
№ 243/8277/17
Провадження № 1-кс/243/840/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2017 року Слідчий суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Пронін С.Г., при секретарі Чевела С.Ю., за участю прокурора Шаховського Д.В., слідчого Левандовського О.В., розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про призначення документальної позапланової перевірки,
ВСТАНОВИВ:
28 вересня 2017 року у Слов'янський міськрайонний суд звернувся слідчій в особливо важливих справах слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 з клопотанням, погодженим прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Донецької області ОСОБА_2, в якому зазначено, що фізичні особи підприємці здійснюють вироблення керамічних виробів в «підпільних» цехах м. Слов'янська, Слов'янського району та м. Лиману. Зазначені вироби запаковуються в картоні ящики, на які наклеюють бирки з зазначенням виробника ТОВ «Форанд» (ЄДРПОУ 39009346).
Відомості за даним фактом було внесено до ЄРДР за № 42017051720000053 від 01 березня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування було встановлено, що безобліково вироблені в «підпільних» цехах керамічні вироби, без сплати податків до фіскальної служби України, перевозяться до складських приміщень, що розташовані на території м. Слов'янська та експортуються під виглядом продукції вказаного вище підприємства на адресу покупців країн СНД (Російська Федерація, Білорусі, Молдови), які підконтрольні ОСОБА_3 та іншим на теперішній час невстановленим особам. З метою забезпечення експорту керамічних виробів, вироблених в «підпільних» цехах, посадовими особами ТОВ «Форанд» під прикриттям невстановлених на теперішній час працівників податкових органів, здійснюється внесення завідомо неправдивих відомостей до бухгалтерських га товарно- супровідних документів, про начебто вироблення цієї продукції потужностями ТОВ «Форанд». Зазначена схема не дає право ТОВ «Форанд» формувати в податковому та бухгалтерському обліку об'єми виготовленої керамічної продукції, витрати, начебто пов'язані з придбанням ТМЦ для виробництва керамічної продукції та дозволяє не декларувати фактичні обсяги реалізації фактичними виробниками. З отриманої інформації з Донецької торгівельно-промислової палати від 20.06.2017 та сертифікатів про походження товарів наданих ТОВ «Форанд» за 2015-2017 роки вбачається, що вся керамічна продукція вироблена на потужностях вказаного підприємства. З отриманих у Донецькій торгівельно-промисловій палаті довідок ТОВ «Форанд» про порядок виготовлення товарів за 2014-2017 роки вбачається, щ вказане підприємство має виробничу площу 445 м2, яка розташована за адресою: Донецька область, м. Словянськ, вул. Донська 11-а, робітників за 2014-2016 в кількості 5 осіб та за 2017 в кількості 9 осіб, мішалки пропелерні, печі випалення в кількості штук, задувну камеру та формувальні станки в кількості 2 штук. Також було отримано інформацію податкового органу щодо наявності працевлаштованих осіб на 'ГОВ «Форанд: розрахункових рахунків та витребувано податкову документацію, у тому числі декларації з прибутку та ПДВ вказаного підприємства. З вказаних документів вбачається, що протягом 2015-2017 років на ТОВ «Форанд» згідно форми 1-ДФ працювала лише одна особа - керівник підприємства ОСОБА_3
На підставі наведеного та з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості слідства, на виконання вимог ст. 2 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення слідчий просить призначити позапланову
документальну перевірку ТОВ «Форанд» (ЄДРПОУ 39009346), з питань дотримання вимог податкового, валютного (бюджетного) та іншого законодавства і правильності визначення обєкту оподаткування, повноти нарахування та сплати податків до бюджетів усіх рівнів за період з 01.01.2014 року по день винесення ухвали, проведення якої доручити співробітникам ГУДФС у Донецькій області.
Вислухавши сторони кримінального провадження, приходжу до висновку, що дане клопотання
про призначення документальної позапланової перевірки, підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.в, п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-УІІ у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено пункт 4 частини другої статті 40, відповідно до якого слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік Державною фіскальною службою України та її територіальними органами, Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Норми зазначеного пункту із змінами, внесеними Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №1728-УІ1І від 03.11.2016, відповідно до ч.1 ст. 7 Прикінцевих положень зазначеного Закону, діють до 31 грудня 2017 року включно.
Приймаючи до уваги, що у ході судового розгляду даного клопотання, слідчим доведено, що для правильного швидкого, обєктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження та фіксації всіх обставин, необхідне проведення перевірки ТОВ «Форанд» співробітниками ГУДФС у Донецькій області, а тому вказане клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 93 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про призначення документальної позапланової перевірки задовольнити.
1. Призначити позапланову документальну перевірку ТОВ «Форанд» (ЄДРПОУ 39009346), з питань дотримання вимог податкового, валютного (бюджетного) та іншого законодавства і правильності визначення обєкту оподаткування, повноти нарахування та сплати податків до бюджетів усіх рівнів за період з 01.01.2014 року по 28.09.2017 року.
2. Контроль та організацію виконання ухвали та проведення перевірки покласти на співробітників ГУДФС у Донецькій області (Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-і Таганрозької дивізії, буд. 114).
3. Результати перевірки направити до першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області (84333, Донецька область м. Краматорськ, вул. Румянцева, 4а) у термін, передбачений законодавством України.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Слідчій суддя
Слов'янського міськрайонного суду ОСОБА_4