
№ 3/760/6953/17
№760/18162/17
ПОСТАНОВА
МЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., при секретарі Гаєвській С.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС Борматової О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 м. Чернігів, (паспорт серія НОМЕР_2 виданий Деснянським ВМ У МВС України в Чернігівській області 14.04.2001) адреса реєстрації АДРЕСА_1, проживає за адресою АДРЕСА_2, за ч. 1 ст. 483 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу №0666/10000/17 про порушення митних правил від 20.07.2017 р., вбачається, що 18.07.2017 року в зону діяльності Київської міської митниці ДФС України до ЗМК ЦСС АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» м. Київ, вул. Лугова, 9, громадянка України ОСОБА_2 подано до митного оформлення в режимі «експорт» міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародними транспортними документами (далі - МТД) № 5078457086 від 14.07.17 разом з проформою-інвойсом № б/н 13.07.17 та рахунком-фактурою № 212 від 11 липня 2017.
Згідно супровідних документів поданих до митного оформлення, відправником МЕВ є громадянка України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 м. Чернігів, (паспорт серія НОМЕР_2 виданий Деснянським ВМ У МВС України в Чернігівській області 14.04.2001) адреса реєстрації АДРЕСА_1, проживає за адресою АДРЕСА_2
Отримувач: Amazon.com. ОСОБА_1, АДРЕСА_3/
Згідно наданого проформи-інвойсу, зазначено товар:- форми для випікання в асорт.;- ремні текстильні;- терка пластик в асорт;- плащ брезентовий- сонцезахистний килимок. Загальна вартість товару становить 421 долар США.
В ході здійснення митного контролю, шляхом проведення митного огляду посадовою особою митного органу встановлено, що вкладення МЕВ згідно МТД № 5078457086 від 14.07.17 в цілому відповідає заявленому, але частина товару який поданий до митного оформлення, не заявлений у товаросупровідних документах, а саме:
головний убір, арт Х001ВКХ4С5 в кількості 2 шт.
головний убір, арт Х001ЕААYQV в кількості 3 шт.
Враховуючи вищевикладені обставини, громадянкою ОСОБА_2 надано документи органу доходів і зборів, які містять неправдиві відомості, при переміщенні вантажу, через митний кордон України в режимі «експорт».
Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Таким чином, в діях громадянки України ОСОБА_2, вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачені ч.1ст. 483 Митного кодексу України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю , з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів або кількості.
Загальна вартість предметів правопорушення за курсом НБУ становить 15,4 доларів США, що становить 399,78 грн.
Отже, в діях ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Гр. ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася.
Представник Київської міської митниці ДФС Борматова О.М. в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_2 порушила митні правила, у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол про порушення митних правил №0666/10000/17 за ч. 1 ст. 483 МК України та просила піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією цих товарів.
Суд, заслухавши представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Встановлено, що 18.07.2017 року в зону діяльності Київської міської митниці ДФС України до ЗМК ЦСС АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» м. Київ, вул. Лугова, 9, громадянка України ОСОБА_2 подано до митного оформлення в режимі «експорт» міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародними транспортними документами (далі - МТД) № 5078457086 від 14.07.17 разом з проформою-інвойсом № б/н 13.07.17 та рахунком-фактурою № 212 від 11 липня 2017.
Згідно супровідних документів поданих до митного оформлення, відправником МЕВ є громадянка України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 м. Чернігів, (паспорт серія НОМЕР_2 виданий Деснянським ВМ У МВС України в Чернігівській області 14.04.2001) адреса реєстрації АДРЕСА_1, проживає за адресою АДРЕСА_2
Отримувач: Amazon.com. ОСОБА_1, АДРЕСА_3/
Згідно наданого проформи-інвойсу, зазначено товар:
- форми для випікання в асорт.;
- ремні текстильні;
- терка пластик в асорт;
- плащ брезентовий
- сонцезахистний килимок
Загальна вартість товару становить 421 долар США.
В ході здійснення митного контролю, шляхом проведення митного огляду посадовою особою митного органу встановлено, що вкладення МЕВ згідно МТД № 5078457086 від 14.07.17 в цілому відповідає заявленому, але частина товару який поданий до митного оформлення, не заявлений у товаросупровідних документах, а саме:
головний убір, арт Х001ВКХ4С5 в кількості 2 шт.
головний убір, арт Х001ЕААYQV в кількості 3 шт.
Враховуючи вищевикладені обставини, громадянкою ОСОБА_2 надано документи органу доходів і зборів, які містять неправдиві відомості, при переміщенні вантажу, через митний кордон України в режимі «експорт».
Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Таким чином, в діях громадянки України ОСОБА_2, вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачені ч.1ст. 483 Митного кодексу України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю , з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів або кількості.
Загальна вартість предметів правопорушення за курсом НБУ становить 15,4 доларів США, що становить 399,78 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 491 Митного кодексу України встановлено, що підставами для порушення справи про порушення митних правил є офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.
Частиною 1 статті 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей, або з незаконним звільненням від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами органу доходів і зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ст. 459 МК України суб'єктом правопорушення є осудна особа, яка досягла 16-річного віку, а також посадова особа підприємства.
Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 № 8 (п. 6) надано роз'яснення про те, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до ст. 522 Митного кодексу України розглядаються судами, адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі розгляду судами справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачених статтями 469, 477-485 Митного кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
На підставі зазначеного, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0666/10000/17 від 20.07.2017 року, службовою запискою, митною декларацією та іншими документами в їх сукупності.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 483 МК України, а тому до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 399,78 грн.
Крім того, санкція статті 483 МК України передбачає конфіскацію товарів.
Відповідно до ч. 2 ст. 541 МК України, передбачено що у разі неможливості конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 467, 483, 491, 522, 541 МК України, статями 40-1, 283, 284, 294 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винною у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України.
Піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 399,78 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095, з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил, вилучених згідно з протоколом про порушення митних правил №0666/10000/17 від 20.07.2017 року, а саме: головний убір, арт. X001BKX4C5 в кількості 2 шт., X001EAAYQV в кількості 3 шт., загальною вартістю 399,78 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320,00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір