
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 вересня 2017 року м. Київ К/800/30721/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., перевіривши касаційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 травня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Турист» до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області про визнання протиправними відмови від 18 лютого 2017 року та зобов'язання провести первинну реєстрацію транспортного засобу,
в с т а н о в и в :
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, яка підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Втім, до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору.
Представником Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з необхідністю вирішення питання щодо виділення коштів на сплату судового збору.
Клопотання задоволенню не підлягає з урахуванням наступного.
За правилами частини першої статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Представником відповідача не надано доказів, які б свідчили про неможливість сплати судового збору. Ті доводи, які наведенні у клопотанні, зокрема, що фінансування здійснюється виключно з Державного бюджету України через установи Державного казначейства України, не дають підстав для відстрочення його сплати.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, який набрав чинності з 1 січня 2017 року) за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Реквізити для оплати судового збору за подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України наступні.
Отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача (МФО): 820019, Рахунок отримувача: 31210255700007, Код класифікації доходів бюджету: 22030105 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)», призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".
Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 213 КАС України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно із частиною третьою статті 58 цього Кодексу довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Проте, в порушення наведених вимог закону до касаційної скарги не додано належним чином оформленого документа про повноваження виконуючого обов'язки начальника - ОСОБА_1, який підписав касаційну скаргу, що свідчить про невідповідність касаційної скарги вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху.
Згідно з частиною третьою статті 214 КАС України до касаційної скарги, що не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 травня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Турист» до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області про визнання протиправними відмови від 18 лютого 2017 року та зобов'язання провести первинну реєстрацію транспортного засобу залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків - 10 днів з моменту отримання зазначеної ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали касаційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя В.В. Швець