при прийнятті оскаржуваного рішення місцевим господарським судом не взято до уваги наступне:

спірна тимчасова споруда поруч з будинком по АДРЕСА_1 в м. Івано-Франківськ всупереч вимогам Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську встановлена без будь-яких необхідних дозвільних документів та погодження з компетентними органами, що призвело до самовільного заняття земельної ділянки, що в свою чергу підтверджується рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради рішення від 04.08.2016 № 542 «Про демонтаж об'єктів зовнішньої реклами та тимчасових споруд» та постановою про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 152 КУпАП

наявність в порядку адміністративного судочинства судового спору щодо демонтажу самовільно встановленої спірної тимчасової споруди унеможливлює отримання Позивачем будь-яких дозвільних документів на її розміщення;

з аналізу Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 203 від 08.07.2016, вбачається, що архітип тимчасової споруди не є дозвільним документом на розміщення тимчасової споруди, а його затвердження рішенням виконавчого комітету не є підставою для її розміщення;

спроба Позивача отримати дозвіл на встановлення тимчасової споруди вже після її фактичного встановлення суперечать Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську;

заявлена позовна вимога не відповідає встановленим способам захисту порушених та невизнаних прав у господарському судочинстві, оскільки за своїм змістом є встановленням юридичного факту.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 19.09.2017 прийнято до провадження апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ від 07.09.2017 (вх. № апеляційного суду 01-05/4410/17 від 18.09.2017) на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 31.08.2017 у справі № 909/564/17 та призначено до розгляду в судове засідання 26.09.2017.

Відповідач-1 участі свого уповноваженого представника в судове засідання від 19.09.2017 не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання, про причини неявки суд не повідомив.

З огляду на те, що ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 19.09.2017 участь представників Сторін обов'язковою не визнавалась, в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного та обґрунтованого рішення, Відповідача-1 належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, судова колегія дійшла до висновку про можливість розгляду апеляційної скарги за відсутності представника Відповідача-1.

Представники Позивача та Відповідача-2 у судовому засіданні від 26.09.2017 підтримали свої доводи та заперечення з мотивів, з приводу поданої апеляційної скарги.

Згідно з ч. 2 ст. 85 та ч. 1 ст. 99 ГПК України у судовому засіданні 26.09.2017 оголошено вступну та резолютивну частини постанови Львівського апеляційного господарського суду.

У відповідності до ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані у них докази в сукупності з доводами апеляційної скарги, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників Позивача та Відповідача-2, судова колегія встановила наступне:

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, відповідно до талона про реєстрацію адміністративної послуги Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради (реєстраційний номер 2212790 від 11.04.2017), підприємець ОСОБА_2 звернувся до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини для погодження архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності. До заяви було долучено документи згідно з переліком: 1. Заява на ім'я міського голови, контактний телефон. 2. Схема розміщення тимчасової споруди з проектом благоустрою прилеглої території. 3. Фасади тимчасової споруди і паспорт пофарбування фасаду в масштабі М 1:50, виготовлений суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 4. План тимчасової споруди (М 1:50).

Проектні пропозиції (архітектурні рішення) тимчасових споруд на АДРЕСА_1, були виготовлені фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 (кваліфікаційний сертифікат серії АР № 002529). Відповідно до плану секцій тимчасові споруди включають два торгових приміщення площею 29,70 кв.м та 30,00 кв.м. Згідно зі схемою прив'язки ці споруди розміщені на земельній ділянці, яка знаходиться в користуванні ОСОБА_2

Листом від 13.05.2017 № Ч/3545/1 Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини повідомив Позивача про те, що його звернення щодо погодження архітектурного типу тимчасової споруди на АДРЕСА_1 11.05.2017 розглядалось на черговому засіданні виконавчого комітету та не було підтримано більшістю голосів (а.с. 16).

