
709/1739/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2017 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого в СТОВ "Придніпровське", ідентифікаційний номер НОМЕР_1,-
- за ч.1 ст. 130 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія БР №146902, ОСОБА_1 26 липня 2017 року близько 20-00 год., в м. Черкаси, автодорога Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань керував автомобілем НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп"яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота). Огляд на стан сп"яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря-нарколога за адресою м. Черкаси проспект Хіміків,62. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9. а ПДР України та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання зявився, вину визнав повністю. Пояснив суду, що дійсно 26.07.2017 року керував автомобілем після вживання алкогольних напоїв (випив три чарки горілки). Разом з тим, в цей день відпочивав у друга в м. Черкаси і додому їхати наміру не мав. Потім подзвонила племінниця і сказала, що погано бабусі (матері порушника), яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3. Його дружина в цей день була на роботі в с. Коврай Чорнобаївського району. А тому ним було прийнято рішення їхати додому. Приїхав до мосту на виїзді з м. Черкаси, він був закритий, так як йдуть ремонтні роботи. Зупинився і пішов до працівників поліції просити, щоб пропустили. Просив врахувати суд виключні обставини, що змусили його керувати автомобілем в стані алкогольного сп"яніння і не позбавляти його права керування транспортними засобами, штраф має змогу заплатити.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчившиматеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Порядок огляду на стан алкогольного спяніння передбачений Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Пунктами 6, 7 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Як вбачається з матеріалів справи, огляд на стан алкогольного сп"яніння відносно ОСОБА_1 проводився в Комунальному закладі "Черкаський обласний наркологічний диспансер" лікарем ОСОБА_2 /а.с. 3 /, тобто зазначеного порядку інспектором Безруковим Г.К. було дотримано.
Факт вживання алкогольних напоїв 26.07.2017 перед керуванням транспортним засобом ОСОБА_1 не заперечується.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в порушенні п. 2.9.а ПДР та вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується достатніми даними, що містяться в матеріалах справи, доведена повністю, кваліфікація скоєного вірна.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
При цьому суд враховує те, що за санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП не передбачено накладення штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
У звязку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст 130, 283,284 КУпАП, суд,-
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору в прибуток держави (стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Головне управління державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом 10 днів з дня її винесення (отримання копії).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі несплати правопорушником штрафу у п"ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред"явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя І.М. Кваша