
Справа № 815/3866/17
УХВАЛА
26 вересня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Кравченка М.М.;
за участі:
секретаря судового засідання - Кушкань Т.В.;
представника позивача - Корха Є.В. (довіреність від 02.11.2016 року);
представника позивача - Гайчієвої Ф.Н. (довіреність від 08.09.2017 року);
представника відповідача - Заратуйченка А.О. (довіреність від 01.06.2017 року),
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» про призначення будівельно-технічної експертизи у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.07.2017 року № 0017371401, № 0017401401, № 0017431402, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.07.2017 року № 0017371401, № 0017401401, № 0017431402.
В судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» заявив клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи, а також надав питання, на які потрібна відповідь експерта. Своє клопотання представник позивача мотивував тим, що підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0017371401 стало не надання ТОВ «КМК-БУД» первинних документів, які б підтверджували факт надання послуг та розкривали зміст і сутність господарських операцій у вигляді отриманих послуг інжинірингу від контрагентів: ТОВ «Денема Союз» на суму 722500,00 грн. без ПДВ; ТОВ «РЕДБУД» на суму 3000000,00 грн. без ПДВ; ФОП ОСОБА_4 на суму 3482000,00 грн. без ІІДВ; ФОП ОСОБА_5 на суму 780000,00 грн. без ПДВ; ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 на суму 1300000,00 грн. без ПДВ. Не погоджуючись з позицією ГУ ДФС в Одеській області ТОВ «КМК-БУД» надавало під час перевірки та в додатках до заперечень проектну документацію та креслення в електронному вигляді, які підтверджують факт отримання від вказаних контрагентів інжинірингових послуг відповідно до умов укладених договорів, але ГУ ДФС в Одеській області проігнорувало факт наявності у ТОВ «КМК-БУД» проектної документації та креслень в електронному вигляді.
На підставі цих обставин для з'ясування факту належного виконання переліченими вище підрядниками умов договорів на інжинірингові послуги представник позивача просив суд призначити будівельно-технічну експертизу і доручити її проведення Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував щодо задоволення клопотання представника позивача про призначення будівельно-технічної експертизи.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, суд дійшов висновку, що клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» про призначення будівельно-технічної експертизи є обґрунтованим та належить до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.81 КАС України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Згідно з ч.2 ст.81 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.3 ст.81 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
З урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне призначити будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити запропоновані представником позивача питання. Суд вважає, що зазначені питання повністю охоплюють предмет спору по даній адміністративній справі.
Крім того, згідно з п.3 ч.2 ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Керуючись ст.ст.81, 156, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» про призначення будівельно-технічної експертизи у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.07.2017 року № 0017371401, № 0017401401, № 0017431402.
2. Призначити по справі будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- чи відповідає розроблена проектно-технічна та кошторисна документація вимогам укладених договорів ТОВ «КМК-БУД» з ТОВ «Денема Союз», ТОВ «РЕДБУД», ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7;
- чи відповідає розроблена ТОВ «Денема Союз», ТОВ «РЕДБУД», ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 проектно-технічна та кошторисна документація вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.
3. Доручити проведення будівельно-технічної експертизи Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 21).
4. Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків відповідно до ст.384 та ст.385 Кримінального кодексу України.
5. Надати в розпорядження експерта матеріали адміністративної справи № 815/3866/17.
6. Оплату за проведення експертизи покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю «КМК-БУД».
7. Зупинити провадження у справі до одержання результатів будівельно-технічної експертизи.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Повний текст ухвали складений 28 вересня 2017 року.
Суддя М.М. Кравченко