Як вбачається з матеріалів справи, в п.1.12 проекту рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради «Про затвердження архітектурних типів тимчасових споруд в м. Івано-Франківську» було передбачено затвердити Позивачу вказаний архітектурний тип двох зблокованих тимчасових споруд (п. 1.12 рішення). Проте, з витягу з аудіозапису засідання виконавчого комітету 11.05.2017 слідує, що були зауваження не підтримати ряд пунктів, в тому числі п. 1.12 рішення, і проект рішення голосувався з правками. Зауваження до проекту рішення подані Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини, де стосовно п. 1.12 вказано - самовільно встановлені тимчасові споруди. Протокол засідання виконавчого комітету від 11.05.2017 № 11 (п. 29) відображає те, що рішення було прийняте одноголосно. Рішення від 11.05.2015 № 312 не містить погодження щодо об'єкта Позивача (а.с. 92-104).

Як вбачається з листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини від 28.09.2016 вих. 32153/51-08/06, ОСОБА_2 з приводу надання дозволу на встановлення тимчасової споруди не звертався (а.с. 49). Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради від 15.07.2016 № 07/204 було притягнено ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності на підставі ст. 152 КУпАП за самовільне встановлення тимчасової споруди (а.с. 54).

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 04.08.2016 № 542 (п. 3.2) Позивача зобов'язано демонтувати тимчасову споруду по АДРЕСА_1 в 5-денний термін з моменту опублікування даного рішення. Дані обставини Позивач не заперечує (а.с. 47-48).

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тимчасова споруда (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до розділу ІІ Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України від 21.10.2011 №244 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1330/20068 (далі по тексту - Порядок), Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди (далі по тексту -ТС) (п.2.2).

До заяви додаються:

графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним (п.2.3).

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви (п.2.4.)

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС (п.2.5).

В п. 2.5- 2.7. визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, і наведено перелік документів, який для цього необхідно подати.

Правила та процедуру розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності на території м. Івано-Франківська визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 № 203-6 (далі - Порядок-ІФ).

Даний порядок передбачає затвердження архітектурного типу ТС виконавчим комітетом міської ради, порядок розгляду заяви про наміри щодо місця розташування ТС та оформлення паспорта прив'язки.

Визначення архітектурного типу ТС (далі - архітип) наведено в п. 1.4. Порядку та п.1.1. Порядку-ІФ - це зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються.

Згідно з п. 1.6. Порядку комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

В п. 1.1 Порядку-ІФ передбачено, що архітипи розробляються суб'єктами господарювання, які мають ліцензію на виконання проектних робіт або архітекторами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат та затверджуються рішеннями виконавчого комітету міської ради. Після отримання дозволу на встановлення ТС, виконаної згідно затвердженого архітипу, суб'єкт господарської діяльності має право використовувати архітип для ведення підприємницької діяльності протягом 10 років без зміни на новий у разі утримання ТС у відповідному до паспорта прив'язки естетичному вигляді та у придатному до експлуатації технічному стані. В п. 2.2. Порядку-ІФ також передбачено, що архітип затверджується рішенням Виконавчого комітету міської ради.

Згідно з п. 2.10.3-2.10.4 Порядку-ІФ відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам визначає Департамент протягом до 10-ти робочих з дня подання заяви. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі в масштабі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б, адреса, контактна інформація).

Департамент надає інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову протягом трьох робочих днів з дня визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам.

Норми щодо оформлення паспорта прив'язки містяться в п. 2.10. Правил-ІФ.

Прийнявши рішення про задоволення позову про визнання за Позивачем права на розміщення спірної тимчасової споруди, суд першої інстанції виходив з того, що при здійсненні повноважень щодо затвердження архітипу тимчасової споруди Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради фактично надає дозвіл на розміщення тимчасової споруди, а оскільки ні Порядком, ні Порядком-ІФ не передбачено звернення особи за погодженням архітипу тимчасової споруди, то звернення Позивача згідно талону про реєстрацію адміністративної послуги (реєстраційний номер 2212790 від 11.04.2017) слід розцінювати як звернення щодо намірів встановити тимчасову споруду. А відтак, на думку суду першої інстанції , дії Відповідачів у справі щодо ненадання інформаційної довідки про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду тимчасової споруди комплексній схемі розміщення тимчасової споруди чи аргументованої відмови позбавляють Позивача можливості здійснити розміщення тимчасових споруд на належній йому на праві власності земельній ділянці в установленому порядку.

Проте, судова колегія не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне:

Як зазначалося вище, відповідно до розділу ІІ Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 22.11.2011 за №1330/20068, Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС (п.2.2).

До заяви додаються:

графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним (п.2.3).

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви (п.2.4.)

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС (п.2.5).

В п. 2.5- 2.7. Порядку визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, і наведено перелік документів, який для цього необхідно подати.

Аналогічний порядок стосовно розгляду намірів замовника щодо місця розташування ТС та оформлення паспорта прив'язки передбачений і у Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 № 203-6 (Порядок-ІФ).

Даний порядок передбачає затвердження архітектурного типу ТС виконавчим комітетом міської ради, а також порядок розгляду заяви про наміри щодо місця розташування ТС та оформлення паспорта прив'язки Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини.

Визначення архітектурного типу ТС (далі - архітип) наведено в п. 1.4. Порядку та п.1.1. Порядку-ІФ - це зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються.

Згідно з п. 1.6. Порядку комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Згідно з п. 2.10.3-2.10.4 Порядку-ІФ відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам визначає Департамент протягом до 10-ти робочих з дня подання заяви. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі в масштабі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б, адреса, контактна інформація).

Департамент надає інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову протягом трьох робочих днів з дня визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам.

Норми щодо оформлення паспорта прив'язки містяться в п. 2.10. Правил-ІФ.

В п. 1.1 Порядку-ІФ передбачено, що архітипи розробляються суб'єктами господарювання, які мають ліцензію на виконання проектних робіт або архітекторами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат та затверджуються рішеннями виконавчого комітету міської ради. Після отримання дозволу на встановлення ТС, виконаної згідно затвердженого архітипу, суб'єкт господарської діяльності має право використовувати архітип для ведення підприємницької діяльності протягом 10 років без зміни на новий у разі утримання ТС у відповідному до паспорта прив'язки естетичному вигляді та у придатному до експлуатації технічному стані. В п. 2.2. Порядку-ІФ також передбачено, що архітип затверджується рішенням Виконавчого комітету міської ради.

Як вбачається з матеріалів справи, Позивач не звертався до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради з заявою про затвердження архітипу тимчасових споруд, розташованих на АДРЕСА_1.

Рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 11.05.2015 № 312 «Про затвердження архітектурних типів тимчасових споруд в м. Івано-Франківську», на яке покликається Позивач, не містить жодного погодження щодо об'єкта Позивача. При цьому, як вбачається з протоколу засідання виконавчого комітету від 11.05.2017 № 11, витягу з аудіозапису засідання виконавчого комітету 11.05.2017 та зауважень Відповідача-1 проект рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 11.05.2015 № 312 був прийнятий за виключенням пункту, який стосувався Позивача.

Згідно з п. 2.10.3-2.10.4 Порядку-ІФ відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам визначає Департамент протягом до 10-ти робочих з дня подання заяви. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі в масштабі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б, адреса, контактна інформація).

Аналогічний порядок передбачений і у п. 2.4. Порядку.

Як вбачається з листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини від 28.09.2016 вих. 32153/51-08/06, ОСОБА_2 з приводу надання дозволу на встановлення тимчасової споруди не звертався (а.с. 49).

В п. 2.5- 2.7. Порядку, як і в п. 2.10.1. Порядку-ІФ, визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, 2.6. Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає:

схему розміщення ТС (додаток 1);

ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1);

схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України";

технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема талона про реєстрацію адміністративної послуги Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради (реєстраційний номер 2212790 від 11.04.2017), підприємець ОСОБА_2 звертався до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини з переліком документів, необхідних для оформлення паспорта прив'язки ТС. При цьому, рішенням Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 11.05.2015 № 312, на яке покликається Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог про визнання за ним права на розміщення ТС на АДРЕСА_1, вирішувалося питання про затвердження архітектурних типів тимчасових споруд в м. Івано-Франківську, про що Позивач до органу місцевого самоврядування не звертався.

