
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
21 вересня 2017 року 811/1131/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
У липні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.07.2017 зазначену справу передано на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду на підставі пункту 4 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з тим, що не вистачає потрібної кількості суддів та неможливо утворити колегіальний склад суду для розгляду справи.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 27.07.2017 дану справу передано до Київського окружного адміністративного суду у порядку на підставі пункту 4 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з тим, що не вистачає потрібної кількості суддів для автоматичного розподілу справи.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.09.2017 адміністративну справу №811/1131/17 прийнято до свого провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду.
У попереднє судове засідання призначене на 21.09.2017 сторони не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, жодних заяви чи клопотання до суду не надали.
Відповідно до вимог ч.4 ст.22 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про передачу адміністративної справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 - проживає за адресою: м. Мала Виска, Кіровоградська область, а відповідач - Міністерство внутрішніх справи України - знаходиться за адресою: м. Київ.
Частиною першою статті 19 КАС України передбачено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 "Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів" повноваження Київського окружного адміністративного суду поширюються на територію Київської області, а на територію міста Києва поширюються повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва.
Зважаючи на те, що позивач, місцезнаходженням якого є місто Мала Виска, Кіровоградська область, звертається до суду з позовом до відповідача, місцезнаходженням якого є місто Київ, цей позов не підсудний Київському окружному адміністративному суду. На територію міста Києва поширюються повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва.
Суд дійшов висновку, що відповідно до правил територіальної підсудності, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, цей спір належить розглядати Окружному адміністративному суду міста Києва.
Згідно з ч.8 ст.22 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин, керуючись статтями 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Адміністративну справу № 811/1131/17 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - передати для розгляду по суті до Окружного адміністративного суду м. Києва (вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, м. Київ, 02000).
2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.