
Справа № 145/1324/17
Провадження №3/145/645/2017
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.09.2017 р. Тиврівський районний суд Вінницької області
в складі судді Мазурчака А. Г. ,
за участю секретаря Мигдальської Н.М.,
прокурора Семенюка В.А.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Гніванської міської ради 7 скликання, водія швидкої допомоги Гніванської філії Жмеринської МС, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч.1ст.172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1, як депутат Гніванської міської ради 7 скликання, будучи суб'єктом відповідальності, визначеним п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року№ 1700-VII, в порушення абзацу 1 частини 2 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" , пп. 1 п. 5 р. ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 10.05.2017 р., без поважних причин, подав на сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що намагався протягом тривалого часу , біля 10 разів зайти на сайт для подачі декларацій. Однак його не впускала система до сайту. Електронний ключ він отримав за дві неділі до закінчення терміну подачі декларацій, а взагалі депутатів про необхідність подачі декларацій повідомили в міській раді за три тижні до закінчення строку .
Просить провадження по справі закрити за відсутності в його діях складу правопорушення.
Проте винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 28.08.2017 року,
витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого, дата публікації щорічної декларації ОСОБА_1 зазначена 10.05.2017 р.
Доводи ОСОБА_1 про те, що система не впускала його до сайту суд вважає необґрунтованими та безпідставними .
Так, положення Закону України «Про запобігання корупції» доведені до відома населення у порядку встановленому законом і є обов'язковими до виконання. Його опублікування є юридичною підставою презумпції знання закону.
Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Звернення ОСОБА_1 до НАЗК за роз'ясненням щодо подання декларації не було.
Обставин, що об'єктивно унеможливили несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації в установленому законом порядку, суду не наведено.
Слід також зазначити, що Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування працює цілодобово та безперервно.
Тобто, суб'єкти декларування при здійсненні своїх обов'язків, покладених на них Законом № 1700-VII, не обмежені лише робочим часом.
Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування .
При визначенні міри стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Керуючись ст.ст. 33, 34, ч.1ст.172-6, 251, 252, 283, 280, 284, 307, 308 КУАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п"ятдесят) гривень(отримувач коштів: УДКСУ у Тиврівському районі (Тиврівський район) 21081100;банк отримувача: ГУДКСУ у Вінницькій області;код ЄДРПОУ: 37337246;МФО802015,рахунок отримувача: № 31112106700595; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу"Адміністративний штраф").
У разі несплати штрафу в 15- ти денний термін з дня вручення ОСОБА_1 постанови про накладення штрафу, стягненню в примусовому порядку підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 1700 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) гривень (стягувач:Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ: 26255795,отримувач коштів:ГУК у м.Києві (м.Київ) 22030106,код за ЄДРПОУ:37993783;банк отримувача:Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві;код банку отримувача:820019,рахунок отримувача№ 31215256700001,кодкласифікації доходів бюджету22030106 ).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Мазурчак А. Г.