Тобто, Позивач звертаючись з позовом до місцевого господарського суду про визнання за ним права на розміщення тимчасової споруди по АДРЕСА_1 вважає, що Відповідачем-2 була надана мовчазна згода щодо наявності у Позивача такого права внаслідок прийняття ним рішення від 11.05.2017 «Про затвердження архітектурних типів». Однак, Позивач не врахував, що він не звертався до Відповідача-2 з питанням щодо затвердження архітектурного типу, а звернувся до Відповідача-1 (11.04.2017) із заявою та переліком необхідних документів для оформлення паспорта прив'язки тимчасової споруди, які передбачені п. 2.6 Порядку.

При цьому, суд апеляційної інстанції погоджується з доводами апелянта про те, що з аналізу Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 203 від 08.07.2016, вбачається, що архітип тимчасової споруди не є дозвільним документом на розміщення тимчасової споруди, а його затвердження рішенням виконавчого комітету не є підставою для її розміщення

У зв'язку з вищенаведеним, вивчивши матеріали та обставини справи, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини, до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання за Позивачем права на розміщення тимчасової споруди з секцій на 2 торгові приміщення (кіоски) площею 29,70 кв.м та 30 кв.м кожен на АДРЕСА_1. А відтак, рішення господарського Івано-Франківської області від 31.08.2017 у справі № 909/564/17 підлягає скасуванню, оскільки висновки, викладені у рішенні суду не відповідають обставинам справи.

При цьому, судова колегія зазначає, що спірні тимчасові споруди розміщені на земельній ділянці Позивача та рішенням Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 04.08.2016 № 542 (п. 3.2) Позивача зобов'язано демонтувати тимчасову споруду по АДРЕСА_1 в 5-денний термін з моменту опублікування даного рішення (а.с. 47-48). Дане рішення Виконавчого комітету станом на час розгляду справи в суді першої та апеляційної інстанцій не виконане та оскаржується Позивачем в порядку адміністративного судочинства (ухвала Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 20.04.2017 у справі № 344/10782/16-а про прийняття до провадження адміністративного позову Позивача та призначення справи до розгляду на 29.06.2017).

Задовольняючи позов у повному обсязі у даній справі, суд першої інстанції не взяв до уваги те, що питання стосовно відповідності намірів щодо місця розташування тимчасової споруди та комплексній схемі, будівельним нормам вирішує Відповідач-1, а не Відповідач-2, позов до якого про визнання права на розміщення тимчасової споруди задоволений судом у повному обсязі.

Якщо суд апеляційної або касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат (ч. 7 ст. 49 ГПК України).

Зважаючи на те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню у повному обсязі, витрати по сплаті судового збору у відповідності до ст. 49 ГПК України за розгляд справи в суді першої інстанції відносяться на Позивача, а судовий збір за перегляд рішення місцевого господарського суду в апеляційному порядку підлягають стягненню з Позивача на користь Відповідача-2.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 102, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, -

Львівський апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ від 07.09.2017 (вх. № апеляційного суду 01-05/4410/17 від 18.09.2017) задоволити.

2. Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 31.08.2017 у справі № 909/564/17 скасувати. Прийняти нове рішення - в позові відмовити.

3. Судовий збір за розгляд справи в суді першої інстанції покласти на Позивача.

4. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (76018, м. Івано-Франківськ, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346) 1 760 грн. судового збору за результатами розгляду справи в суді апеляційної інстанції.

5. Місцевому господарському суду видати наказ.

6. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Повний текст постанови складено 28.09.2017.

Головуючий суддя Л.Л. Давид

Суддя В.М.Гриців

Суддя Г.Т.Кордюк